Македонска Втора Лига

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.432
Поени од реакции
68.566
Кој гзлар сум, среќа што ја немаше Кораб на бет365 иначе ќе ја бапнев 2, ми дојавија божем ја купиле, а испадна тепал Тиквеш. Ебате Кавадарчаните лажови :icon_mrgr:
Тоа ми се допаѓа веќе, Ѓорче им ја пушти на Победа, Гостивар и Кораб изгубија :sneaky:

Победа-Македонија ЃП 4-1
Тиквеш-Кораб 1-0
Влазрими-Еуромилк 1-7
Пелистер-Миравци 2-1
Скопје-Гостивар 1-0
Осогово-Дрита 0-0
Беласица-Руфеја 1-1
Локомотива-Охрид Лоте неодиграна, Лоте изгледа не дошле и автоматски клубот оди во најниска лига, т.е. според Охридски избори нема ни да постои.

Горен дел:
Дрита 58
Пелистер 58
Миравци 51
Еуромилк 50
Скопје 50


Дрита и Пелистер и официјално се нови прволигаши, голема битка ќе се води за двете места во баражот.
До крај:

29 коло
Дрита-Скопје
Миравци-Влазрими
Еуромилк-Локомотива

30 коло
Скопје-Кораб
Македонија ЃП-Еуромилк
Локомотива-Миравци

Еуромилк скоро сигурно има 6 бода од последниве два дуела. Имат пари, имаат амбиции тершко дека ќе ја пропуштат оваа шанса. Локомотива веќе скоро и да обебзбеди опстанок така да има шанси да им ја дадат. Плус Брацо беше Гуру во Локомотива, си го имаат :icon_mrgr:
И Ѓорче ќе си лапнат пари, и ќе им ја дадат исто како што направија на претходниве два дуела со Локо и Победа.
Миравци има дуел со веќе отпаднатиот Влазрими. Изгуби ли Скопје кај Дрита, а Миравци да тепа со Влазрими, Миравци е во бараж.

Долен дел:
Гостивар 35
Победа 35
Кораб 33

29 коло:
Беласица-Победа
Кораб-Осогово
Гостивар-Пелистер


30 коло:
Скопје-Кораб
Победа-Охрид Лоте
Влазрими-Гостивар

Со денешниве резултати Победа е скоро сигурно. Ќе си го наместат следиот меч со Осогово чии играчи си местат во Бугарски кладилници :D
Последната ќе ја добијат службено!
Кораб ќе го добие Осогово, ама нема што да бара во Скопје, освен ако овие не останат без бараж уште во следното коло па на крај да примат пари осд овие.

Кој и да испадне од Гостивар и Кораб ќе ми биде неизмерно мило :D

П.с. Влазрими чао во трета лига!
 
Член од
19 април 2010
Мислења
1.876
Поени од реакции
500
Bravoooo Dritaaaaaa(y) 16 Pobedi 10 nereseni samo 2 porazi (y)
 
Член од
29 ноември 2011
Мислења
123
Поени од реакции
81
70 % Скопје победува на гостовањето кај Дрита. Клубовите се во одлични контакти и во неколку наврати си имаат пуштано меѓусебни дуели. И така на Дрита не им треба, тоа ќе биде лесна победа за Скопје.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Кој гзлар сум, среќа што ја немаше Кораб на бет365 иначе ќе ја бапнев 2, ми дојавија божем ја купиле, а испадна тепал Тиквеш. Ебате Кавадарчаните лажови :icon_mrgr:
Тоа ми се допаѓа веќе, Ѓорче им ја пушти на Победа, Гостивар и Кораб изгубија :sneaky:

Победа-Македонија ЃП 4-1
Тиквеш-Кораб 1-0
Влазрими-Еуромилк 1-7
Пелистер-Миравци 2-1
Скопје-Гостивар 1-0
Осогово-Дрита 0-0
Беласица-Руфеја 1-1
Локомотива-Охрид Лоте неодиграна, Лоте изгледа не дошле и автоматски клубот оди во најниска лига, т.е. според Охридски избори нема ни да постои.

Горен дел:
Дрита 58
Пелистер 58
Миравци 51
Еуромилк 50
Скопје 50


Дрита и Пелистер и официјално се нови прволигаши, голема битка ќе се води за двете места во баражот.
До крај:

29 коло
Дрита-Скопје
Миравци-Влазрими
Еуромилк-Локомотива

30 коло
Скопје-Кораб
Македонија ЃП-Еуромилк
Локомотива-Миравци

Еуромилк скоро сигурно има 6 бода од последниве два дуела. Имат пари, имаат амбиции тершко дека ќе ја пропуштат оваа шанса. Локомотива веќе скоро и да обебзбеди опстанок така да има шанси да им ја дадат. Плус Брацо беше Гуру во Локомотива, си го имаат :icon_mrgr:
И Ѓорче ќе си лапнат пари, и ќе им ја дадат исто како што направија на претходниве два дуела со Локо и Победа.
Миравци има дуел со веќе отпаднатиот Влазрими. Изгуби ли Скопје кај Дрита, а Миравци да тепа со Влазрими, Миравци е во бараж.

Долен дел:
Гостивар 35
Победа 35
Кораб 33

29 коло:
Беласица-Победа
Кораб-Осогово
Гостивар-Пелистер


30 коло:
Скопје-Кораб
Победа-Охрид Лоте
Влазрими-Гостивар

Со денешниве резултати Победа е скоро сигурно. Ќе си го наместат следиот меч со Осогово чии играчи си местат во Бугарски кладилници :D
Последната ќе ја добијат службено!
Кораб ќе го добие Осогово, ама нема што да бара во Скопје, освен ако овие не останат без бараж уште во следното коло па на крај да примат пари осд овие.

Кој и да испадне од Гостивар и Кораб ќе ми биде неизмерно мило :D

П.с. Влазрими чао во трета лига!
Не шири друг пат дезионформации, јас не знам за никаква местенка ти од пред 1 месец тоа го кажуваш.:DГостивар 99% ќе биде тимот што ќе се спаси а Кораб ќе проба да остане преку баражите.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.432
Поени од реакции
68.566
Не шири друг пат дезионформации, јас не знам за никаква местенка ти од пред 1 месец тоа го кажуваш.:DГостивар 99% ќе биде тимот што ќе се спаси а Кораб ќе проба да остане преку баражите.
Кажи им дека нема баражи :D

Пет екипи испаѓаат ДИРЕКТНО!

Според еден дечко од управата на Љуботен, наводно Врапчиште играле за Кораб. Ако завршат први во трета лига запад, ќе се фузирале со Кораб. Се надевам Љуботен ќе излезе како победник од таа битка.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Кажи им дека нема баражи :D

Пет екипи испаѓаат ДИРЕКТНО!

Според еден дечко од управата на Љуботен, наводно Врапчиште играле за Кораб. Ако завршат први во трета лига запад, ќе се фузирале со Кораб. Се надевам Љуботен ќе излезе како победник од таа битка.
Ништо го јадоа стапот ко така, многу пари се фрлија вторава полусезона, ќе видиме...
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
Беласица испадан у трета лига :tapp:
Ке отпадне друже. Господинот Перо го боли уво за Беласица. Игра со младинци, оваа година по подолга пауза не ни отидоа за Вијареџо колку што знам. Па дури овој господин бара невројатни за наши услови
1 000 000 евра за да ја продаде Беласица. За жал стадионот е негов до две илјади триесет и некоја и никој ништо не му може. Клубот го приватизира Таковски и му го даде на Перо. Некој рече градот да инвестира. Градот неможе да инвестира во ДООЕЛ...какво што е Беласица. Поради такви луѓе фудбалот во Македонија е на такво долно ниво...
Сега барем догодина ке гледаме градско дерби во трета лига...
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Ке отпадне друже. Господинот Перо го боли уво за Беласица. Игра со младинци, оваа година по подолга пауза не ни отидоа за Вијареџо колку што знам. Па дури овој господин бара невројатни за наши услови
1 000 000 евра за да ја продаде Беласица. За жал стадионот е негов до две илјади триесет и некоја и никој ништо не му може. Клубот го приватизира Таковски и му го даде на Перо. Некој рече градот да инвестира. Градот неможе да инвестира во ДООЕЛ...какво што е Беласица. Поради такви луѓе фудбалот во Македонија е на такво долно ниво...
Сега барем догодина ке гледаме градско дерби во трета лига...
Тешко малце 3 лига ... нема да има дерби. ;)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Ништо го јадоа стапот ко така, многу пари се фрлија вторава полусезона, ќе видиме...
Се збори дека мечот со Осогово е договорен, а и од ФК Скопје лесно праат бизнис зделки, така да, ќе видиме.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.205
Поени од реакции
4.937
Според мене во бараж ќе играат Миравци и Скопје...
Еуромилк одлично го почна стартот на сезоната, ама после при крајот на првиот дел од шампионатот паднаја, потоа се случи обратно на почетокот од вториот дел почнаја слабо и сега на крајот фатија залет !!! Епа вака топло-ладно не заслужват за бараж :D Ама Брацо е кај нив, ќе фрли пари и можи лесно да ги намести за во бараж...

Миравци константно си игра цела сезона, а Скопје мислам дека има подобри амбиции од Еуромилк...

За отпаѓање веќе решени се 4 екипи: Беласица, Охрид Лоте, Осогово, Влазерими.
Е сега 5 екипа мислам дека ќе биди Гостивар
Победа во наредните 2 кола има сигурни 6 бода, така да нема теоретски шански да отпаднат, со денешната победа јасно е дека опстануваат...
Кораб следното коло дома сигурно ги добива Осогово, ама последното коло ќе видат мака со Скопје. Доколку кикснат дома со Осогово (каде неверувам) тогаш се е јасно и Кораб оди 3 лига...
Гостивар има најтежок пораз од екипите за опстанок, сега играат дома со Пелистер, ние веќе сигурни сме 1 лига, сега незнам со шо состав ќе излези Димов, ако излези со 2 состав како со Еуромилк ќе тепат Гостивар, ако извај 1 тим тешко дека ќе освојат бодој.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.432
Поени од реакции
68.566
Еуромилк има далеку поголеми амбиции од Скопје и Миравци, верувај ми :D
Скопје единствена амбиција е да влезат во бараж и да го продадат :icon_mrgr:

Еуромилк има најдобар распоред од овие екипи...
Брацо стои одлично со Матевски (едниот во Локо, другиот во Ѓорче) сигурно ќе си ги наместат утакмиците.
На Локо не им треба, а Ѓорче и онака и двете последни ги пушти, така да уште помалце им требаат тие бодови.
 
M

MrzaRules

Гостин
ја разбрав дека можна е фузија на Миравци-Борец-Превалец колку е точно врска немам,таков некој муабет имаше низ град
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Дај боже Скопје да биде трето место за да играат против Тетекс за да им ја шитнат и така затоа они се борат Скопје зад баражот го наместат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom