Македонија - Исланд 2-0

Статус
Затворена за нови мислења.
П

Паспарту

Гостин
Е која атмосфера почни од тука на Форумот заврши на тоа како се однесуваше публиката за време на натпреварот!:toe:
Друже, а не ли ти текна дека можеби на таа публика и е дојдено преку к*р од никакви фудбалери, од фудбалери кои се плашат да го испотат дресот, кои ги заболе таквото за Македонија!? Па и мене ми е преку глава дојдено, не можеме да мрднеме од тоа 4 или 5 место во група, а овде некој "стручњак" како Јонуз ќе кажува дека сеуште имаме шанси за бараж :tapp: Како што кажав во претходниот пост, оваа група е убедливо најлесната во која сме паднале до сега, ваква шанса се укажува еднаш во 100 години, а нормално ние како по обичај ја усравме :jaj: Јас против Норвешка не видов ништо ново во играта, на секој натпревар ние играме првите 20 минути, а потоа издишуваме, а како нема да издишеме кога 70% од репрезентативците греат клупа во третокласни тимови... Кој сака нека се радува на играта, јас искрено се срамам, очигледно е дека ние сме светлосни години далеку од европско или светско првенство, со вакви играчи кои не се заинтересирани, со вакво мафијашко раководство и неписмен тренер ние можеме само да свршуваме на победи против земји од третиот свет, но и тоа е прашање, бидејќи нашиве нели таквите натпревари ги местат :kesa:
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Друже, а не ли ти текна дека можеби на таа публика и е дојдено преку к*р од никакви фудбалери, од фудбалери кои се плашат да го испотат дресот, кои ги заболе таквото за Македонија!? Па и мене ми е преку глава дојдено, не можеме да мрднеме од тоа 4 или 5 место во група, а овде некој "стручњак" како Јонуз ќе кажува дека сеуште имаме шанси за бараж :tapp: Како што кажав во претходниот пост, оваа група е убедливо најлесната во која сме паднале до сега, ваква шанса се укажува еднаш во 100 години, а нормално ние како по обичај ја усравме :jaj: Јас против Норвешка не видов ништо ново во играта, на секој натпревар ние играме првите 20 минути, а потоа издишуваме, а како нема да издишеме кога 70% од репрезентативците греат клупа во третокласни тимови... Кој сака нека се радува на играта, јас искрено се срамам, очигледно е дека ние сме светлосни години далеку од европско или светско првенство, со вакви играчи кои не се заинтересирани, со вакво мафијашко раководство и неписмен тренер ние можеме само да свршуваме на победи против земји од третиот свет, но и тоа е прашање, бидејќи нашиве нели таквите натпревари ги местат :kesa:

До некаде си управо и јас сум разочаран ама шо е тоа е белки некој ке се свести дека вака неможе !!!!:toe:
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
До некаде си управо и јас сум разочаран ама шо е тоа е белки некој ке се свести дека вака неможе !!!!:toe:
РЕОРГАНИЗАЦИЈА е правиот збор...во целата репрезентација!!!
овие теми шо ги имаме за нови играци кои немаат добиено шанса за то се тука...ние знаеме каде е излезот, знај и хари...ама то е то (катанец)
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Е ајде сега де и Тасевски у
Курац
Јонуз: Ќе има неколку измени во првиот тим 8.06.2009.
Нашата фудбалска репрезентација веднаш ги продолжува подготовките за следната средба со Исланд во среда. Репрезентативците го одработија првиот претпладневен тренинг на стадионот во Чаир , а во попладневниот термин во 17,30 ќе тренираат на стадионот „Филип 2“.


Според информациите кои ги добивме при посетата на тренингот на нашата селекција , Николче Новески, Дарко Тасевски и Горан Мазнов се ослободени од обврски кон репрезентацијата поради повреди односно болест.
„Ќе бидат направени 2-3 измени во првиот состав на нашата репрезентација во однос на составот кој настапи на средбата со Норвешка. Не планирам да правам измени во системот на играње, ќе се обидеме да ги поправиме сите грешки кои ги направивме на мечот со Норвешка.“ изјави селекторот Мирсад Јонуз денешниот прв тренинг на нашата репрезентација.
РЕОРГАНИЗАЦИЈА е правиот збор...во целата репрезентација!!!
овие теми шо ги имаме за нови играци кои немаат добиено шанса за то се тука...ние знаеме каде е излезот, знај и хари...ама то е то (катанец)

Како бе тоа нели го слушаш Хари шо вика дека Нашиот Фудбал доживува подем у последно време!!!:toe:
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Е ајде сега де и Тасевски у
Курац





Како бе тоа нели го слушаш Хари шо вика дека Нашиот Фудбал доживува подем у последно време!!!:toe:
велам во репрезентацијата...на некои играчи треба да им се каже ФАЛА и ајд у ...
 
П

Паспарту

Гостин
До некаде си управо и јас сум разочаран ама шо е тоа е белки некој ке се свести дека вака неможе !!!!:toe:
Џабе брат, најмногу губиме ние навивачите, нив ги заболе за репрезентација... Против Норвешка единствено Деспотовски одигра на ниво, сите други беа ужас :tapp: Јане Николоски го прелетаа 1000 топки и чиста среќа е што не примивме гол, Седлоски играше повеќе на средина(???) отколку во одбрана, а за да се врати во одбрана му требаа најмалку саат и 15 минути :tv: Наумоски трчаше кај и да стигне, Пандев претера со солирањето, на почеток 100% шанса и место да ја додаде топката кога имаше 2 сами играчи во шеснаесетник тој се излакоми :kesa: Мазнов како издрогиран играше...

Кај нас во фудбалот треба се од корен да се измени за да имаме успеси и резултати, а до тогаш ќе си навиваме з Бразил, Аргентина, Шпанија итн Цел свет игра за да победи, а ние почнуваме натпревар со мислата само да не изгубиме :tapp:

Ќе биде тешко со Исланд, иако се надевам дека ќе победиме, сепак моја прогноза е 1-1
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
велам во репрезентацијата...на некои играчи треба да им се каже ФАЛА и ајд у ...

Ја велам од КОРЕН и ајт у
КУРАЦ

Ама па затоа кој не нас шмиргла!!!:toe:
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Ја велам од КОРЕН и ајт у
КУРАЦ

Ама па затоа кој не нас шмиргла!!!:toe:
па си се вртиме во круг со муабетите и од претходните теми...:pos2:
и јас сум за промени, ама под одредени услови и луѓе (претходно напишано...)
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Фала ти господе , ќе нема причина да го кршам телевизорот.Фала ти што нема да игра Мазнов.:cuc:
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
па си се вртиме во круг со муабетите и од претходните теми...:pos2:
и јас сум за промени, ама под одредени услови и луѓе (претходно напишано...)

То је ТО!!!:kesa:

Според мене онака лезетски без анализирање, мислам дека Исланд треба да го тепаме, оти ако не го тепаме, ја предлагам на крајот се на СТРЕЛАЊЕ!:toe:
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
То је ТО!!!:kesa:

Според мене онака лезетски без анализирање, мислам дека Исланд треба да го тепаме, оти ако не го тепаме, ја предлагам на крајот се на СТРЕЛАЊЕ!:toe:
реално е така!!!
се сложувам...како и да е, исланд е послаб од нас и треба комотно да победиме...само...
 

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
Кој ќе ги гледа овие од Исланд на 30 степени ќе умрат.Пред некоја година коа гостуваше Хафнарфјордур на градски на секои 5 минути имаше прекин од по 5 минути да пијат вода зашо ќе испоумреа.:pos2::pos2::pos2:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Кој ќе ги гледа овие од Исланд на 30 степени ќе умрат.Пред некоја година коа гостуваше Хафнарфјордур на градски на секои 5 минути имаше прекин од по 5 минути да пијат вода зашо ќе испоумреа.:pos2::pos2::pos2:
Нешто слично како Шкотите кога уште за време на интонирање на химните беа утоп направени :)
 
П

Паспарту

Гостин
Кој ќе ги гледа овие од Исланд на 30 степени ќе умрат.Пред некоја година коа гостуваше Хафнарфјордур на градски на секои 5 минути имаше прекин од по 5 минути да пијат вода зашо ќе испоумреа.:pos2::pos2::pos2:
Да ама Хафнарфјордур игра во исландска лига, а 99% од репрезентативците им се во странски клубови :) Против Шкотска на топло време имавме 1 шанса и дадовме гол (од офсајд), а против Норвешка првите 15-20 минути имавме игра, а потоа како раштиман оркестар... :kesa:

Џабе е ако има 40 степени кога топлото време не може да даде гол (како што мислат Хари, Јонуз и репрезентативците), туку они мора да се залагаат 200% и они да постигнат гол (ови). :tapp:

Наместо да кажуваат басни од Езоп за топлото време, подобро е да стават прст на чело и да размислат што они направиле за да дојдат до победа...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom