Македонски Сајбертерористи

Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
во право си. ама дали ке успееш да направиш нешто е прашањето. не дека ти нема да се трудиш....помисли само една ствар. 2001 коа требаше рат да биде...американецот го спречи тоа. мислиш дека нам ако се залагаме нема кој да не спречи? грешиш другар...
камо да успее сето тоа. ја се крстам во тоа
 
Член од
20 јуни 2008
Мислења
49
Поени од реакции
6
во право си. ама дали ке успееш да направиш нешто е прашањето. не дека ти нема да се трудиш....помисли само една ствар. 2001 коа требаше рат да биде...американецот го спречи тоа. мислиш дека нам ако се залагаме нема кој да не спречи? грешиш другар...
камо да успее сето тоа. ја се крстам во тоа
Na internet ke najdes sekade dokumenti deka Amerikancite ja potenciraa vojnata vo Makedonija CIA i State Department ja financiraa ONA so pari i oruzje. Od kade go izvadi deka Amerikanecot go spreci.
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
32
Поени од реакции
0
имаше војна........само што америка ги финансираа ДРУГИТЕ....


а за залагањето...ке продолжиме кој сака нека ни се придружи....не е важно дали ке добиеш нешто од другите....важно е што е направено од наша страна...


најважна е наградата од господ
 

rustyblades

Stiff Upper Lip
Член од
19 февруари 2007
Мислења
611
Поени од реакции
35
а шо има врска шпиц шо го пишувал тоа? јас 100% го поддржувам. тоа фалангата и тие патриотите мене повеќе ми личат на варвари или некоја секта отколку братство.
Е од вакви мајмуни ни диша гумата. Ебати патриотот.
абе вие сте сите за лечење :) наместо да си гледате работа се замарате со братства, партии, политики, истории.

Историјата ти е минато. Некогаш било тоа што било и нема пак да се врати. Ниту Александар Македонски, ниту Македонската империја, ниту Пиринска и Егејска Македонија.

Наместо да гледаме за нашата иднина, ние повеќе се занимаваме со докажување на историјата пред 1000 години.
Без таа историја си никој и ништо, а кој спомна дека не си ја гледаме иднината?
И сепак не ми дадовте конкретна реплика на мојот пост, туку го критикувавте мојот јузер. Тоа е. Сите вмр-овци се исти, неможеш човечки муабет да направиш.
Се одјавувам од темава.
ЈАс ке ти дадам конкретна реплика на твојот прв пост:
Не, не мислам дека се варвари и секташи. Задоволен? А па да лог аут.:drk:
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
32
Поени од реакции
0
Сепак тоа е негово мислење и мораме да го почитуваме...се надевам дека ке го прочита моето мисење и ке ми даде конкретен одговор на мојот пост. А за дишењето...точно е тоа..ама не можеме да направиме ништо околу тоа..не можеме со сила да го тераме народот да мисли добро на македонија....никој не може тоа да го направи.....за жал таква ни е судбината.....Проклетието на Александар ке трае уште малку..после ке биде полесно...
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Ама најгадно е тоа што почнува насловната страна со реченицата...
„Обединување на Вардарска, Егејска и Пиринска Македонија“...
Како Македонците тоа да не го сакаат:wink:... и после се офилмуват во некои си измислени колежи. ЛоЛ
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Ангела ти, ти си онаа Ангела од кај Буки? Така ми личиш. Те ебнал или не?
На темава пишував и да ги начекам новинарите ќе ги расчукам.
Не бе јас сум интелектуалец.. Ќе си изгубат работа, на ниво е така.
После нека одат некаде, во бтр/побетар здравје, да се обидат.
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
лол модератору алал да ти е на речникот....:pos2:
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
Ама најгадно е тоа што почнува насловната страна со реченицата...
„Обединување на Вардарска, Егејска и Пиринска Македонија“...
Како Македонците тоа да не го сакаат:wink:... и после се офилмуват во некои си измислени колежи. ЛоЛ
Еве јас не познавам ниту еден Македонец кој не ја сака Македониуја обединита. Ама Македонец во вистинската смисла на зборот.
 
Член од
14 март 2008
Мислења
574
Поени од реакции
14
ПЛУС ПРОДУКЦИЈА ДООЕЛ, бул. Гоце Делчев бр. 11/2 (ДТЦ Мавровка), Скопје, ГЛАВЕН И ОДГОВОРЕН УРЕДНИК: Бранко Героски
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Еве јас не познавам ниту еден Македонец кој не ја сака Македониуја обединита. Ама Македонец во вистинската смисла на зборот.
Можеби зборот “обединета“ некако утопистички делува за ова време ама биди сигурен дека нема Македонец кој не ја сака Македонија без граници.:toe:

П.С.:А за после,колај бива.


http://youtube.com/watch?v=cpOsm2GwXMo&feature=related
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
Можеби зборот “обединета“ некако утопистички делува за ова време ама биди сигурен дека нема Македонец кој не ја сака Македонија без граници.:toe:

П.С.:А за после,колај бива.


http://youtube.com/watch?v=cpOsm2GwXMo&feature=related
Грешиш АБЦ грешиш јас ја сакам Македонија со граници и тоа овие.
 

Attachments

Член од
5 јули 2008
Мислења
32
Поени од реакции
0
Тоа се територијалните претензии...што не обвинуваат Грците.....а и ГЕРО...
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Хаха ако тоа е територјални претензии тогаш и картите на Аце Наш Голем Маж се претензии... знаете кон индија, пакистан, туркмекистан, иран, ирак, авганистан, сирија, јордан, египет, израел, палестина, либан, турција, гејлада, албанија, бугарија, србија. (се извинувам ако заборавив некоја).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom