Македонија нема иднина во кошарката?

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Jaс не зборам за успесите...него за условите.Тренираат во најмизерни услови,слаба опрема и ред др работи за разлика од др репрезентации од европа и светот
Епа извини не го сватив добро муабетот.:salut: Навистина условите кај нас се повеќе од узас.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Нема никаква иднина нашата кошарка...
Јас еве пошто сум од Кавадарци од сеќавања некои и тоа што ми кажувале ќе кажам следно... Тошо,Врба,Ристе и Горан играа првотимци во тим од македонската кошаркарска лига уште како 18 годишни и си станаа професионалци и го направиа костурот на репрезентаијата.Сега тоа го нема.Кој тим кај нас има тинејџер во тимот на кој може да смета за натпревар.НИКОЈ...Еве гледам некои дечиња кај нас во тимот 18-19 год има ги земале колку да се рече дека се земени младинци а ако дечките врска си немаат.Едноставно со тоа вештачко туркање ќе си ебат и школо и се децата...
Еве годинава Врба се повлече,догодина Тошо полека полека се руши тој костур на репрезентацијата

Единствено надеж има кај Брчков.Ми делува мрзливо.Ако почни да работи сериозно има потенцјал.Забива како ненормален но оддалеку делува како едвај да оди
 
S

Street King

Гостин
Во Македонија нема никаква иднина за секој спорт а камоли за кошарката така да НЕМА ИДНИНА!!!
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
.........па кај ќе има иднина кога пола нација и раководство на КФМ се пали,:drk:а и се надева дека уште дека ќе играат Врба,Гечевски,Симиќ,Перо итн(секоја им чест на момците,но редно е веќе да им се дава приоритет на помладите 19/25)
браќата Стојановски,Самарџиски,Костовски,абдалот Трајковски,Петрески итн итн итн
само да прашам што бидна со Синиша Аврамовски....дечкото играше во Бугарија,ако не се лажам за Лукоил или.............
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Секако дека има иднина, спорт број еден е кај нас, и се забележува дека има ривалства големи, спонзорите на тимовите да пуштат некој денар, поточно на Работнички да пуштат денар и ќе ја биде кошарката, не е лоша ни сега
 

InSuLaNeR

A man who never was a boy.
Член од
13 јули 2009
Мислења
878
Поени од реакции
107
Не само во кошарката, во никој спорт !!!
 
Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
се подобруваат работите барем со новот правило за суперлигата
СЕКОЈА ЕКИПА ТРЕБА ДА ИМА ЦЕЛО ПРВО ПОЛУВРЕМЕ ЕДЕН ИГРАЧ НА ПАРКЕТ ПОД 20 ГОДИНИ

а за прволигашите е вака
секоја екипа треба да има по 20минути на паркет играч под 18 години..........

федерацијата прави нешо
и трето цела трета лига е всушност лига на играчи под 18
 

Kajgana Shop

На врв Bottom