Македонска берза

Член од
26 јануари 2008
Мислења
260
Поени од реакции
185
A tie sto kupuvaat se glupi a
Автоматски споено мислење:

:)
Автоматски споено мислење:

I ja bi sakal na poevtino da dokupam ama tesko
 
Член од
7 септември 2018
Мислења
297
Поени од реакции
401
Тие што излегуваат од акции овој период од годината се тие што се надеваат дека фатиле една дивиденда, сега ќе продадат и ќе фатат дивиденда и во друга компанија. Таа математика најчесто носи превише дополнителни трошоци. Ако некој планира да ја намали КМБ за 1000 денари, ќе докупиме пак, иако следна акција за купување ми е ТЕЛ.
 
Член од
20 декември 2021
Мислења
174
Поени од реакции
193
Jas bi rekol od SBT, STB I UNI panicno izlagaat ama ne mozat da izlezat,koj ke ostane moze v godina ke ima nesto po 50-60 denari kolku bez ic da ne e
 
Член од
16 јули 2021
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.934
Петков ,,одлучил'' (дур праел склекови, у овалнана соба) дека на С.Македонија и Алабaнија местото им е у ЕУ. Плус на тоа Блгарија ќе увезува евтин течен амерички ЛНГ затворајќи им ролетни на Русиве.
Шо им прат бе на луѓево откако ќе слетаат во Дримленд ? Како им се алтерира реториката со брзина на светлината.

Постов не е политички туку наменски за мсе, за форумов. Ако ни дадат датум (по кој знае кој пат, нели) странскиве инвеститори сте се запрашале ли дека парче ќе напраат на фри флоутот кај нас.
 
Последно уредено:
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
Јас се продадов од мсе бегам од овде :) сега се пунам со усд и цхф и од ново за некое време во акција.
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
31
Поени од реакции
54
Петков ,,одлучил'' (дур праел склекови, у овалнана соба) дека на С.Македонија и Алабaнија местото им е у ЕУ. Плус на тоа Блгарија ќе увезува евтин течен амерички ЛНГ затворајќи им ролетни на Русиве.
Шо им прат бе на луѓево откако ќе слетаат во Дримленд ? Како им се алтерира реториката со брзина на светлината.

Постов не е политички туку наменски за мсе, за форумов. Ако ни дадат датум (по кој знае кој пат, нели) странскиве инвеститори сте се запрашале ли дека парче ќе напраат на фри флоутот кај нас.
Ne e se bas rozovo, ama vremeto ke pokaze...
 
Член од
7 септември 2018
Мислења
297
Поени од реакции
401
За обезбедување на ликвидност, кај нас треба да воведат "Специјалисти" кои ќе обезбедуваат ликвидност преку купување и продавање на акции. За ако некој сака да излезе од некоја акција да не треба да чека 10 години за да се појави купувач.
 
Член од
26 јануари 2008
Мислења
260
Поени од реакции
185
Sega referentnata kamatna stapka ja dignaa na 1.75 i mislam ke ide nagore sto mislite KMB kolku ima vlozeno pari vo blagajnicki zapisi samo razlika za ovia 4 meseci od 0.25 bese do 1.75 koj kar e a bankite na depozitite ke gi dignat kamatite negde vo 7 mi mesec i toa sogurno ne poveke od 0.20 procentni poeni
Автоматски споено мислење:

Pa sega videte zosto bankata vi e najsigurna akcija:)
 
Член од
23 јуни 2017
Мислења
591
Поени од реакции
1.098
Nekoj ima gotova danocna godishna prijava od UJP za PDD? Mi se cini deka kasnat godinava so izgotvuvanjeto...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom