Македонска фудбалска репрезентација

Воинот од Северџан

An Orc among Hobbits
Член од
3 март 2021
Мислења
101
Поени од реакции
111
Има вистина во ова или е обично тролање од треторазредни медиуми? И ако е точно дали важи и за оние што немаат обезбедено карти.
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
Колку сме забегани значи тоа е страшно , ги делиме македонците на основа каде емигрирале , каде живеат итн...па јас претпоставувам дека дечкото што живее во Австралија многу повеќе ја сака Македонија него ли повеќето поединци тука. Па се докажуваме кого и кога повеќе го "болело" за нешто(као у фазон ете ви сега) . Па после се чудиме зашто не контролираат две партии уназад 30 години. Си патиме од тој очаен менталитет и ни нема спас . Ке си останеме third world багра уште доооолго време. Работите сами нема да се сменат , да сме саглам народ треба да се организираме и да отидеме пред ФФМ и да им кажеме дека мора да ги слушаат тие што ги плаќаат (односно нас , даночните обврзници).
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.259
Излегоа картите за Словенија?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Колку сме забегани значи тоа е страшно , ги делиме македонците на основа каде емигрирале , каде живеат итн...па јас претпоставувам дека дечкото што живее во Австралија многу повеќе ја сака Македонија него ли повеќето поединци тука. Па се докажуваме кого и кога повеќе го "болело" за нешто(као у фазон ете ви сега) . Па после се чудиме зашто не контролираат две партии уназад 30 години. Си патиме од тој очаен менталитет и ни нема спас . Ке си останеме third world багра уште доооолго време. Работите сами нема да се сменат , да сме саглам народ треба да се организираме и да отидеме пред ФФМ и да им кажеме дека мора да ги слушаат тие што ги плаќаат (односно нас , даночните обврзници).
Колку подалеку од вукојебинава, толку поголеми патриоти за Македонија.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
Колку сме забегани значи тоа е страшно , ги делиме македонците на основа каде емигрирале , каде живеат итн...па јас претпоставувам дека дечкото што живее во Австралија многу повеќе ја сака Македонија него ли повеќето поединци тука. Па се докажуваме кого и кога повеќе го "болело" за нешто(као у фазон ете ви сега) . Па после се чудиме зашто не контролираат две партии уназад 30 години. Си патиме од тој очаен менталитет и ни нема спас . Ке си останеме third world багра уште доооолго време. Работите сами нема да се сменат , да сме саглам народ треба да се организираме и да отидеме пред ФФМ и да им кажеме дека мора да ги слушаат тие што ги плаќаат (односно нас , даночните обврзници).
Сам се подели братот, дојде тука, се обрати со вие на останатите.
 
Член од
4 декември 2014
Мислења
313
Поени од реакции
259
Пуштени се во продажба картите, нема онлајн само на продажни места од мктикетс
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.014
Поени од реакции
7.730
mu se zakaci na igracite klet narod, sho se krivi tie seaga segde sho mu se komentira, da vi se useram vo drzavata ostajte ne da glesme fudbal cel zivot ova go cekame. pleme da vi ebam i na federscija kopiljaci sve do eden i na politika i se, bel den nema da vidime, ne sme za na evropsko nie, igraj tamu selska liga ili makedonsko avtlstrsliska liga so kano kaj sho se osekjst makedonci na 10 iljadi kilometri od makedonija
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.172
Поени од реакции
15.982
Ne reagirase nikoj za rakometot koga izlegoja so crni dresovi vo kombinacija so crveno beli boi... Ne vi precese oti mislevte Vardar igra...jas reagirav, pisuvav, vie se smeevte....sega bolelo
Туку речи има и полошо, со плави да излезат на пример.
 
Член од
15 јули 2016
Мислења
267
Поени од реакции
621
Imavme i plavi so zolti linii, treta garnitura na SP Egipet - rakomet, mislam bese1998...
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
segde mu se komentira da zastanele tie da bojkotiraat, sho kur da bojkotira lugeto sonot si go ziveat
Па реално само они имаат моќ да дејствуваат. Не сум ги хејтал никаде по интернетов, ама мислам дека тие се во позиција да издејствуваат замена, односно враќање на стариот дрес, кој иако е од батал бренд изгледаше супер. Од онлајн петиции не сум чул дека некогаш некој некаде издејствувал нешто (во светов мислам, за овде не ни помислувам тоа "притисок на јавност" и слични апстракции).
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.271
Поени од реакции
974
Абе и ја од почетој не ми се допадна измената, зборев и за технички аспект, зборев и за естетски, и патриотски. Но работава отиде предалеку. Дрес е на крајот на денот. Каков ископлексиран народ сме, па отиде до таму албански дрес било бла бла. Сеа од такви глупости шо изнаслушав почна да ми се допаѓа дресов. И се знаеше дека ребрендирање следеше. Шо паѓаме у несвес само за глупости.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom