Македонски специјални единици (полициски и воени)

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Другари ова е настанот од соседна Србија септември 2014, каде по грешка за време на протест беше истепан брат му на премиерот, па дојде до тепачка помеѓу нивните Кобри и Жандармерија. Во споредба со нивниве две единици, кои наши ја имаат истата функција со овие ?
 
Член од
27 септември 2014
Мислења
175
Поени од реакции
350
Другари ова е настанот од соседна Србија септември 2014, каде по грешка за време на протест беше истепан брат му на премиерот, па дојде до тепачка помеѓу нивните Кобри и Жандармерија. Во споредба со нивниве две единици, кои наши ја имаат истата функција со овие ?
Жандармерија-ЕБР, Кобри-БСН; ако грешим нека ме корегира некој :)
 
Член од
20 септември 2016
Мислења
475
Поени од реакции
732
ФОТОГРАФИИ ОД ПОЧЕТОКОТ НА ПОЧЕТОКОТ.

Во чест на заслужните!!
Екипа која само таа знае како се гради столбот на Единицата!!
Единицата е Семејство кое се гради со братство и пожртвуваност!!
Нови генерации, учете од оваа екипа!!

СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ.

 
Член од
24 февруари 2016
Мислења
58
Поени од реакции
3
може некој да ми каже нешто за специјалната единица Шарпланинци од 2001
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.266
Поени од реакции
957
@TheStarOfKutles втората слика на твојот пост знаеш ли каде е сликана на кое место и која година?
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.266
Поени од реакции
957
За жал не ја знам годината и локацијата на двете слики.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
На првата и јас не ја знам.Ама втората ептен убаво ги знам и дел од дечките на сликата,каде се,кога биле таму и зошто се таму.
На сликата се на Чупино Брдо летото 1994 година,кога српската војска навлезе 250 метри на наша територија,освен граничарите кои беа таму,веднаш ги пратија волците(пантерите).
 
Член од
20 септември 2016
Мислења
475
Поени од реакции
732
На првата и јас не ја знам.Ама втората ептен убаво ги знам и дел од дечките на сликата,каде се,кога биле таму и зошто се таму.
На сликата се на Чупино Брдо летото 1994 година,кога српската војска навлезе 250 метри на наша територија,освен граничарите кои беа таму,веднаш ги пратија волците(пантерите).
Ако не се лажам имам прочитано за тој настан од 94год кај Чупино Брдо овде на темата. Мислам дека беше некаде помеѓу 300-400 страна.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.266
Поени од реакции
957
Да да имаме повеќе членови зборувано за тој настан тука на темата[DOUBLEPOST=1529934651][/DOUBLEPOST]И да се надоврзам за Коки Пехчевски,Берово ги раѓало и давало најдобрите борци секогаш
:oeoeoe:
 
Последно уредено:

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.019
I vo srm
policajcite od istocna Makedonija bea faleni ko tvrdi borci ///1981 pa nataka.
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.266
Поени од реакции
957
I vo srm
policajcite od istocna Makedonija bea faleni ko tvrdi borci ///1981 pa nataka.
Уште од турско време односно уште од 19 век па навака беровци се најпознати и најдобри борци и раководители во Македонија.
 
Последно уредено:

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
81
Не сум многу информиран а баш ме интересира, која е разликата меѓу Волци и Тигри за кои намени се Волците? До сега после војната забележуваме интервенции само на Тигрите, поправете ме ако грешам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom