Македонски серии

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.856
Поени од реакции
6.997
Слаба серијава Куќен Притвор. Преспав беше нешто подобро од ова.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.642
Поени од реакции
1.403
Интересна е баш куќен притвор , преспав никад нема да гледам заради Тијана и Зафирчев па макар играл во него Никола Ристановски. Баш ми е ок интересен хумор Сашко,Денис и Горан искинаа само што може преку една да гледаш епизода зш пола од следната е претходната.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.208
Поени од реакции
13.514
Јас вчера гледав една епизода и воопшто не ми се допадна. Многу исфорсиран и клише хумор. Интересна идеја за спин оф ама слаба реализација.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.856
Поени од реакции
6.997
Ја гледам колку можам Куќен притвор но пак да пишам слаба е серијава. Го нема кај мене она после неколку епизоди да се навлечеш да сакаш со нетрпение секоја вечер да гледаш нова епизода.
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
975
Поени од реакции
2.486
Ја гледам колку можам Куќен притвор но пак да пишам слаба е серијава. Го нема кај мене она после неколку епизоди да се навлечеш да сакаш со нетрпение секоја вечер да гледаш нова епизода.
Не е фамилија Марковски :D
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.856
Поени од реакции
6.997
Не е фамилија Марковски :D
Добро да не е Марковски и не ни може да се споредуваат едно со друго.

Преспав гледав со задоволство а ова некако ајде бидејќи е спин оф на Преспав.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.856
Поени од реакции
6.997
И тинејџерите имаат македонска серија
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
5.928
Поени од реакции
9.840
Уште една тинејџ серија, напишана и снимена од тинејџери.

Вчера во рамките на претпоследниот ден на фестивалот, беше промовиран ТВ-серијалот „Генерација Бушави“ во режија на Мартин Чичовски, на „Марви продакшн“, кој од ноември ќе се прикажува на платформата Gley.mk
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.856
Поени од реакции
6.997
Иако јас имам 32 години сепак ги погледнав епизодите на Тин Камп. Децата одлично се снаоѓаат во глумата, одлично продукциски сработено, добра песна во одјавната и најавната шпица.

Конечно нешто што децата тинејџери можат да го гледаат а да е добро сработено по некој терк за ова модерно време. Единствена замерка е што серијата ја нема на интернет. Денешните деца не гледаат или пак ретко гледаат телевизија. Интернетот е за нив телевизијата.
 
Последно уредено:

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.856
Поени од реакции
6.997
Уште една тинејџ серија, напишана и снимена од тинејџери.
Две епизоди додале од серијава на Gley.mk
 
Член од
23 март 2011
Мислења
950
Поени од реакции
895
Здраво
Дали некој ги има или знае каде може да се најде серијата,,Зоки Поки?
Благодарам
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.856
Поени од реакции
6.997
Здраво
Дали некој ги има или знае каде може да се најде серијата,,Зоки Поки?
Благодарам
На Gley.mk ја има. Ќе се претплатиш таму и ќе ја гледаш.
На друг веб сајт ја нема. Едно време ја емитуваа на телевизија МРТ 1 па потоа реприза на МРТ 5. Сега не знам дали се емитува репризно на МРТ.

Една сезона се сними и толку не доби подршка од институции.
 
Член од
23 март 2011
Мислења
950
Поени од реакции
895
Серијата беше топ, ја имаше на ,,јутјуб, но потоа ја продадоа во Шведска... и сега ја нема веќе на јутјуб
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
975
Поени од реакции
2.486
На Gley.mk ја има. Ќе се претплатиш таму и ќе ја гледаш.
На друг веб сајт ја нема. Едно време ја емитуваа на телевизија МРТ 1 па потоа реприза на МРТ 5. Сега не знам дали се емитува репризно на МРТ.

Една сезона се сними и толку не доби подршка од институции.
Каква поддршка, што ќе им е ако првата сезона била успешна? Нели и продавале во Шведска, веројатно направиле некој денар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom