Мака ми е!

Член од
23 јануари 2008
Мислења
24
Поени од реакции
0
Maka mi veke od se!Maka mi e zosto Gospod gi zema najdobrite.Maka mi e zosto ne mozam da si najdam nekoj so koj ke ja spodeluvam ljubovta.Maka mi e od crnobeliot svet okolu mene.Se e dosadno i tazno nekako.Maka mi e so ne mozam da se iskazam,ne mozam da kazam se sto mi lezi na srce ni na najdobra drugarka.Se mi se sobira vo dusava kako grutka,i strav mi e eden den da ne se rascepi grutkata,togas...Sakam samo da zaminam nekade,i nikogas da ne se vratam.Vo nov svet,so novi luge,novi prijatelstva i ljubovi.Ajde Gospode help mi plizzzz:se_ molam
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Мака ми е што не можам да сфатам што ви се врти во главите...ни тебе, ни ТЕБЕ. Мака ми е што се замарам со тоа. PLZ DIE.:prste:
 

Pretty bItCh

..::feel the ♥::..
Член од
20 септември 2007
Мислења
317
Поени од реакции
1
мака ми е да попуштам и да изигравам попаметна.
сори то време помина!
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Ааааааааааааааааааааа
Мака ми е!!!

Мака ми е што сите очекуваат одредно ниво на однесување од мене, мака ми е што сите мислат дека јас треба се да знам, мака ми е што така сум си се поставила, мака ми е сите се од мене да чекаат, мака ми е што заглавувам со луѓе што не ми се битни, мака ми е што не им давам можност да ми станат!
Е од СЕ ми е мака! :luta:

НЕ СУМ СОВРШЕНА!!!!!!!!
 
Член од
28 јануари 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
мака ми е што гледам какви се луѓето околу мене.......:angry1:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Мака ми е што очекуваат повеке од мене а знаат дека не сум семокна
мака ми е што никој периодов не ме сфака што сакам да кажам
мака ми е што неможам да си ја пронајдам љубовта
мака ми е што постојат толку дволични и лицемери кои гледаат да искористат само
мака ми е што јас сум тука за сите..а потоа нема никој за мене..
мака ми е..веке неможам..
 
Член од
2 јануари 2008
Мислења
107
Поени од реакции
0
More maka mi e od site selaci okolu mene ....

da im ebam mameto selsko ...

ps.da ne bidam pogresno razbran, ne mislam na selaci od selo , tuku znaete .....
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Мака ми е што очекуваат повеке од мене а знаат дека не сум семокна
мака ми е што никој периодов не ме сфака што сакам да кажам
мака ми е што неможам да си ја пронајдам љубовта
мака ми е што постојат толку дволични и лицемери кои гледаат да искористат само
мака ми е што јас сум тука за сите..а потоа нема никој за мене..
мака ми е..веке неможам..
Такоџе! :(
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
790
мака ми е што морам секое сабајле да станувам
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
259
Поени од реакции
4
Се испуцав со старата дома и мака ми е. Али не е во право. Жената си има некои очекувања од мене кои се контрираат со моите ставови... Иако сум животно независен (освен финансиски) од неа, сепак сака да има улога на моите одлуки.

Стануваше збор дали во Јуни да не се иде на некој испит и да се иде на концерт (концерт на Rise Against, Foo Fighters, Nofx, Billy Talent и уште 20 други). Нејќам солење на памет дека треба да се учи и да не се оставаат испити, ко мене прв да ми е во животот испит. Шо треба после да се каам за пропуштената шанса?Да не отидам на таков концерт за еден ебан испит??? не не не. Идам, колку и да соли памет идам, финансиски сам полека се обезбедувам за концерот(до пола сум).

Зашто толку форсирање за еден испит, зашто? Ах ама ми е мака... Од кај тоа дека треба сите испити да ги завршам редовно како до сега...Знам дека ќе испадне се, ќе отидам на концерт (ако се биде во ред со визата), ама нејќам па она да се нервира. Ах у курац!!!! Особено ако бидам таму 3 дена...Ќе спизди дома.
АХХ мака ми е, зашто не мислат сите исто ко мене!!!!
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Мака ми е...што живеам во семејство каде што нема ни грам љубов...:cry:
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
maka mi e od uciliste maka mi e od istite raboti sekoj den maka mi e odprofesorite maka mi e od drugarite za koi sekogas sum tuka a tie ne se za mene, maka mi e oti site se sebicni, maka mi e oti lugeto ne me razbiraat, maka mi e oti doma celo vreme mi trestat na usi, maka mi e oti sekogas koga mislam deka imam friend toj si zaminuva maka mi e od pesimizam i pesimist a jas sum najgolem, maka mi e oti se e olku macno a jas se trudam da si olesnam i da bidam happy
ama tesko odi
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Мака ми е зошто се запишав на факултет со нема никаква организација и што треба да пријавувам испити а уште нема никакви резултати поим неам што сум положила :uvo:
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Мака ми е...Незнам,глупо ми е тешко од се околу...Више некако не ми е ни гајле шо ќе се деси...
Мака ми е и од тоа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom