Македонски Железници

  • Креатор на темата .Lost Angel.
  • Време на започнување

Дали е подобрен железничкиот сообраќај во Р.М


  • Вкупно гласачи
    176

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.392
Поени од реакции
1.180
Ako moze informacija od nekoj sto ima iskustvo so vozenje skopje - bitola, za kolku vreme se stiga, dali stignuva vozot do bitola navremeno, kolku cesto se slucuvaat problemi, kasnenja i slicno.
Fala
Зависи може да се возиш помалку од 3 најчесто 3,10 минути , а може и да се возиш и до 5 часа. Навреме се скоро секогаш освен ако нема некој штрајк во железници. Имаше и пеиод кога возот од скопје во 6,40 константно каснеше по 1 час , а се јавував во 6,25 да знам дали ќе доцни ми викаа навреме ќе бил. Колку често се случуваат проблеми зависи ако е новиот релативно нема некој проблем ама со старите знае локомотивата да откаже или незнам што . Од прилика на 10 патувања со воз во 4 ќе имаш проблем во 6 не :)
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
431
Поени од реакции
224
важи ли уште бесплатното возење за млади секоја прва и трета недела од месецот
 
Член од
11 септември 2014
Мислења
65
Поени од реакции
10
Дали бесплатниот четврток за студенти и попустот од 50% за другите денови со воз важи за сите студенти или само за од државен како со ЈСП?
 
Член од
22 февруари 2019
Мислења
112
Поени од реакции
101
Потоп. Железница и пошти од ко ги зедоа ДУИ станаа најголеми загубари. Колку побрзо се приватизираат или дадат под концесија толку подобро. Али кај нас нема кадар кој би се занимавал со железница на профитабилен начин. Све е на тендер фрлено за турвање на асфалт и правење на автопати. Таму лежи парата.
 
На врв Bottom