Македонска берза

Член од
20 јули 2016
Мислења
7.631
Поени од реакции
4.931
Инаку иако е мал повратов на ДДВ ќе стимулира потрошувачка...гледа победници во фирми со производи и услуги со 18/100 ДДВ на пример МПТ.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.061
Поени од реакции
3.202
Инаку иако е мал повратов на ДДВ ќе стимулира потрошувачка...гледа победници во фирми со производи и услуги со 18/100 ДДВ на пример МПТ.
Во Лукоил да не е 5% или случајно да не почне народот да пие нафта место леб,
или да не престанат да се зимаат кредити оти нема поврат таму,
потрошувачката нема да се зголеми поради повртот на ДДВ, ќе се зголеми сумата кој ќе го збира државата.
 
Член од
23 мај 2017
Мислења
66
Поени од реакции
35
Sega na red e krivicni i malku sopen i za sudiite sto go napravija stecajot.......ruskoska se slusame li ......:uzi::yid:
Jas mislam deka ova vo vrska so laznior stecaj i perenjeto na tolku pari na kraj nema da bide nisto.Da napravime rezime koj stoi zad Teto (firma kerka na Gaspron , ima budzet neogranicen za manipulacija na nasive sudii potplatlivi i kupova struja od firmite na nasiot minister K.Angusev .) Od drugata strana imame firma vo stecaj opljackana i pod hipoteka kaj K.B.i stari Mis kazete mi koj se vasite ocekuvanja .
 
Член од
6 октомври 2017
Мислења
240
Поени од реакции
150
Другар буквално се од напишаното не е точно. Доколку ве интересира има прилично информации на многу места па немојте, ќе згрешите. Поздрав
 
Последно уредено:
Член од
9 јули 2011
Мислења
117
Поени од реакции
108
Screenshot_20190530_01.jpg

Најобична мобиљ апликација на една скромна банка во средно развиена држава, не ја смениле сироти задни 10+ години.
Можеш да си купуеш злато, сребро, гандолиниум и ураниум, депозити, деривати, акции сите светски, обврзници, да си играш на девизен пазар, и така натаму што ти душа сака со своите пари, а да е по закон нели. Давачки ситница.
Викаме ура, влеговме во 20-ти век, конечно.

Едит: и да, има уште неколку страни апликацијава далеку посложени од првово мени.
 
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2017
Мислења
589
Поени од реакции
1.093
Dobra vest od sabajle... Petrolgas doo so konecna odluka na Vrhoven sud preminuva vo dooel, edinstven sopstvenik Teteks... gi imam citano odlukite na Osnoven sud vo Tetovo I Apelacija vo Gostivar, logicno beshe taka da presudi iako ne sum pravnik...

inaku za pomalku od 10% udel do sega Teteks dobivashe 5-6 mil denari godisno dividenda (za 100% kje dobiva okolu mil eur godishno ili okolu 150den po akcija :cool:)...

Petrolgas kolku jas sto znam ima dosta atraktivni nedviznosti, akcii vo ttk (3,15%), mtur (edno vreme imaa nad 5% posle padnaa pod 5%, ako ima nekoj akcionerska kniga moze da kaze kolku tocno...) I dr...
 
Член од
31 август 2017
Мислења
235
Поени од реакции
162
Член од
6 декември 2018
Мислења
14
Поени од реакции
7
Прегледај го приврзокот 211444

Најобична мобиљ апликација на една скромна банка во средно развиена држава, не ја смениле сироти задни 10+ години.
Можеш да си купуеш злато, сребро, гандолиниум и ураниум, депозити, деривати, акции сите светски, обврзници, да си играш на девизен пазар, и така натаму што ти душа сака со своите пари, а да е по закон нели. Давачки ситница.
Викаме ура, влеговме во 20-ти век, конечно.

Едит: и да, има уште неколку страни апликацијава далеку посложени од првово мени.
Пиши подетално
Прегледај го приврзокот 211444

Најобична мобиљ апликација на една скромна банка во средно развиена држава, не ја смениле сироти задни 10+ години.
Можеш да си купуеш злато, сребро, гандолиниум и ураниум, депозити, деривати, акции сите светски, обврзници, да си играш на девизен пазар, и така натаму што ти душа сака со своите пари, а да е по закон нели. Давачки ситница.
Викаме ура, влеговме во 20-ти век, конечно.

Едит: и да, има уште неколку страни апликацијава далеку посложени од првово мени.
Ако може подетално во инбокс или тука кој што како
 
Член од
2 април 2018
Мислења
92
Поени од реакции
105
https://en.wikipedia.org/wiki/Vivacom[DOUBLEPOST=1561474724][/DOUBLEPOST]Виваком е во фаза на идеја, матури рана една година, дополнително нема што да се сподели. Битолчаните на Карлос во АЕК "се потрошија", ама сѐ е можно, "давам" еден Гоце за еден Телеком и...
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom