Македонски Манекенки

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
Да.Уште сакам,бритки сабљи ))))
За манекенка,Леши беше поприлично мрсна и недоволно висока.За домашен пазар,можеби ок.
Многу бед тоа шо кај нас секоја малце посимпатична девојка,се брои у манекенки.
Ана Ежова



















 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Како манекенка не можам да ја оценам бидејќи не ја знам.А како девојка,мила,шармантна,убава ама треба да се загледаш.Кај мене решава првиот впечаток ))).
Ја би ја издвоил Бојана Васиќ
bojana-vasic10 Bojana-Vasic-2-1
Автоматски споено мислење:

Исто така страшно добро тело,имаше Енџи Стојановска,од Волково,значи од рамења надоле само,ни фаца ни карактер,ни интелегенција

endzi-stojanovska9
Автоматски споено мислење:

Сите манекенки што ги знам лично (не е дека знам многу) ми се преслаби
за мој вкус
(секој со својот вкус, секако)
Ја дека живеам у Русија..
Овдека жените се стројни,тенки и високи,така да адаптиран ми е вкусот))))
Манекенки по улица со лопата да ги ринеш
 
Последно уредено:

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
Како манекенка не можам да ја оценам бидејќи не ја знам.А како девојка,мила,шармантна,убава ама треба да се загледаш.Кај мене решава првиот впечаток ))).
Ја би ја издвоил Бојана Васиќ
bojana-vasic10 Bojana-Vasic-2-1
Автоматски споено мислење:

Исто така страшно добро тело,имаше Енџи Стојановска,од Волково,значи од рамења надоле само,ни фаца ни карактер,ни интелегенција




Бојана за разлика од сестра и Марија Васиќ е стварно шармантна. Само не се бави повеќе со тоа, а и ова се слики кога имаше 16-17 год мислам....а на таа возраст сите се слабички :D не знам сега како изгледа, баш ќе ја побарам












Живее се уште во Њу Јорк и баш слатко изгледа, рачунајте дека е без шминки и професинални светла
 
Последно уредено:

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156




Бојана за разлика од сестра и Марија Васиќ е стварно шармантна. Само не се бави повеќе со тоа, а и ова се слики кога имаше 16-17 год мислам....а на таа возраст сите се слабички :D не знам сега како изгледа, баш ќе ја побарам
Убава е,на втората шо ја постирав ја има 22 )))
Затоа,јас знам само 2 професионални наши манекенки.
Мартина и Катерина,на сите останати што ги спомнавме во темава манекенството им е етапа во животот,или хоби! ))))
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.701
Поени од реакции
5.326
дефинитиво според мене најубава од сите овие таканаречени манекенки, фотомодели и слично е Вера Мештеровиќ... имав прилика да ја запознаам пред едно добри 15ина години у теретаната у Александар Палас... значи тогаш имаше 24-25 години... дечки појма немате со каква енергија и со каков сјај зрачеше девојкава... нешто неверојатно !!!

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
дефинитиво според мене најубава од сите овие таканаречени манекенки, фотомодели и слично е Вера Мештеровиќ... имав прилика да ја запознаам пред едно добри 15ина години у теретаната у Александар Палас... значи тогаш имаше 24-25 години... дечки појма немате со каква енергија и со каков сјај зрачеше девојкава... нешто неверојатно !!!

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
Зашто таканаречени?
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.701
Поени од реакции
5.326
Зашто таканаречени?
може малку погрешно и се изразив ама сепак освен Катарина никоја од другиве не успеа да направи солидна светска манекенска кариера... тука може да ги вброиме и Маја Сашек и Ана Калачоска, ама сепак се далеку од Катарина... на тоа мислев коа пишав таканаречени... дури ни Вера, ама кај Вера друга беше причината... имаше изјавено пред некоја година дека родителите не и дозволиле да гради кариера надвор од Македонија... веројатно и кај другите манекенки од тоа "време" иста била причината...
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
може малку погрешно и се изразив ама сепак освен Катарина никоја од другиве не успеа да направи солидна светска манекенска кариера... тука може да ги вброиме и Маја Сашек и Ана Калачоска, ама сепак се далеку од Катарина... на тоа мислев коа пишав таканаречени... дури ни Вера, ама кај Вера друга беше причината... имаше изјавено пред некоја година дека родителите не и дозволиле да гради кариера надвор од Македонија... веројатно и кај другите манекенки од тоа "време" иста била причината...
Почни да читаш од седма страница )))
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
Елена Реј со нова насловна, сепак имаме модели што работат надвор, не само надвор од мк туку и надвор од балканов

Автоматски споено мислење:

Тука е и Јанушева Татјана

има 18 год ама никаде не најдов висина или пропорции.Лицето и е прекрасно :)
064C707F-B4FE-4741-B39D-F5A4AC983CE2.jpeg 3D6CB030-3E9E-4AC9-9208-6060256533E6.jpeg D3E04CC7-EE50-4EB8-B4F8-8CAF10C03DA2.jpeg FE44599E-8A5B-437D-8DD6-6C672D981432.jpeg


9E6474F7-8C78-4234-B4A4-7C48C0C52335.jpeg
 
Последно уредено:
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
@коцка сакав да ја постирам пред некоја недела пошто мислам има најголем потенцијал , но баталив пошто нема 18 години. Мислам дека е 17 години. Како и да е ги има едно од најубавите лица што ги имам видено во Македонија.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Елена Реј со нова насловна, сепак имаме модели што работат надвор, не само надвор од мк туку и надвор од балканов

Автоматски споено мислење:

Тука е и Јанушева Татјана

има 18 год ама никаде не најдов висина или пропорции.Лицето и е прекрасно :)
Прегледај го приврзокот 283834Прегледај го приврзокот 283835Прегледај го приврзокот 283836Прегледај го приврзокот 283838


Прегледај го приврзокот 283837
Оваа Роj у душа гледа,страшно,а малава Тања има 17 години,ќе се воздржам од коментари
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
Оваа Роj у душа гледа,страшно,а малава Тања има 17 години,ќе се воздржам од коментари
Јас најдов дека пред две години имала 16, значи или има или ќе полни 18 кај и да е. Него @JaqenH'ghar знаеш висина? Ми иде да и пишам на инстаграм да ја прашам хахахахаха
Столкер :(
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
@коцка не знам, кога ја видов на инстаграм ја заследив пошто ептен има убаво лице и очи. Отидов unfollow кога видов стори лани дека слави 17 години :sramezliv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom