Македонија - политика - Србија: Нерешени прашања

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Ti li najde da zboris za slabi nervi vidi si go ludakot na avatar koj go zastapuvas i se ke mu bide na normalen covek jasno .

Al o.k super da go priznaeme Kosovo i taka i taka ke go priznaeme i super.

Jas znam deka toa priznavanje e neminovnost i go prifakam toa kako nuzno zlo

ama da mi se prai nekoj deka e normalno Albanec i Makedonec da se braka posle se ,

mozam da kazam samo ALAL VERA !!!

Da dade eden Bog pravoslaven za zet da go imash vnukot na komandant Shakiri i gol

po kuki da ti sheta poaren sozivot i bratstvo da ne vidis i ti i site generacii po tebe sto

ke iskocat.

Od mene imas toj blagoslov Let 3 pa siri i ti i tvoja familija bratstvo .

A ti strumix LAZES !

decata tvoi direktno da se zasegnati drugo bi zborel no daleku si pa ne osekas ...nema Albanci super e u Strumica i ek filozofirame .

Nebitno
ne me prozivajte na temata zavrsiv nema da odgovaram vise tuka

Pa nek Vi e so beriket !
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Makedoncite i Albancite kje izgradat doverba i sozivot. Srbi ziveat vo Makedonija vo mnogu mal broj za da prestavuvaat nekakov faktor. Sepak Srbija vrsi pritisok i so Prohor Pcinski i so MPC i so pritisoci da ne go priznavame Kosovo i so protesti sto ja odbelezuvame granicata so Kosovo. Uste se ponasaat kako da sme nivna "Juzna srbija" ili "Vardarska banovina" http://www.freewebs.com/serbianpatriot/about.html

sprema paranoicnite vizii na winston, nas ne ceka vojna nesrekji i mizerija. Toj ima mracni pretcustva 9verojatno poradi slabi nervi) a vooduseven e od srbite oti mu velele "Kaj si makedonec" ko kje pojdel vo srbija. I ti reci mu "Kaj si be srbin" i tolku. Jas ne velam da odime i pravime zulumi niz Srbija no velam da ja zastaneme srpskata hegemonija da recime NE na obidite na SPC da ni ja odzemi crkvata, da recime NE na obidite da ni se brisi od nivna strana istorijata i Prohor Pcinski i da recime NE na obidite da ne pravat "juzni srbi"
Nas interes e da go priznaeme Kosovo. I ekonomski i politicki kje imame samo korist.
Која твоја црна доверба и соживот ? Бате, ти му ја секираш горе Србите божем некои притисоци и незнам какви гомна ни праеле, а натрапникот во куќа што само зло сее, ДОВЕРБА И СОЖИВОТ со него! Корист од признавање на Косово.. никаква. Тоа е само шлаг врз сите гомна што ке ни се случат после тоа..
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
republika Kosovo treba da se priznae, posto toa e i fakticki vekje samostojna drzava, priznata od Amerika, imame sorabotka ekonomska so niv i toa nase priznavanje ne e ic rabota na Srbite koi vekje decenii se obiduvaat nam da ni kazat kogo da priznaeme a kogo ne , so koj da si ja odbelezuvame granicata, kakav crkva da imame, i go izbrisaa pomenot na ASNOM vo odzemeniot nas manastir Prohor Pcinski.

Ne mozi povekje Makedonija na svoi plekji da go nosi teretot i problemite na Srbija, tie sakaa posebna drzava, si ja dobija i neka si ja vodat i rakovodat kako sakaat a nas neka ne ni kazuvaat posto koga Makedonija bila carstvo i drzava Srbite uste jadele zivi kozi so se volna vo Sibir od kade dojdoa.
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Што си запнал па сеа за нив, гледаш ли за што зборам.. за твојот соживот и доверба, со "браќата" твои кои убивале и колеле наши Македонски борци. Не ми збори за Америка, економија.. залудно е тоа се, додека изродот не се истребе.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Albansko - makedonskiot konflikt e isprovociran od Srbite, niv im trebase konflikti vo cel region so albanci i so ostanati za da mozat da si go vratat kosovo.
Ali to ne mu uspea i denes makedonsko - abanskata zaednica e posilna i ispraveno stoi vo odbrana protiv srpskite hegemonii ovde.
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Albansko - makedonskiot konflikt e isprovociran od Srbite, niv im trebase konflikti vo cel region so albanci i so ostanati za da mozat da si go vratat kosovo.
Ali to ne mu uspea i denes makedonsko - abanskata zaednica e posilna i ispraveno stoi vo odbrana protiv srpskite hegemonii ovde.
:uvo:

Тоа што млатат деца по аптеки, кафани, кафичи на сред улица во Скопје, Тетово и пошироко е испровоцирано од Србите ? Тоа што убивале твои браќа, мои и наши Македонски е испровоцирано од Србите ? Која Македонско - Албанска заедница бе, ненормален, ни со србите, ни со бугарите, а најмалку со Албанците и Грците.

За борците што гинеле, за почитта која им ја од даваш, засрами се.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Ako otvoris vesnik kje vidis deka se tepat i makedonci so makedonci i albanci so albanci i albanci so makedonci a ti od seto toa biras samo kaj sto se tepaat albanci so makedonci i vreskas : ETE GLEDAS NEMA SOZIVOT ?!?! aj najdi nekoja vest kade makedonec pretepal ili otepal drug makedonec pa daj komentar kako edni so drugi da ziveeme ... kako e mozen sozivot so samite sebe si....


Nemase omraza megju albanci i makedonci dodeka Srbite ne ni dojdoa... otogas tie potiknuvaat megju nas omrazi ali jas ne nasednuvam na tie provokacii a ti ko so gledam dobro si nasednal.
 
Член од
6 април 2006
Мислења
972
Поени од реакции
11
Bas naprotiv, Gruevski i Ali Ahmeti se denes partneri vo vlasta, vladata i sobranieto se sostaveni i od Makedonci i od Albanci, a sozivotot se povekje zazivuva vo Makedonija. ti ovde siris paniki i nespokoj so mracni tvrdenja i zlokobni prtedviduvanja, so ocaj ja iscekuvas idninata i strepis od sekoj nov den. Inaku za zapoznavanje ne doagja vo predvid, kakov krvolocen tip si verojatno kje dojdes ko manijak naoruzan so sindziri, sipki i boksiraci.
Jas se srekjavam so vistinski mazi, patrioti koj ja sakaat svojata tatkovina i i mislat samo najdobro.
Ne vikam jas dzabe deka poezija e tvojata prava oblast. Pushti politika i istorija, let. So sila ubavina ne odi.:smir:
 
Член од
6 април 2006
Мислења
972
Поени од реакции
11
А Србите...не си го гледал тој филм? Колку вицови имаат за нас? Црква признаваат ли? Не? Зошто не призна тогашна СРЈ дури 1995? Некој преговарал со Мицотакис за поделба на Македонија?
Си гледал екс-Ју филмови? Си приметил дека кога не спомнуваат не спомнуваат во потценувачка конотација? Епа...примети...
Впрочем...и тие како и сите останати соседи...ништо поарни.
Frustracii od srbite, eden kup... Dobro e shto, barem od nasha strana, sme korektni so site...:pos2:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
temata e "Priznavanje na kosovo" jas ne gledam srpska vojska na granicite so kosvo ne gledam srpski znaminja ne gledam srpski funkcioneri vo pristina, ne se plakja so dinari ne vazat zakonite ... i toa vekje 10 godin
Fakticki Kosovo e nezavisno samo sto kje treba podolgo vreme nekoj toa da mu go objasni na Srbite
 
Член од
6 април 2006
Мислења
972
Поени од реакции
11
temata e "Priznavanje na kosovo" jas ne gledam srpska vojska na granicite so kosvo ne gledam srpski znaminja ne gledam srpski funkcioneri vo pristina, ne se plakja so dinari ne vazat zakonite ... i toa vekje 10 godin
Fakticki Kosovo e nezavisno samo sto kje treba podolgo vreme nekoj toa da im go objasni na Srbite
Znaesh, povekje srbi se. Mnozina.:smir:
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Се смешкате на туѓа мука, а нас истото не чека.. бог да чува.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom