Маици: Македонец до коска - на штандовите на МЦИ

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Во кратки црти, станува збор за реализација на идејата за пошироко распространување на маиците кои некои од вас сигурно веќе ги знаат, откако досега во помали количини беа достапни за оние кои имаа к'смет да ги најдат и да си ги купат.

Маиците се црвени, однапред кај срцето стои Лавот (земскиот грб на Македонија) а на спротивната страна е Сонцето од Кутлеш. Веднаш под нив стои натписот: МАКЕДОНЕЦ ДО КОСКА, со големи жолти букви. На задната страна, на црна основа во правоаголник пишува МАКЕДОНИЈА ЦИВИЛИЗАЦИЈА ИДНИНА. Има секакви величини, а цената на една маичка е 250 денари.



Отприлика, тоа е тоа, како на сликата со моделите на МЦИ, кои беа одбрани после спроведенит кастинг на Зевсус :) Шала, тоа се некои од луѓето кои меѓу првите си набавија патриотски маици.

Маиците за сега може да се набават на лице место (т.е. во рок од 15 минути по нарачката, максимум) во Скопје, Прилеп, Струга, Велес, Куманово, Паланка и Кратово на штандовите на кои МЦИ ја одвива акцијата за собирање потписи за наименување на град Александрија во Македонија. Засега, за останатите градови ќе важи следното: група од најмалку 5 нарачатели ќе се пријават тука или по ПП кај Зевсус или мене, после што ќе се договориме кога и како ќе бидат доставени маичките со, според мене - супер патриотска порака.

Да не го тупам со "биди во тренд" или "сакај ја земјата" фрази, едноставно доколку ви се допаѓаат, а мислам дека ќе наидат на одобрување судејќи по досегашните реакции, купете си уште денес.

За поточните локации за штандовите на МЦИ по другите градови освен Скопје (наспроти Дал Мет Фу, плоштад Македонија), ќе ве информира Зевсус во најбрз можен рок.

Македонци до коска,
да се униформираме.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Море од Прилеп сте сликале:wink:
Си купив јас маица, убави се.Штета што не можев да се потпишам.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Мора да им се прај конкуренција,убави пари направија.Новото мото ќе биде МАКЕДОНЕЦ ДО СРЖ!Сепак жално е кога некој профитира на патриотизмот.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.204
Поени од реакции
34.441
Мора да им се прај конкуренција,убави пари направија.Новото мото ќе биде МАКЕДОНЕЦ ДО СРЖ!Сепак жално е кога некој профитира на патриотизмот.
А ако ти кажеме дека парите од маичките ќе бидат вложени за изградба на нуклеарната централа во Мариово?
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Ги имам сите блузи со македонија што ги имам најдено. Е сега, оваа ја немам. А, да не‘ наоружавте и со знамиња..оти тука по 1300 денари се продаваат :/
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
А ако ти кажеме дека парите од маичките ќе бидат вложени за изградба на нуклеарната централа во Мариово?
Мислиш за да му ја киднете Австралија преку фирмата што ќе истражува Ураниум во Мариово?:pos2:
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.176
Поени од реакции
4.133
250 ден е супер цена,не заебавај АБЦ...плус ако парите од продажбата се пренасочат пак на нешто патриотско уште подобро...:wink:
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
Не е квалитетен памукот. Едно перење и ојде јабана маичката. Требало на сито да ги направите.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
250 ден е супер цена,не заебавај АБЦ...плус ако парите од продажбата се пренасочат пак на нешто патриотско уште подобро...:wink:
Пример во “чајанки“ со ДУИ.:toe:
 
N

n/a

Гостин
Не е квалитетен памукот. Едно перење и ојде јабана маичката. Требало на сито да ги направите.
-Маичката може да ја переш на сите машински перења освен на вриење (100 степени),како и на рака ако така повеќе ти одговара.
-НЕ СМЕЕ да се поминува со пегла по амблемите.

Доколку ги земеш предвид овие две напомени,маичката трае гарантирани 5год.
И да,маичките се 100% памук.
 
Член од
26 јуни 2008
Мислења
30
Поени од реакции
5
Зошто воопшто му одговарате на тој со првите три букви од азбука која не е наша?
Баталете го, не гледате зошто е дојден, рамнодушност е лекот.

БРАВО ЗА ИДЕЈАВА. УШТЕ ДЕНЕС ЈА КУПУВАМ. СЕКОЈА ЧЕСТ.
Македонија на Македонците, Македонец до КОСКА!
 
N

n/a

Гостин
Сепак жално е кога некој профитира на патриотизмот.
Нема профитирање тука.!!!
Од секогаш сум бил и повеќе од транспарентен и се надевам дека одговорот ќе ги задоволи твоите стандарди:
-Штампана маичка добиваме на цена од 190ден.
1еу од продажбата на секоја маичка оди за подршка на наредни активности на М.Ц.И.
Следно ќе им одиме со филхармонија на французите во чест на нивниот ден на републиката.
п.с Транспорт,луѓе на штанд... се е тоа на волонтерска база.
И уште нешто.Кога идејата би ни била да профитираме, би направил договор со големи продавници и маркети и цената би била над 400ден.
Само што на нас ни е поважно во моментов да има што повеќе маички што ќе се носат!!!
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Нема профитирање тука.!!!
Од секогаш сум бил и повеќе од транспарентен и се надевам дека одговорот ќе ги задоволи твоите стандарди:
-Штампана маичка добиваме на цена од 190ден.
1еу од продажбата на секоја маичка оди за подршка на наредни активности на М.Ц.И.
Следно ќе им одиме со филхармонија на французите во чест на нивниот ден на републиката.
п.с Транспорт,луѓе на штанд... се е тоа на волонтерска база.
Само немој кај Французите,можеш и кај Иранците да одиш но немој кај Французите.Па јас не им ја признавам републиката,како и тие нам.
П.С.:Маичките се по 1 евро.
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
Само напред!
Мене ми се допаѓа ова особено дека имам многу маици со знакот дека сум Македонец.
Сакам и ваква:smir:
Баш убаво што ете така парите ке отидат за добро на Мк...а тоа што ете некои не се согласуваат тоа си е нивно мислење нели?
Битно ми е да нема некои политички определби на маицата (се мисли СДСМ или Вмро бла бла) а чим е за Мк дефинитивно сакам.
Освен тоа...сепак мислам дека може да се пегла само од внатрешната страна на маицата...колку да не се упропастат сликите, јас така ги пеглам моиве што ги имам...:toe:
 
N

n/a

Гостин
Само немој кај Французите,можеш и кај Иранците да одиш но немој кај Французите.Па јас не им ја признавам републиката,како и тие нам.
П.С.:Маичките се по 1 евро.
Последен пат ти реплицирам:
Купувам 1000 комада,не по едно (1) еуро,него по 2,5.
ДОНЕСИ ГИ !!!
(Пази,црвени,произведени во Македонија,100% памук,добра обработка и со три штампи напред,една на рамото и една на грбот.)
Ете бизнис и за тебе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom