Македонија-Унгарија (6.4.2012, 14:45 ч.),Скандинавиум арена-Гетеборг

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Ni sudii , ni ungarci , ni publika , nikoj ne ni e kriv sami ja upropastivme utakmicata.
Skoro nikogas ne kritikuvam trener, no Sundovski definitivno e tapa. Do tolku li da nemame igra so igrac poveke. Zosto Zlatko Mojsovski i Dejan Manaskov igrat samo vo poslednite 10 minuti. Kade bea koga imavme i po dva igraci poveke na teren. Kako i da e steta golema e no glavata gore. Ima uste dve utakmici.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Судиите не се виновни за нашиот покер натпревар, со играч повеќе сме голови примаме. Зезнавме кога највеќе шанса имавме
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ја наебавме дефинитивно.
Чудо треба да се случи, ама ајде што го знаеш, се е можно.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Ајде не го дрвете како пред утакмица колку сме требале да ги јадеме живи, тоа е тоа, имавме шанса Унгарците не утепаа и дефинитивно поискусен состав се.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Ги тепаме утре Швеѓаните 100 % сум сигурен. Ма да и 2 победи до крај не значат дека ќе идеме понатаму.
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Кире неможе да мрдне бе од овие коњите маџарски, ах рака да им се исуши!
Ај што не можеше да мрдне, не можеше, али во никој случај не требаше да форсира и тоа во ситуација кога имаме играч повеќе. :mad:
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Тоа е тоа. Отиде Олимпијадата низ брдо. Сега ќе играат за чест евентуално.
Кошаркарите мора да имаат поголема среќа и знаење.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.414
Поени од реакции
42.464
Пак примија гол со играч помалце...

Пола утакмица ни играат со играч помалце и не знаат да искорситат.
Не е финтата што примија туку што имаа напад за израмнување а не ни упатија удар туку направија пробивање ...
Ама тоа е, ја не сум изненаден, реков уште по ЕП дека факторот тренер тек сега ќе стапи на сцена кога Македонија нема веќе да се домаќини за време на натпреварите, остајте тоа што дошле бајаги македонци од страна доено, они и навивање = магаре и музика.

Реков уште тогаш, си плакневме очи со тоа освоено 5то место кое за мене лично беше неуспех, таква прилика да бидеме домаќини на едно такво големо натпреварување прашање е кога пак ќе имаме и прашање е дали ќе ни се поклопат коцките со ракоментната генерација, еднаш ни се поклопија, ние со Шундо билдерот ги испративме, кој на тајмаут им вика ќе играме одбрана 5 плус 1 и ќути после и слуша Лазаров што сугерира.

Уште и баскет да не поебат и пикадо мајсторите да го носат знамето у Лондон.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Kaпа доле .... Унгарија е доктор за ракомет денеска а ние сме пациентите !! Денес едноставно ништо не одеше ... утре со Шведска со Господ Напред !!
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880

Секогаш кога имавме играч повеќе игравме како да имаме играч помалку :tapp:
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Тоа е тоа. Отиде Олимпијадата низ брдо. Сега ќе играат за чест евентуално.
Кошаркарите мора да имаат поголема среќа и знаење.

Кошаркарите имаат селектор на рамниште со Шундовски, па сеа ти види.
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
Катастрофална игра низ целиот меч,немојте да зборите за судиите кога ги утепаа со исклучувања Маџариве,таму требаше да направиме 3+,5+,10+ тие имаат најмалку 10 исклучувања само што нашиве се катастрофа,ниту една изработена акција,ниту еден изработен шут без напад без одбрана и тоа е тоа за Шведска не се ни надевам дека ке ја тепаме прогнозирам пораз од околу 10 гола за Бразил не знам ни како играат.МНОГУ АМА МНОГУ СЕ РАЗОЧАРАВ.........

A да и сите честитки за "ебените" навивачи што кутеа кога најмногу требаше да навиваат :mad:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom