Македонија - политика - Србија: Нерешени прашања

Статус
Затворена за нови мислења.

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Pa togas predlagam koga ke dojde Ceca u Skopje da ja kidnapirame i da napraime nekoj ritual sto vikas ? Kleti Srpchinja oni nas ke ne delat od nashite brajka Albanci , da udrime kaj im e najmilo po ciclestata Diva
muahahahahaha

Ja ke ja shibam ti snimaj na you tube biva taka , posle ke im bide strav da idat veke u Makedonija kleti da bili prokleti , da se znae koj e brat so kogo .

A na onie sto im se ckrtani UCK na grbot sto ke im receme ?

Albancite koa ve ckrtaa bea toas opsednati so Sotonata koj u stvari e Srbin koj se via Milojko i zivee u edno selo blizu Matarushka Banja i on gi natera ...ajde ti si exspert kazi nekoj plan da go resime i ovoj problem ...mene samo ova me machi vo nasheto bratstvo i edinstvo drugo manje vishe
Treba da si originalen a ne nekoj imitator (taa idejata za Ceca). Inaku skoro citav deka Makedonec ja ubil bivsata zena (isto makedonka) sto znaci toa - Makedonsko - Makedonski problem ??? razdor ?? Toa sto ni se slucuvase 2001 e prelevanje na konflikti od SRBIJA. Dodeka Srbite ne pocnaa so teror i progonuvanje niz Kosovo i ovde bese mir Nie toj konflikt go nadminavme i zavrsivme, padnaa maskite na grcko srpskata propaganda a ako tolku ti e stalo za srbija i srbite klaj si sajkaca i kokarda i opinci i podskoknuvaj uz rokeri s moravu. Kako nas Srbite ne zamisluvaat ?? kako "Vardarska banovina" koj ja delese Makedonija?? Bugarija Grcija i SRBIJA. koj go negira ilinden i zabranuva cetvuvanje na praznikot vo Prohor Pcinski?? - Srbija, koj ne narekuva "juzni srbi" ???

Nie nisto ne i dolzime na Srbija i ne treba ic da ni e gajle za nivni emocii i da si go priznaeme kosovo zosto so Kosovo kje imame najgolema i najbogata sorabotka.
 

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
Мореее Let 3 таленту еден невиден Србите не ги сакам ама Албанциве(мислам на овие кај нас Косовариве) ги мразам. Зошто? Затоа што тоа што србите некогаш ни го правеле против нашата држава и нашиот народ тоа истото(маалку полошо можда) ни го прават во денешно време Албанците во МАКЕДОНИЈА(барем повекето од нив).

Јас не ги сакам Србите воопшто зато шо и тие можда за мала мерка помалку но сепак не љубат исто колку Грциве и Бугариве.
А Албанците(значит да немат забуна овие косовариве во Македонија за нив прам муабет) во денешно време денеска ни ја разурнувет државава одвнатре, работаат против законите и институциите во државава што доведува до нејзино распагање ете зато ги мразам...

Па сега повели ти кажи една единствена причина поради која јас би можел да се заљубам во нив како малцинство кај нас, само нека не се тие срањата дека сме биле браќа пошо сме живееле во иста држава.

П.С. А за признавањето на Косово јас би го признал само откако ке стане членка на ООН и откако ке стане полноправна држава вака е само самопрогласена.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
A na onie sto im se ckrtani UCK na grbot sto ke im receme ?

Albancite koa ve ckrtaa bea toas opsednati so Sotonata koj u stvari e Srbin koj se via Milojko i zivee u edno selo blizu Matarushka Banja i on gi natera ...ajde ti si exspert kazi nekoj plan da go resime i ovoj problem ...mene samo ova me machi vo nasheto bratstvo i edinstvo drugo manje vishe
A na ovie skrktanite sto ke im receme ???? 2 pat prasuem
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Мореее Let 3 таленту еден невиден Србите не ги сакам ама Албанциве(мислам на овие кај нас Косовариве) ги мразам. Зошто? Затоа што тоа што србите некогаш ни го правеле против нашата држава и нашиот народ тоа истото(маалку полошо можда) ни го прават во денешно време Албанците во МАКЕДОНИЈА(барем повекето од нив).

Јас не ги сакам Србите воопшто зато шо и тие можда за мала мерка помалку но сепак не љубат исто колку Грциве и Бугариве.
А Албанците(значит да немат забуна овие косовариве во Македонија за нив прам муабет) во денешно време денеска ни ја разурнувет државава одвнатре, работаат против законите и институциите во државава што доведува до нејзино распагање ете зато ги мразам...

Па сега повели ти кажи една единствена причина поради која јас би можел да се заљубам во нив како малцинство кај нас, само нека не се тие срањата дека сме биле браќа пошо сме живееле во иста држава.
Nikoj ne bara da se zaljubis vo albanec nitu da imas seksualen odnos so niv (aktiven ili pasiven), srbi nema voMakedonija, no ima albanci (i toa znacitelen broj) ako nie ne mozeme i ne sakame da ziveeme kako brakja vo ova Makedonija i ako ne sakame zaedno da mu se sprotistavime na troglavata lamja (Bugarija Grcija Srbija) togas ne ceka mracna idnina. Sto sonuva sbija? rasparcena makedonija, vardarska banovina, nie i albancite sme protiv toa da staneme srpska banovina, i zaedno ramo do ramo kje zastaneme da mu se sprotistavimne na taja zakana. Albancite se vo makedonskata vlada, ministri, zamenici ministri, albanci se gradonacalnici, direktori, profesori, vojnici policajci... albanskiot i makedonskiot narod poleka se isprepletuva vo edna organizirana drzava.

A na ovie skrktanite sto ke im receme ???? 2 pat prasuem
Poln si so prasanja, se te interesira, zrtvi vo konfliktot padnaa i od makedonskata i od albanskata strana i tamu ima pretepani raneti i ubieni, ali sega koga se svestivme i padnaa srpskite lagi i propagandi mozime da si prostime eden na drug i da se koncentrirame na gradenje na zaednicka drzava
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Хмммм...овој Лет3 донекаде е во право...
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Let 3 напиша:
Nikoj ne bara da se zaljubis vo albanec nitu da imas seksualen odnos so niv (aktiven ili pasiven), srbi nema voMakedonija, no ima albanci (i toa znacitelen broj) ako nie ne mozeme i ne sakame da ziveeme kako brakja vo ova Makedonija i ako ne sakame zaedno da mu se sprotistavime na troglavata lamja (Bugarija Grcija Srbija) togas ne ceka mracna idnina. Sto sonuva sbija? rasparcena makedonija, vardarska banovina, nie i albancite sme protiv toa da staneme srpska banovina, i zaedno ramo do ramo kje zastaneme da mu se sprotistavimne na taja zakana. Albancite se vo makedonskata vlada, ministri, zamenici ministri, albanci se gradonacalnici, direktori, profesori, vojnici policajci... albanskiot i makedonskiot narod poleka se isprepletuva vo edna organizirana drzava.
:tapp::tapp::tapp:
Бацко, кога последен пат си бил на доктор бе?

Во Македонија има срби, бошњаци, роми, власи, турци.... Македонија не е БИНАЦИОНАЛНА... а брат може да ми е само Македонец. Албанец, србин, бугар, босанец, хрват... може да ми се пријатели, другари и многу добри другари... не ја тупи... ПРИЗНАВАЊЕ НА КОСОВО требе да има... но откако ќе се завршат одредени прашања...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
jas poznavam eden koj vo popiso 1991 se pisal CRVEN KMER ... znaci li deka sme multinacionalni oti ima eden koj se custvuva CRVEN KMER i deka treba da pisime vo ustavot "Makedonija e drzava na Makedonci Albanci Turci Vlasi, Romi, Srbi, Bosnjaci, Hrvati, Egipkjani, Gorani, Crveni kmeri, Hrvati, Slovaci, Rusi, Bugari, Crnogorci......, i da redime sekoj koj na majtap se izjasnil vaka ili onaka ??
Se znae koi se najmnogubrojni bvo Makedonija a za 0,1 ili 0,02% koj se izjasnil si se malo malcinstvo koje kje se vklopi vo mnozinstvoto.
 

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
Poln si so prasanja, se te interesira, zrtvi vo konfliktot padnaa i od makedonskata i od albanskata strana i tamu ima pretepani raneti i ubieni, ali sega koga se svestivme i padnaa srpskite lagi i propagandi mozime da si prostime eden na drug i da se koncentrirame na gradenje na zaednicka drzava
Да разјасниме една работа, тоа не беше конфликт туку терористички напад на управата и институциите на државата. Во која загинаа само ТЕРОРИСТИ и БРАНИТЕЛИ НА МАКЕДОНИЈА луге кои гинеа за ти предавничка душо негде мирно да спиеш.

И немој појке да сериш овде за соживот, немат соживот со некој кој ти спрема превласт на државата, и тие мали надежи за соживот со Албанци шо биле изумреле во 2001.

П.С. И не изигравај некој паметњакович овде зш само глупости тресиш. И жими се би сакал да те запознам да видам шо чоек се криет зад овие дебилни постој.
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
jas poznavam eden koj vo popiso 1991 se pisal CRVEN KMER ... znaci li deka sme multinacionalni oti ima eden koj se custvuva CRVEN KMER i deka treba da pisime vo ustavot "Makedonija e drzava na Makedonci Albanci Turci Vlasi, Romi, Srbi, Bosnjaci, Hrvati, Egipkjani, Gorani, Crveni kmeri, Hrvati, Slovaci, Rusi, Bugari, Crnogorci......, i da redime sekoj koj na majtap se izjasnil vaka ili onaka ??
Se znae koi se najmnogubrojni bvo Makedonija a za 0,1 ili 0,02% koj se izjasnil si se malo malcinstvo koje kje se vklopi vo mnozinstvoto.
Кога последен пат си го прочитал Уставот на РМ? ај да не останиш неук нема потреба да пишуваме, веќе е напишано дека Република Македонија е унитарна држава и вонеа живеат баш тие кои ги наброја ти :smir:

А во конфликтот загинаа синови на Македонија кој ти го бранеа твојот ГАЗ додека ти куропецаше, и терористи кои ако дојдеа дотебе ќе ти ја запалеа куќата и недај боже полошо...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Да разјасниме една работа, тоа не беше конфликт туку терористички напад на управата и институциите на државата. Во која загинаа само ТЕРОРИСТИ и БРАНИТЕЛИ НА МАКЕДОНИЈА луге кои гинеа за ти предавничка душо негде мирно да спиеш.

И немој појке да сериш овде за соживот, немат соживот со некој кој ти спрема превласт на државата, и тие мали надежи за соживот со Албанци шо биле изумреле во 2001.

П.С. И не изигравај некој паметњакович овде зш само глупости тресиш. И жими се би сакал да те запознам да видам шо чоек се криет зад овие дебилни постој.
Bas naprotiv, Gruevski i Ali Ahmeti se denes partneri vo vlasta, vladata i sobranieto se sostaveni i od Makedonci i od Albanci, a sozivotot se povekje zazivuva vo Makedonija. ti ovde siris paniki i nespokoj so mracni tvrdenja i zlokobni prtedviduvanja, so ocaj ja iscekuvas idninata i strepis od sekoj nov den. Inaku za zapoznavanje ne doagja vo predvid, kakov krvolocen tip si verojatno kje dojdes ko manijak naoruzan so sindziri, sipki i boksiraci.
Jas se srekjavam so vistinski mazi, patrioti koj ja sakaat svojata tatkovina i i mislat samo najdobro.
 

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
Bas naprotiv, Gruevski i Ali Ahmeti se denes partneri vo vlasta, vladata i sobranieto se sostaveni i od Makedonci i od Albanci, a sozivotot se povekje zazivuva vo Makedonija. ti ovde siris paniki i nespokoj so mracni tvrdenja i zlokobni prtedviduvanja, so ocaj ja iscekuvas idninata i strepis od sekoj nov den. Inaku za zapoznavanje ne doagja vo predvid, kakov krvolocen tip si verojatno kje dojdes ko manijak naoruzan so sindziri, sipki i boksiraci.
Jas se srekjavam so vistinski mazi, patrioti koj ja sakaat svojata tatkovina i i mislat samo najdobro.
Браво браво бравооо
Искрено им се чудам на постојве твој и на размислувањава и гледам дека не мојме да најме заеднички јазик па нема да ти реплицирам појке зш по се изгледа џабе ми е, ко со предмет да прам муабет.
Ај биди ми поздравен со надеж дека ке го промениш мислењето:salut:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Хмммм...овој Лет3 донекаде е во право...
Го реков ова...цитираново...и да се дообјаснам:
Мислам дека постовите и мислата на Лет3 би требало да се сфати во смисла на гледање напред, а не живеење во омраза.
Факт е дека Македонија е мултинационална, има најразлични етноси... Исто, факт е дека Македонците и Албанците се најбројни... но се случи 2001...
Треба некои фаци да одговараат за 2001, и да бидат казнети, но не да бидат Македонците и Албанците етикетирани воопшто како злосторници.
Се сведува муабетов на градење на иднината на државата во позитивно светло, со јасна и сигурна иднина.
Значи, одиме напред откако сме ги расчистиле меѓусебните проблеми. За 2001 ќе одговараат оние кои треба. Другите...живееме тука...мораме да продолжиме.
Е сега, малку е претерано сатанизирањето на соседите (иако и не е далеку од вистината)
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Го реков ова...цитираново...и да се дообјаснам:
Мислам дека постовите и мислата на Лет3 би требало да се сфати во смисла на гледање напред, а не живеење во омраза.
Факт е дека Македонија е мултинационална, има најразлични етноси... Исто, факт е дека Македонците и Албанците се најбројни... но се случи 2001...
Треба некои фаци да одговараат за 2001, и да бидат казнети, но не да бидат Македонците и Албанците етикетирани воопшто како злосторници.
Се сведува муабетов на градење на иднината на државата во позитивно светло, со јасна и сигурна иднина.
Значи, одиме напред откако сме ги расчистиле меѓусебните проблеми. За 2001 ќе одговараат оние кои треба. Другите...живееме тука...мораме да продолжиме.
Е сега, малку е претерано сатанизирањето на соседите (иако и не е далеку од вистината)

Kolku Albanci ima vo mestoto kaj so zivees ? 1% 5 % ???? 70 % 90 %

raka na srce istovo ke go zborese da ziveesh vo Tetovsko selo ?

Aj realno ... pokrien gz stap ne go bie li e rabotava pa mozes da si dozvolis kosmopolitizam i bratstvo i edinstvo ????

Kazneti se znae koi ke bidat Makedoncite ko Johan ja ne vidov nieden Albanec vo Hag drugite ovdesni dobija amnestija kako toa majkata ???

Ovoj obozavatel na psihopatot Menson negira nacionalnosti narekuvajki gi minorni ne postojat neli toa e ok , ti zboris za idnina a demonite koi gi imate sega gi menjate so nekoi demoni od pred 100 godini ( losite Srbi neli )


Sakate idnina a prefrlate opasnost na nekoe minato DALECNO MINATO a za segasnosta se zatvoraat ochite ????

Mene mi e sram koga idam u Srbija koga site mi zborat gde si Makedonac, kako si sta ima kod Vas , mnogo mi volimo Makedoniju, Vi ste tako dobri ljudi, se sramam od vakvi psihoobozavateli a bogami ke se sramam i od tebe koj treba da si intelektualec i REALISTA .

Nikoj , nikoj ne sum cul do sega da kaze od kletite Srbi pred mene vie ste banovina, ili da ima losh odnos kon mene . I da imalo konflikt lugeto ke recat jebiga druze politika to je i nas sjebalo vidis i tolku.

Nikoj ne sonuva za Banovini i gluposti , NEMA LOGIKA

koj kur ke im na Srbite Banovina koga e polna 25 % so Albanci ????

Toa e samo prefrlanje pogled od vistinskite problemi a ako ovoj pshi obozavatel e u pravo BRUKA za Makedonskiot narod drugo enma da komentiram
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Kolku Albanci ima vo mestoto kaj so zivees ? 1% 5 % ???? 70 % 90 %

raka na srce istovo ke go zborese da ziveesh vo Tetovsko selo ?

Aj realno ... pokrien gz stap ne go bie li e rabotava pa mozes da si dozvolis kosmopolitizam i bratstvo i edinstvo ????

Kazneti se znae koi ke bidat Makedoncite ko Johan ja ne vidov nieden Albanec vo Hag drugite ovdesni dobija amnestija kako toa majkata ???

Ovoj obozavatel na psihopatot Menson negira nacionalnosti narekuvajki gi minorni ne postojat neli toa e ok , ti zboris za idnina a demonite koi gi imate sega gi menjate so nekoi demoni od pred 100 godini ( losite Srbi neli )


Sakate idnina a prefrlate opasnost na nekoe minato DALECNO MINATO a za segasnosta se zatvoraat ochite ????

Mene mi e sram koga idam u Srbija koga site mi zborat gde si Makedonac, kako si sta ima kod Vas , mnogo mi volimo Makedoniju, Vi ste tako dobri ljudi, se sramam od vakvi psihoobozavateli a bogami ke se sramam i od tebe koj treba da si intelektualec i REALISTA .

Nikoj , nikoj ne sum cul do sega da kaze od kletite Srbi pred mene vie ste banovina, ili da ima losh odnos kon mene . I da imalo konflikt lugeto ke recat jebiga druze politika to je i nas sjebalo vidis i tolku.

Nikoj ne sonuva za Banovini i gluposti , NEMA LOGIKA

koj kur ke im na Srbite Banovina koga e polna 25 % so Albanci ????

Toa e samo prefrlanje pogled od vistinskite problemi a ako ovoj pshi obozavatel e u pravo BRUKA za Makedonskiot narod drugo enma da komentiram
Во местово кадешто јас живеам, т.е. Струмица нема Албанци, но тоа не значи дека не познавам такви. Моето мислење за оние Албанци кои ги познавам ќе си го задржам за себе.
И да живеев во некое тетовско село, пак ќе го зборев истото.
Мораме да живееме заедно, макар и едни покрај други.
Не мешај тука Љубе, Јохан... тие се во Хаг не заради Македонци или Албанци, туку заради нешто сосема друго, кое има длабок корен во историјата, а е поврзано со нашето постоење и желбата на некои да не нема.
Овдешниве албански бандити верувам дека ќе бидат казнети. Барем оние кои резбаа по грбовите на работниците од Маврово.
Кога 2001 ни го наметнаа предавството, а нашиве го прифатија, во иднина мораме да играме така. Или да направиме реприза на 2001. Трето нема.
Дали ти ќе се срамиш од мене или не...воопшто не ми е важно. Реалноста е таа.
А Србите...не си го гледал тој филм? Колку вицови имаат за нас? Црква признаваат ли? Не? Зошто не призна тогашна СРЈ дури 1995? Некој преговарал со Мицотакис за поделба на Македонија?
Си гледал екс-Ју филмови? Си приметил дека кога не спомнуваат не спомнуваат во потценувачка конотација? Епа...примети...
Впрочем...и тие како и сите останати соседи...ништо поарни.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Makedoncite i Albancite kje izgradat doverba i sozivot. Srbi ziveat vo Makedonija vo mnogu mal broj za da prestavuvaat nekakov faktor. Sepak Srbija vrsi pritisok i so Prohor Pcinski i so MPC i so pritisoci da ne go priznavame Kosovo i so protesti sto ja odbelezuvame granicata so Kosovo. Uste se ponasaat kako da sme nivna "Juzna srbija" ili "Vardarska banovina" http://www.freewebs.com/serbianpatriot/about.html

sprema paranoicnite vizii na winston, nas ne ceka vojna nesrekji i mizerija. Toj ima mracni pretcustva 9verojatno poradi slabi nervi) a vooduseven e od srbite oti mu velele "Kaj si makedonec" ko kje pojdel vo srbija. I ti reci mu "Kaj si be srbin" i tolku. Jas ne velam da odime i pravime zulumi niz Srbija no velam da ja zastaneme srpskata hegemonija da recime NE na obidite na SPC da ni ja odzemi crkvata, da recime NE na obidite da ni se brisi od nivna strana istorijata i Prohor Pcinski i da recime NE na obidite da ne pravat "juzni srbi"
Nas interes e da go priznaeme Kosovo. I ekonomski i politicki kje imame samo korist.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom