Македонска берза

Член од
16 јули 2021
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.934
Ебацот ќе еца а публиката која купила карти ќе :drk:, никој не им е крив? (n)
Друже мој, некако не ти е оправдана пизмата кон КМБ. Што толку лошо виде шо јас не го гледам 10 години како акционер ?
 
Член од
10 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
2.358
Уни 5000 денари.
Штељачите на најако пуштени петочки :)
Конечно да видам 2 продажни налози после 3-4 месеци.

Еве 5000та е некоја психолошка препрека која лесно ќе се помине после објавувањето на извештаите.
 

mishevski

Неимар
Член од
20 јуни 2010
Мислења
105
Поени од реакции
169
Конечно да видам 2 продажни налози после 3-4 месеци.

Еве 5000та е некоја психолошка препрека која лесно ќе се помине после објавувањето на извештаите.
Добро бе, таман собрав пари да прикупам, овие штелачите 5050 ?

Како не ви е срам да штелувате, како што сте почнале до 6000 ќе ја дотерате!

Па и ми сиромаси душу имамо :)
 

CecaXYZ

rookie
Член од
26 ноември 2022
Мислења
196
Поени од реакции
87
Друже мој, некако не ти е оправдана пизмата кон КМБ. Што толку лошо виде шо јас не го гледам 10 години како акционер ?
Момент на слабост.
Криво ми е што во моментов ми изгледа како да е без падобран, а е првата работа во која најмногу верував кога влегов во овој екосистем.

Можеби ќе разбереш какво е чувството кога првиот обид/чекор (ти личи дека) е failed.
Сепак твојот одговор е мотивирачки и дава надеж to wake up and move on.

Ти благодарам
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Може комотно да се заклучи дека СТБ и КМБ си играле со резервациите, а со тоа влијаеле на намалување на добивките. Кој знае, можеби не им се плаќа кризен данок.
КМБ можеби и ќе ја фати малку екстра данок, СТБ не.
 
Член од
20 декември 2021
Мислења
166
Поени од реакции
177
Може комотно да се заклучи дека СТБ и КМБ си играле со резервациите, а со тоа влијаеле на намалување на добивките. Кој знае, можеби не им се плаќа кризен данок.
Mozi nema da platat danok ama ke treba da doniraat vamu tamu i site zadovolni.
 
Член од
30 март 2018
Мислења
1.454
Поени од реакции
1.883
Ајдеее, јака веселба за УНИ, ама протагонистиве ќе го јадат немиен ако продадат и КХВ расчепка кој однапред изнакупувал имајќи инсајдерски информации дека Сава фондот ќе започне со купување.

Инаку, да ги спомнеме и некотираните компании. РИП Гоце Камчев, а Кутревски се искачува на второ место на листата на најдобри живи македонски бизнисмени:


Screenshot 2023-02-03 at 20.34.16.png
 
Член од
16 јули 2021
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.934
Ајдеее, јака веселба за УНИ, ама протагонистиве ќе го јадат немиен ако продадат и КХВ расчепка кој однапред изнакупувал имајќи инсајдерски информации дека Сава фондот ќе започне со купување.

Инаку, да ги спомнеме и некотираните компании. РИП Гоце Камчев, а Кутревски се искачува на второ место на листата на најдобри живи македонски бизнисмени:


Прегледај го приврзокот 365557
Ботовска комисија за ХВ да расчепка кој имал сознание дека извесна кутра и занемарлива ,,САВА'' ќе купува, и тој негативецот се здобил предвременски со хартии од вредност со лични средства од минорна банка и потенцијални идни интереси ? WHAAAT? Јас очигледно не сум за овој свет.. . Невидена трансгресија у слободен пазар и пристап на информации, грев пар екселанс у економски 21ви век.
Иако не сум некој фан на ставовите на ТЕНДО, потајно посакувам да бидам како него пошо колку и да е добар у истите ставови и идеи за идни случувања толку му се закачивте да го потонете при секој ваш неуспех и неидејност. Дои бе мене земете ме и у КХВ, МСЕ, ЦД, Папата :) кај сакате да ви се објаснам зошо у инвестирање не смее да постои морал и етика како у вашата субјективна парадигма. Тука сме за да се натпреваруваме, не да се сакаме и кумуваме. Победува тој шо прв ќе ја совлада вештината да ги порази останатите, не гледам апсолутно нишо спротивно на ова...
 
Последно уредено:
Член од
30 март 2018
Мислења
1.454
Поени од реакции
1.883
Ботовска комисија за ХВ да расчепка кој имал сознание дека извесна кутра и занемарлива ,,САВА'' ќе купува, и тој негативецот се здобил предвременски со хартии од вредност со лични средства од минорна банка и потенцијални идни интереси ? WHAAAT? Јас очигледно не сум за овој свет.. . Невидена трансгресија у слободен пазар и пристап на информации, грев пар екселанс у економски 21ви век.
Иако не сум некој фан на ставовите на ТЕНДО, потајно посакувам да бидам како него пошо колку и да е добар у истите ставови и идеи за идни случувања толку му се закачивте да го потонете при секој ваш неуспех и неидејност. Дои бе мене земете ме и у КХВ, МСЕ, ЦД, Папата :) кај сакате да ви се објаснам зошо у инвестирање не смее да постои морал и етика како у вашата субјективна парадигма. Тука сме за да се натпреваруваме, не да се сакаме и кумуваме. Победува тој шо прв ќе ја совлада вештината да ги порази останатите, не гледам апсолутно нишо спротивно на ова...
Која вештина бе?? накупуваш прво со сопствени пари, па потоа со службени:

 

Dar_Mak

ексцентрик
Член од
22 октомври 2010
Мислења
314
Поени од реакции
299
Ботовска комисија за ХВ да расчепка кој имал сознание дека извесна кутра и занемарлива ,,САВА'' ќе купува, и тој негативецот се здобил предвременски со хартии од вредност со лични средства од минорна банка и потенцијални идни интереси ? WHAAAT? Јас очигледно не сум за овој свет.. . Невидена трансгресија у слободен пазар и пристап на информации, грев пар екселанс у економски 21ви век.
Иако не сум некој фан на ставовите на ТЕНДО, потајно посакувам да бидам како него пошо колку и да е добар у истите ставови и идеи за идни случувања толку му се закачивте да го потонете при секој ваш неуспех и неидејност. Дои бе мене земете ме и у КХВ, МСЕ, ЦД, Папата :) кај сакате да ви се објаснам зошо у инвестирање не смее да постои морал и етика како у вашата субјективна парадигма. Тука сме за да се натпреваруваме, не да се сакаме и кумуваме. Победува тој шо прв ќе ја совлада вештината да ги порази останатите, не гледам апсолутно нишо спротивно на ова...
Мене вака кога ќе ме чепнат, дувам два џоинта и после маме им онадвам со рационални чекори!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom