Мажите прашуваат, жените одговараат

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ако сте "загреани" за вашиот најдобар другар, што ќе направите? :)
Се зависи.Ако е најдобар , ќе почекам да видам дали е обична глупсот,дали се залажувам или имам посериозни чувства.Второ,ќе видам дали и он покажува знаци на живот т.е дали он чувствува нешто за мене.
Но,сепак мислам дека не би го расипала другарството,особено ако се работи за најдобар другар.
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Kako vi izgleda eden obicen den dodeka ste na raspust?

Pretpostavuvam nesto kako ova ...

Stanuvanje vo 2 casot, rasonuvanje do 3. Dorucek vo 3:30, vo 4 i se javuvate na nekoja drugarka i zboruvate po telefon/msn edno 2 saata. Koga ke dojde 6 casot ke zemate da citate nekoja kniga i povtorno ke si legnete da odmorite nekade do ... 9 casot. Togas rucate i izleguvate, odite na kafe ili slicno, se do 11 casot koga se vrakate doma i rabotite nesto...

Blisku sum?
Па станувам негде кај 1/1 ипол,доручкувам у 2,па на компјутер до 4,па после ручам,па па на компјутер до 6/7 негде,па пијам кафенце,се шетам низ соби,кај 8 се спремам за искачање и 9ипол низ врата и кога ќе дојдам обавезно пак нешто јадам и на компјутер до 3/4 па после у кревет.Тоа се дешава овој распуст:toe:

Што ве прави нервозни ? кај една машка особа
Напињање до максимум,ааххх...колку се нервирам тогаш:nerv:,лажење додека ме гледа во очи:buum:,... и не ми текнува друго сега.
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...situacija:

...sami ste so dechkoto doma kaj nego, ve odnel doma, a ne ste ni svesni deka instaliral kameri...sto ke napraite ako vi kaze deka navistina stail kameri... posle toa... i deka saka da mu ostane uspomen od vashata ljubovna vrska...za ljubav i dugo sechanje...a ve saka i vie go sakate-normalno zatoa i legnuete so nego...kako bi reagirale???
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
...situacija:

...sami ste so dechkoto doma kaj nego, ve odnel doma, a ne ste ni svesni deka instaliral kameri...sto ke napraite ako vi kaze deka navistina stail kameri... posle toa... i deka saka da mu ostane uspomen od vashata ljubovna vrska...za ljubav i dugo sechanje...a ve saka i vie go sakate-normalno zatoa i legnuete so nego...kako bi reagirale???

Нема теоретски шанси!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
...ama vishe bidnala situacijata, i vi kazue ferski(a mozel i da skrie)...prashanjeto e kako ke ragirate posle toa???
Ќе изреагирам МНОГУ бурно!Нема он право да става камери и да снима нешто што не треба да биде снимано.
Ако нешто мразам е тоа,камери,снимања на нешто што треба да остане меѓу партнерите!
 
Член од
6 јуни 2006
Мислења
280
Поени од реакции
5
...ama vishe bidnala situacijata, i vi kazue ferski(a mozel i da skrie)...prashanjeto e kako ke ragirate posle toa???
Како ќе реагирам???? Дефинитивно нема да одговарам за своите постапки. На самата помисла на тоа ми иде да го обесам за муда на сред плоштад.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
...situacija:

...sami ste so dechkoto doma kaj nego, ve odnel doma, a ne ste ni svesni deka instaliral kameri...sto ke napraite ako vi kaze deka navistina stail kameri... posle toa... i deka saka da mu ostane uspomen od vashata ljubovna vrska...za ljubav i dugo sechanje...a ve saka i vie go sakate-normalno zatoa i legnuete so nego...kako bi reagirale???
1.КамерИ(множина па уште,не е доволна една?)
3.Тука нема никаква врска љубовта.
2.Ќе му ги лупнам од глава...:angel:
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Abe Маwечко ne sfakas ti muski teorii.. Pojse kameri zs neznaat kaj ke bidne rabotata niz kuka :pos2:
Shala na strana.. Nek se obide.. E togas ne mu garantiram deca za ponatamu.. Ni erekcija, ni.. Ma ni garancija deka e muski pol voopsto :pos2:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Abe Маwечко ne sfakas ti muski teorii.. Pojse kameri zs neznaat kaj ke bidne rabotata niz kuka :pos2:
Shala na strana.. Nek se obide.. E togas ne mu garantiram deca za ponatamu.. Ni erekcija, ni.. Ma ni garancija deka e muski pol voopsto :pos2:
И пошо машко нели,според неговите теории,ќе стави во кујна,во ВЦ,во дневна...ама во спална не...баш штета:pos:
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
...situacija:

...sami ste so dechkoto doma kaj nego, ve odnel doma, a ne ste ni svesni deka instaliral kameri...sto ke napraite ako vi kaze deka navistina stail kameri... posle toa... i deka saka da mu ostane uspomen od vashata ljubovna vrska...za ljubav i dugo sechanje...a ve saka i vie go sakate-normalno zatoa i legnuete so nego...kako bi reagirale???
Аааа да да да може и е тоа за љубов и дуго сечање да не е за нешто друго?
Што би направила во таква ситуација хммм...и ја би му ги треснала камерите од глава и фино лепо ќе си отидам.После тоа очи нема да сакам да му видам што има он да ја снима нашата интимност? Од кај да знам после тоа може да го искористи...Никако такви работи:nenene:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Се зависи.Ако е најдобар , ќе почекам да видам дали е обична глупсот,дали се залажувам или имам посериозни чувства.Второ,ќе видам дали и он покажува знаци на живот т.е дали он чувствува нешто за мене.
Но,сепак мислам дека не би го расипала другарството,особено ако се работи за најдобар другар.
Конечно некој поубаво да ме сфати :) (без навреда)

Затоа и го потцртав најдобар. Некој што ви го спасил животот на пр. ви помогнал во тешки моменти, такви ствари.

Сите ми одговорија ќе го муваат ...
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
21
Среката на партнерот или вашата ви е на прво место ?? :)
Дали некогаш сте размислувале за друг додека сте во врска со некој(убава врска)?
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Da bebe - jas.. Zaso mojata sreka zavisi od negovata.. Ako strada on stradam i ja..
His smile is the only thing worth for me 2 keep livin`
 

Kajgana Shop

На врв Bottom