Македонски специјални единици (полициски и воени)

Член од
10 април 2009
Мислења
146
Поени од реакции
9
Денес само што дознав дека ќе примаат околу 200 полицајци. Кога незнам ама сакам да пробам во ЕБР пошто сум ептен спремен за таму. Нормата за исполнување на вежбите ја работам како шала(не се фалам:vozbud:). Ама изгледа за таму треба плус и луѓе.
 
С

Спенсер

Гостин
Денес само што дознав дека ќе примаат околу 200 полицајци. Кога незнам ама сакам да пробам во ЕБР пошто сум ептен спремен за таму. Нормата за исполнување на вежбите ја работам како шала(не се фалам:vozbud:). Ама изгледа за таму треба плус и луѓе.
значи ке примаат полицајци а???хмммм ај ке почекаме па да видиме...според мои сознанија ке има конкурс за Тигри...
 
Член од
10 април 2009
Мислења
146
Поени од реакции
9
Да да.Денес баш ми кажаа ама без ширење пошто нема изгледа да има конкурс распишан туку што потајно за да има помала излезеност.Ова се сигурни извори сега сме ние на власт и нема никогаш да не смени ниеден комуњар.Сега дали ќе биде пред инагурација на ИВАНОВ или после незнам ама бројката 200 е таа.Затоа бркај луѓе што можеш побрзо малку време останува.
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
За ВОЛЦИТЕ и ТИГРИТЕ можам да кажам дека вредеа и беа стварно спремна единица.А ЛАВОВИТЕ беа ништо за 2001 ги собраа сите доброволци и ајде тоа било специјална единица :tapp:
 
С

Спенсер

Гостин
За ВОЛЦИТЕ и ТИГРИТЕ можам да кажам дека вредеа и беа стварно спремна единица.А ЛАВОВИТЕ беа ништо за 2001 ги собраа сите доброволци и ајде тоа било специјална единица :tapp:
па не се согласувам со тебе за Лавовите.... :toe: имаа срце и храброст,одеа каде што требаше,ги извршуваа задачите...иначе од Лавовите повеќето се моментално во СЕБР... нивниот 'слоган' гласеше (на едно клипче го глеав)

Подобро еден ден ЛАВ, однего цел живот овца!

Бори се како ЛАВ за МАКЕДОНИЈА!:oeoeoe:
 

MARTIN BT16

волк
Член од
31 август 2008
Мислења
61
Поени од реакции
4
па голем број во специјалните едниници беа доброволци ама потоа беа тренирани до степен на специјалци иначе немаше да се викаат специјална единица :wink::wink::wink:
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
За ВОЛЦИТЕ и ТИГРИТЕ можам да кажам дека вредеа и беа стварно спремна единица.А ЛАВОВИТЕ беа ништо за 2001 ги собраа сите доброволци и ајде тоа било специјална единица :tapp:
поголемиот дел од тие лавови беа префрлени од тигрите така да не ти држи вода константацијата

Јас чекам за у полиција пола година. Прошлиот конкурс ми избега ама сега ќе конкурирам. Сега слушнав дека ќе имало 250 ЕБР ама незнам дали може директно во ЕБР. Дај кажете да не знаете нешто поточно за конкурсот кога ќе почне и дали ќе има како што рекоа 500 луѓе ама без Албанци и други националности. Само побрзо да не ми кодне и овој курс.:smeshko:
за да не ти кидне конкурсот купувај си весници
 
С

Спенсер

Гостин
поголемиот дел од тие лавови беа префрлени од тигрите така да не ти држи вода константацијата


за да не ти кидне конкурсот купувај си весници
и редовно да го посетува сајтот на МВР или МО...
 
С

Спенсер

Гостин
bscap0027.jpg

еве постер,од 2001ва, кога се примаа нови тигри!
 
С

Спенсер

Гостин
bscap0030.jpg

bscap0031.jpg

bscap0021.jpg

bscap0024.jpg

слики од активностите на хеликоптерскиот тим/оддел, секако од единица ТИГАР!!! тој последниот,маскираниот со беретката, закон!! :oeoeoe::violent1::violent1:
 
Член од
10 април 2009
Мислења
146
Поени од реакции
9
Не бе луѓе не сфаќате. Нема да има или ќе има конкурс дури откако ќе се одредат кој ќе бидат. Се со цел да се пријават помалку луѓе. Плус таму имаат предност партиски членови а не другите. Јас сум од Скопје и знам дека така се работи овде. Незнам колку луѓе ќе се примат од Скопје ама од секоја населба ќе има бар по еден-двајца.
 

MARTIN BT16

волк
Член од
31 август 2008
Мислења
61
Поени од реакции
4
те сваќам пучо ќе ги одберат тие шо треба и конкурс ќе објават ради реда и одиш да се пријавиш ти вели полна е бројката или заврши конкурсо ех
 
Член од
4 март 2009
Мислења
604
Поени од реакции
442
Денес само што дознав дека ќе примаат околу 200 полицајци. Кога незнам ама сакам да пробам во ЕБР пошто сум ептен спремен за таму. Нормата за исполнување на вежбите ја работам како шала(не се фалам:vozbud:). Ама изгледа за таму треба плус и луѓе.
A koja e normata za EBR ili Tigrite ako mozes da kazes.pozz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom