Македонски планински поход

Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
Ве информираме дека планинарското друштво Ветеран 2001 организира туристички поход Галичица - Кајмакчалан.





(слики од подготовките)


Започнување на походот од Планината Галичица, па долж Кајмакчалан од 09.07.2008 со почеток од Галичица.



.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
УУу мајку му :vozbud:

Ај што се организираат локалците, навивачките групи, и други банди...овие најсериозно ми делуваат...Ама датава и рутата ми се некако познати....

Ќе биде големата...:toe:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Вистина е ова или некоја шала :smir:
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
947
Поени од реакции
99
Добро би било планинарското друштво Ветеран 2001 да го викне и туристичкото воздухопловно друштво МИГ-24, за подобра логистика, а и фотографиите се поубави од птичја перспектива :)
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.911
Поени од реакции
165
ќешки нека има
само повеќе друштва и организации да се присоберат во тоа време по планиниве
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
da se soberat poveke ke bide top
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
кој к се овие па сега...гледам ја ке се испотепаме мегу себе а бугарите од охрид ке факаат сеир....Мали шо кој како????

И



 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
Тоа е организација која работи во тајност за македонската кауза... момци кои веќе биле на воена линија и си ја знаат работата.
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
'''''''''''''''
пљаанинааари а?
арна работа викат било планинарењето.
особено за здравјето.
слушате бугари, нема да сте сами не берете гајле!!!!!
винаги ште се намери нјакој да ви го надене...:wink:
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Тоа е организација која работи во тајност за македонската кауза... момци кои веќе биле на воена линија и си ја знаат работата.
..................znaat li.......???? ............, ama ovaa e isprekinata ...znaat li i po isprekinata linija????
 
Член од
26 јули 2007
Мислења
105
Поени од реакции
2
Македонскиот поход штотуку започна!!!
Директно од мојот мобилен само за Кајгана форумот, за кумот и за пријателите од бугарија
Ајде сваќе...аќе...аќе











 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
kupi si podobar mobilen.... :) ili zemete be asalen aparat...sramota so vakvi "podzemni" snimki takov pohod da se dokumentira... :)
 
Член од
26 јули 2007
Мислења
105
Поени од реакции
2
kupi si podobar mobilen.... :) ili zemete be asalen aparat...sramota so vakvi "podzemni" snimki takov pohod da se dokumentira... :)

Добри се сликите, парите отидоа за нешто мноогу слично на тоа од сликата подоле, скапо нешто ама сите дадени пари вредат орудието и за што ке го искористам :helou:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom