Македонија - Литванија |1/4 финале|, 67:65, ОДИМЕ ВО ПОЛУФИНАЛЕ!!!

Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.366
Поени од реакции
196
А ти па мислиш дека се разбираш многу ? Докузовски во игра ги внесува Самарџиски,Дамјан,Чековски,Соколов тоа ти се со првата петорка вкупно 9 играчи, освен тоа Литванија не ги декласираше србите туку победи со 10 поени разлика и тоа затоа што имаа страшен процент на погодени 3ки, а незнам која јака репрезентација има пораз од Литванија освен Германија, ако пиша дека Србите ни одговарале највеќе мислам дека не ги сметаш нив за јаки ;) Бидете малце оптимисти, не дека јас сум сигурен дека ќе ги победиме Литванците али барем верувам во способностите на нашите репрезентативци и се надевам на победа !
ЗЕМЈООООООООО МАКЕДОНСКААААААААААААААААААААААААААААААААААА !
 
М

Мартин`

Гостин
Низ Велес лудница, ГРАДОТ Е БУКВАЛНО БЛОКИРАН ЦЕЛИОТ ДОЛЕ.. незнам што веќе да кажам освен ..
ОДИМЕ ВО ФИНАЛЕ СИГУРНО, И БРАВО ЗА ЛИТВАНЦИТЕ И ВО ПОРАЗ СЕ ДОСТОИНСТВЕНИ СЕКАДЕ ЧЕСТИТААТ ..
 

Довичински -

Довичински П.
Член од
26 ноември 2009
Мислења
1.205
Поени од реакции
673
Ајде наредната година во Македонија да биде натпреварувањето! Па да видат литванците како се организира и каква атмосвера се праи!

Владо Илиевски <3
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.054
Поени од реакции
6.440
Неможам ќе се мрднам викам како луд.
Какво ЦАРЕВИ, какво ЛАВОВСКО срце, така се игра за МАКЕДНОИЈА....
Немам зборови........
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.889
Поени од реакции
40.185
Не знам зошто се нервираат Литванците. И онака немаат мадиња да играат со Шпанците. Во натпреварот во групите, Шпанците ги убија во поим...
 
B

Borg_Drone

Гостин
Играчите се заслужни ама и Марин Докузовски.Секоја му чест докажа дека може со тренери од светски калибар.Македонија не смее да го испушти овој талент, нашите не смеат да дозволат да потпише договор за странски клуб, подобро да му дадат онолку колку што ќе побара секоја чест, човекот заслужува а ако го дозволиме тоа да отиде за друг тим ќе се докажеме уште еднаш како држава која не дава ама баш пет пари за своите.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.593
Поени од реакции
55.340
И да си го пишам коментарот од твитер и да се самоцитирам... :)

Ќе биде пеколно покрај 14 000 е*ани вувузели, најголем страв ми е тоа, дали ќе успеат да останат сконцентрирани нашиве. Но како што Самуел загуби 14 000 војска на Беласица, така може и некој random-ичиус да поведе 14 000 наведнати и посрамотени глави надвор од салата...

Имаме големо срце, големи играчи, го имаме волкот... Сакам полуфинале. Одиме !!!
И навистина, Јаскевичиус заедно со 14 000 фанови со наведнати глави ја напуштија салата... На секој стоти му беше крената за да знаат од кај да излезат...
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
4.877
Поени од реакции
3.920
БИТОЛА ГОРИ луѓе буквално..аууу останав без глас готово.. Алооооооооооо меѓу 4 најдобри.. оооооооооооо
 

Rosemberg

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.072
Поени од реакции
9.672
Играчите се заслужни ама и Марин Докузовски.Секоја му чест докажа дека може со тренери од светски калибар.Македонија не смее да го испушти овој талент, нашите не смеат да дозволат да потпише договор за странски клуб, подобро да му дадат онолку колку што ќе побара секоја чест, човекот заслужува а ако го дозволиме тоа да отиде за друг тим ќе се докажеме уште еднаш како држава која не дава ама баш пет пари за своите.
А не би можел двете да ги води? Мислам посекако треба да остани селектор ама ако сака и во друг клуб да оди нека оди само да остани селектор. Или не би му дозволиле од клубот да има и друга работа?
 
На врв Bottom