Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Не бев дома за да можев порано да искоментирам, ама редно е веќе Калиопи и Игор да не се прават повеќе од што се.
Коментарот на Калиопи дека не било етички или морално или шо и да кажа да се вика уууууу по натпреварувачите стварно не и беше на место. Публиката не е таму дојдена за само да дава аплауз и да паѓа во несвест. Има такви кои не сакаат да го гледаат Христијан, и како што е нормално за се нешто што има публика, логично е да негодуваат.
Игор па, коментарот: Остави ги нека се прават слонови сами себе... Да, можеби е еден од ретките квалитети кои ги имаме кај нас, ама човекот буквално не само што мавна во дното, туку и се укопа сам себе па и нема право публиката да ја нарекува како ќе му текне, а посебно не слонови.
И на ништо не им личеше уцената на него и Калиопи дека следната гала вечер ќе го напуштеле студиото ако се случи истото.
Доколку сакаат само позитивни овации нека плаќаат публика за да паѓа у кома од среќа.

И да драга Калиопи... Не е претходните гали, туку претходните ГАЛА ВЕЧЕРИ. Малку од малку да се знае да се збори.

За пеењето немаше некој што така посебен впечаток ми остави. И Мики кој иначе ми е фаворит, беше доста просечен денес.
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Ивица лета

--- надополнето ---

лелелелелеле пак овој ХИХО се спаси.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.032
Поени од реакции
6.054
Ay Dios Mio!

Не е потребен коментар!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
По кој пат се спаси она смрдлено :tapp:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Ај бе УПМ не е фер...Хихо пак се спаси....многу ми падна жал за Иво и Нико...жално!
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Ау ау ау ау........сите беа со фаци WTF.
Нико отиде, реално и стварно ја заеба денеска работава.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Хуху Нико е гарант во шок. Столчето за испаѓање не му прилегаше нали...
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Katastrofa, najslab vokal a go glasaat!
Dobro, ne e cudno kaj nas, koga moze Vlatko Ilievski da odi na evrovizija so gnoj glas, moze i Kristijan da pobedi na Idol
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Од топ 3 вокали 2цата испаднаа, незнам до кога ќе го форсираат Хихо...упм нека иде, више не гледам идол.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
3цата да испаднеа најубаво ќе беше.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom