Македонски специјални единици (полициски и воени)

Член од
4 март 2022
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво, дали вреди да се вложи труд во војската во државава и каква е ситуацијата со платите во војската?
И дали би вредело да се проба за во специјалните единици на армијата?
 
Член од
17 март 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Поздрав дечки, ме интересира дали има некој со било какво искуство со PMC работа (нешто во стил на Стојанче кога беше во Ирак) и како може некој од Македонија да стапи во таков работен однос.
 
Член од
4 март 2022
Мислења
2
Поени од реакции
0
1818df82a2119927eff0a468d98fb302c1f47c4d_full.jpg

Каде можи да се најди ова лого од Волците како слика за потоа да може да се испечати?
 
Член од
26 јуни 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Денес само што дознав дека ќе примаат околу 200 полицајци. Кога незнам ама сакам да пробам во ЕБР пошто сум ептен спремен за таму. Нормата за исполнување на вежбите ја работам како шала(не се фалам:vozbud:). Ама изгледа за таму треба плус и луѓе.
Мислиш за врски?
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.099
Поени од реакции
2.228
Па физичката спремност не е најголемиот проблем другар на селективен ќе треба да покажеш и ментална стабилност и спремност. Не е само склекови и теретана треба мн повеќе за да влезеш во специјална.

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
7 март 2009
Мислења
1.131
Поени од реакции
791
Момциве на која единица припаѓаат? Полк за специјални операции?
Автоматски споено мислење:

Не зезај,а кај беа овие да ги спречат Заев и сдсовци во нивните изродничко-предавнички потези?
Автоматски споено мислење:

Пантер само ова ќе го кажам друже. Батали и држава и специјална единица во која веќе 6-та година по ред нема селективен курс и нови(млади регрути). Единицата страда од стар кадар,нема ново,младо месо.
Младината која треба да се пријавува у ваквите единици отиде во странство на печалба,не се будали тука да работат за џабе
 
Последно уредено:
Член од
16 август 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Треба да си вработен како полицаец за да конкурираш за ебр и тигрите?И ако треба колку време треба да си вработен?
 
Член од
1 септември 2020
Мислења
23
Поени од реакции
15
Момциве на која единица припаѓаат? Полк за специјални операции?
Автоматски споено мислење:


Не зезај,а кај беа овие да ги спречат Заев и сдсовци во нивните изродничко-предавнички потези?
Автоматски споено мислење:


Младината која треба да се пријавува у ваквите единици отиде во странство на печалба,не се будали тука да работат за џабе
Oд толку полицајци нема нови деца ,а ? Ајде те молам немој со вакви моабети , причината е сосем друга а не дека „ сите „ се отидени во странство хахаха... Вакви моабети прифаќаат само ниско интелигентни луге и тоа е све .
 
Член од
1 септември 2020
Мислења
23
Поени од реакции
15
Тоа е тоа момци, некои луѓе загинаа без потреба а војната не беше вистинска војна туку перење пари, некои луѓе станаа богаташи од таа војна НО тоа не беше крајот верувајте, како екс воено лице сигурен сум дека ќе има и второ полувреме а кога ќе видиме, сето ова неиде вака како што е сега, на албанците не им викаат ништо а на нас македонците ни ебаа мамицата, да се плашат родителите кога ќе го пратат детето во школо за да не го претепа некој итд.
Изгледа дојде време за 2 полувреме . Се оствари прогнозата ,браво !!!
Автоматски споено мислење:

Тоа е тоа момци, некои луѓе загинаа без потреба а војната не беше вистинска војна туку перење пари, некои луѓе станаа богаташи од таа војна НО тоа не беше крајот верувајте, како екс воено лице сигурен сум дека ќе има и второ полувреме а кога ќе видиме, сето ова неиде вака како што е сега, на албанците не им викаат ништо а на нас македонците ни ебаа мамицата, да се плашат родителите кога ќе го пратат детето во школо за да не го претепа некој итд.
Изгледа дојде време за 2 полувреме . Се оствари прогнозата ,браво !!!
другар сеа воа ми го кажуваш како јас од вчера да а знам војската и ја одамна имам видено сонце како прво и прво ти да не си јаден 2 дена има да бидиш како лисјата во есен а и па да лазиш башка тоа кога ке стигниш горе има да бидиш како со мокар чорап удрен не па да се бориш со некој и да го заколиш освен типот од волците ако не бил супермен :)
Врска немате !
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom