Македонија добива банкноти од 200 и 2000 денари

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.324
Поени од реакции
7.785
Кај го гледате давењето во инфлација ја не можам да го видам?
Кромидот годинава е 40 денараи за кг., а лани беше 20. Тоа е инфлација од 100 проценти.
 
Член од
9 мај 2013
Мислења
331
Поени од реакции
222
Еве уште еден интересен дизајн
Wow прекрасен дизајн ама нема да помине на конкурсот бидејки мислам дека ова грчиштава нема да дозволат банкнотава да иде во оптек.:(
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.444
Поени од реакции
4.060
Банкнота со ликот на Драган Вучиќ?
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Јас не знам што сите сте се фтилиле банкнотите да бидат со Александар или Филип или пак со било какви историски личности. Зошто не направите нешто со некоја природна убавина од Македонија, со некоја фреска од некоја црква или нешто што денеска го има на територијата на Македонија, а е карактеристично за нас? Најлеснот е ацко и фиќо да се стават, нема таму креативност.
 
Член од
20 ноември 2012
Мислења
451
Поени од реакции
125
Јас не знам што сите сте се фтилиле банкнотите да бидат со Александар или Филип или пак со било какви историски личности. Зошто не направите нешто со некоја природна убавина од Македонија, со некоја фреска од некоја црква или нешто што денеска го има на територијата на Македонија, а е карактеристично за нас? Најлеснот е ацко и фиќо да се стават, нема таму креативност.
se zaebavas sega i ti, kako moze da se bega od istorijata, od antickoto, bibliskoto, najstaroto. duri moze i isus da se stavi, citav nekade deka nekoj mu go nasol grobot vo makedonija :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom