Македонија - политика - Србија: Нерешени прашања

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
I uste nesto koj ti e ovoj psihodelicniov na slikata ???

Nesto mi e poznat
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
mene ne me interesiraat meksikanci i amerikanci i kako tie se custvuvaat, nie treba da se skoncentrirame na Makedonija.
А дали искрено мислиш дека Македонците и Албанците се чувствуваат како браќа или пак во иднина ќе има шанси така да биде ??????
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Sto pobrzo go isfrlime od teloto nase nacionalno, otrovot koj srbite ni go vbrizguvaa so vekovi toa pobrzo kje sfatime deka Albanci i Makedonci vo edna drzava kako vo edna kukja treba da ziveeme kako brakja. I kaj niv Srbite imaat poseano mnogu omrazi i kje treba period da se nadminat i zalecat ranite koi ni gi zadade srpskata raka. Prvo treba edni na drugi da im stavime na znaenje deka nas zaednicki nepriatel e Srbija. Koga imame zaednicki nepriatel, togas mogu pobrzo kje zaziveeme zaedno i kje se zdruzime vo odbrana na Makedonija od Srpskite napadi.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
А Србите напаѓаа 2001 ?????

И не ми одговори на прашањето него си го тераш филмот.......
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
A izvini po sto e poznat toj Menson , zasto bil zatvoren dozivotno ?

Nesto politicki ? Bil aktivist na kauzata , prijatel na Boro i Ramiz ? Mnogu mi e stara nekako slikata crno bela da ne bil na Kosovo , ne mi e jasno pretpostavuvam bil Amerikanec zasto go zatvorile poetov ???
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
А Србите напаѓаа 2001 ?????

И не ми одговори на прашањето него си го тераш филмот.......
Posto se prepravas deka ne znaes, vo Makedonija ziveat Makedonci i Albanci, ostanatite se tolku malubrojni sto i se opfateni vo gornite dve grupi, ili mislis deka treba sekoj koj se izjasnil kako bosnjak, slovak, hrvat, egipkjanec, goranec.... da go ramnis so mnozinstvoto i posebno da go psomenuvas. Toa se mali brojki i ne vijaat bitno na konceptot na zaednicata na Makedonci i Albanci.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Posto se prepravas deka ne znaes, vo Makedonija ziveat Makedonci i Albanci, ostanatite se tolku malubrojni sto i se opfateni vo gornite dve grupi, ili mislis deka treba sekoj koj se izjasnil kako bosnjak, slovak, hrvat, egipkjanec, goranec.... da go ramnis so mnozinstvoto i posebno da go psomenuvas. Toa se mali brojki i ne vijaat bitno na konceptot na zaednicata na Makedonci i Albanci.

Многу добро знам јас како стои етничката состојба на малцинствата во РМ...

Прашањето беше...дали искрено мислиш дека Македонците и Албанците се чувствуваат како браќа или пак во иднина ќе има шанси така да биде ??????

Остај го на страна тоа што сме присилени заедно да живееме ......
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
A izvini po sto e poznat toj Menson , zasto bil zatvoren dozivotno ?

Nesto politicki ? Bil aktivist na kauzata , prijatel na Boro i Ramiz ? Mnogu mi e stara nekako slikata crno bela da ne bil na Kosovo , ne mi e jasno pretpostavuvam bil Amerikanec zasto go zatvorile poetov ???
Carls Menson go dignal svojot glas protiv establismentot vo amerika. Okolu sebe sobral sledbenici na koj im go propovedal svojeto ucenje. Negovata grupa e obvineta za ubistva od koi najpoznato e ona na soprugata na Polanski - Seron Tejt vo 1969. Osuden e na dozivoten zatvor.

http://youtube.com/watch?v=uk54b_DSOi8
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Многу добро знам јас како стои етничката состојба на малцинствата во РМ...

Прашањето беше...дали искрено мислиш дека Македонците и Албанците се чувствуваат како браќа или пак во иднина ќе има шанси така да биде ??????

Остај го на страна тоа што сме присилени заедно да живееме ......
Jas ne znam koj tebe te prisiluva i na sto te prisiluva ali jas ne se custvuvam prisilen od bilo koj da ziveam zaedno so nekoj.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Jas ne znam koj tebe te prisiluva i na sto te prisiluva ali jas ne se custvuvam prisilen od bilo koj da ziveam zaedno so nekoj.

Абе ти све ќе ми продадеш ама јас никако да добијам одговор на прашањето....
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Малце се мрднавте од топиков бе :) чарлс менсон, нелсон пике, дикембе мутомбо... на кој му е гајле... Дали требе да се признае Косово?

ДА требе, откако ќе заврши демаркацијата... Со косово имаме ПОЗИТИВНА економска соработка, трговскиот биланс е во наша полза, зошто не би го признале?
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Carls Menson go dignal svojot glas protiv establismentot vo amerika. Okolu sebe sobral sledbenici na koj im go propovedal svojeto ucenje. Negovata grupa e obvineta za ubistva od koi najpoznato e ona na soprugata na Polanski - Seron Tejt vo 1969. Osuden e na dozivoten zatvor.

http://youtube.com/watch?v=uk54b_DSOi8

Pa togas predlagam koga ke dojde Ceca u Skopje da ja kidnapirame i da napraime nekoj ritual sto vikas ? Kleti Srpchinja oni nas ke ne delat od nashite brajka Albanci , da udrime kaj im e najmilo po ciclestata Diva
muahahahahaha

Ja ke ja shibam ti snimaj na you tube biva taka , posle ke im bide strav da idat veke u Makedonija kleti da bili prokleti , da se znae koj e brat so kogo .

A na onie sto im se ckrtani UCK na grbot sto ke im receme ?

Albancite koa ve ckrtaa bea toas opsednati so Sotonata koj u stvari e Srbin koj se via Milojko i zivee u edno selo blizu Matarushka Banja i on gi natera ...ajde ti si exspert kazi nekoj plan da go resime i ovoj problem ...mene samo ova me machi vo nasheto bratstvo i edinstvo drugo manje vishe
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Pa togas predlagam koga ke dojde Ceca u Skopje da ja kidnapirame i da napraime nekoj ritual sto vikas ? Kleti Srpchinja oni nas ke ne delat od nashite brajka Albanci , da udrime kaj im e najmilo po ciclestata Diva
muahahahahaha
Ја се слагам со тебе. Клети се србите, и албанците ги чувствувам како подобри пријатели. Плус Цеца е грда... кој ја ебе...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom