Македонски специјални единици (полициски и воени)

Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.268
Поени од реакции
958
Еми од 5-10 да влезат супер ќе биде.Само да го продолжат пак цивилниот пак да постои само за есн како што беше оти со чичко ми што разговарам тој секогаш ми вика од цивилите секогаш подобри регрути имало[DOUBLEPOST=1421112330][/DOUBLEPOST]Клинтон другар имаш една грешка значи за во волците никогаш повеќе од 100 кандидати немало на селективен.од нив 10 до 8 % влегуваат во есн[DOUBLEPOST=1421112532][/DOUBLEPOST]
Дали е можно во една година да се спроведат два селективни,на пример сега март па потоа уште еден октомври-ноември (доколку бројот на кандидати кој што ќе го завршат селективниот е мн. мал 1-2ца или 0).Односо дали во пракса некогаш се има случено сево ова ?
Не,такво нешто се нема случувано.селективен за есн има на секоја година по еднаш
 
Последно уредено:

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.018
Znachi ocekuvanjata se nad 1000 kandidati.
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.268
Поени од реакции
958
Не верувам никогаш немало толку кандидати,ама ќе видиме шо како ќе биде
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.807
Поени од реакции
4.499
На што се однесуваа оваа бројка,кандидати кој треба да се пријават за да се спроведе селективниот или?
Od instruktor mi e kazano deka ima tolku prazni formaciski mesta a deka ima prijaveno preku 2000 za selektiven
 
Член од
22 јуни 2013
Мислења
238
Поени од реакции
333
MacedonianPower01 другар прашање до тебе како поискусен во областва,кон што треба да обрне внимание еден кандидат со цел успешно да го заврши селективниот,односно на што најмногу треба да се стави акцент при физичките и психичките припреми пред да се замине на селективен и колку би траел целиот тој процес на подготовка за селективниот да се заврши со успех?
 
Член од
14 октомври 2013
Мислења
877
Поени од реакции
3.448
10156026_564372810359905_460340839613889834_n.jpg
Zoran Krstevski
Многумина ми замерија зошто сум ја “криел“ целата фотографија?!?!
Па - еве ја!... Ратае, зимата 2001/2002... со нашите “Лавови“!!!
И ако баш сакате... “Подготвувавме“ - II ПОЛУВРЕМЕ !!!
Нека им тежи на душа и на совест на тие што не спречија, оти “овие“ до сега одамна ќе ги беа изеле рипчињата во Јадран...
November 7, 2014

Zoran Krstevski Ха, ха, ха, може потсвесно “си го бараат со боринче“?!... Само овој пат ЌЕ ЈА НЕМА ТАА СИЛА ШТО ЌЕ ГО СПРЕЧИ МАКЕДОНЕЦОТ ДА ОДИ - ДО КРАЈ!!!

Zoran Krstevski Прости ми, но не ги знаеш ТЕШКИТЕ ОКОЛНОСТИ (уцени, закани) под кои се случи “спречувањето“!

Zoran Krstevski Точно, ни се заканија со бомбардирање (два пати, еднаш за Арачиново и вториот пат за Требош)! А тие не се шегуваат! Лично го слушнав Робертсон во кабинетот на Претседателот Трајковски!

Слободно можеме да кажеме - ВОЕНА ПОБЕДА! Војнички во сите битки победивме (освен Матејче и Арачиново)! Спречивме отцепување на огромен дел од територијата, а тоа им беше основната ЦЕЛ!... КОга увидоа дека не можат да не победат, се тешеа со смешната конструкција “борци за човекови права“!!!

Filip Trajkovski kaj radusha kzk beshe stolcen i od nebo i od zemja..takov poraz retko koj ima..vo eden den kzk zagubi od 800 do 1000 luge
November 9, 2014 at 2:36pm · 1

Zoran Krstevski Околу 650, за волја на вистината (точен податок од сигурен извор) И на за еден ден, туку за - ЕДЕН ЧАС /17:15 - 18:30/ !!!

Zoran Krstevski Ние од битката излеговме само со 5 (петорица) ранети! Ваков сооднос постигнува само Израел!!!

Zoran Krstevski Добро Наталија, но не сакав да одам во “детаљи“ и “службени тајни“! Генерално, претрпеа катастрофален пораз што македонската јавност не го знае! Јас битката до 11:30 ја следев по “врска“ од кабинетот на Премиерот, а потоа и визуелно од брдото над Радуша, кај караулата “Чашка“...

Od fb e prevzemeno
Ova za zakanive za bombandiranje ni e jasno no za ova so RADUSA ME INTERESIRA MISLENJE NA POSTARITE CLENOVI I NA MACEDONIAN POWER DRUZE POTOCNO ZA RADUSA DALI E VISITINA OVA 650 LICA ZA 1 CAS MISLAM IZVOROV E VERODOSTOEN GO ZNAETE
 
Последно уредено:
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.268
Поени од реакции
958
Другар не 650 туку околу 1000 учк и кзк умреа во прелети на два су-25 авионите си ја завршија работата и тогаш тоа им беше првата и последната борбена акција.сум пишувал и за радуша детално ама сте заборавиле,плус ставав и видео од таа битка и сухоите како прават лом во радуша,видете таму на која страница сум пишувал и прочитајте
 
Член од
22 јуни 2013
Мислења
238
Поени од реакции
333
Другар не 650 туку околу 1000 учк и кзк умреа во прелети на два су-25 авионите си ја завршија работата и тогаш тоа им беше првата и последната борбена акција.сум пишувал и за радуша детално ама сте заборавиле,плус ставав и видео од таа битка и сухоите како прават лом во радуша,видете таму на која страница сум пишувал и прочитајте
Semper другар,ај ако не ти е мака те молам постави ги клиповите од акцијата на сухоите повторно.
 
Член од
10 септември 2013
Мислења
9
Поени од реакции
0
селективен требаше ади ма во октомври ноември така еден комшија од волци ми кажуваше па немаше :) дали за тој селективен треба и 3 месеци доброволни да се има завршено?
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Ме интересира до кога ќе се пополнува кадарот во полицијата со млади ко пред некое време 400 души? Ако не се лажам 3 години веќе како се подмладува кадарот....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom