Мажите прашуваат, жените одговараат

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Kako vi izgleda eden obicen den dodeka ste na raspust?

Pretpostavuvam nesto kako ova ...

Stanuvanje vo 2 casot, rasonuvanje do 3. Dorucek vo 3:30, vo 4 i se javuvate na nekoja drugarka i zboruvate po telefon/msn edno 2 saata. Koga ke dojde 6 casot ke zemate da citate nekoja kniga i povtorno ke si legnete da odmorite nekade do ... 9 casot. Togas rucate i izleguvate, odite na kafe ili slicno, se do 11 casot koga se vrakate doma i rabotite nesto...

Blisku sum?
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Kako vi izgleda eden obicen den dodeka ste na raspust?

Pretpostavuvam nesto kako ova ...

Stanuvanje vo 2 casot, rasonuvanje do 3. Dorucek vo 3:30, vo 4 i se javuvate na nekoja drugarka i zboruvate po telefon/msn edno 2 saata. Koga ke dojde 6 casot ke zemate da citate nekoja kniga i povtorno ke si legnete da odmorite nekade do ... 9 casot. Togas rucate i izleguvate, odite na kafe ili slicno, se do 11 casot koga se vrakate doma i rabotite nesto...

Blisku sum?
Далеку си...

Станувам во 12 максимум.
Доручкувам,нешто едноставно зашто сум уште нерасонета.
После нешто за занимација(нет,ТВ,книга,филм...)
Ручек.
Пак нешто ваму-таму и ќе пројде времето ќе почне да се стемнува.
Договарање за искачање.
Спремање(кај мене трае максимум 15 мин,зашто немам некоја посебна желба за шминкање...неам ништо за покривање на лицето и имам таман тен и се тоа).:)
Искачање.
Дома.
Нет(на пола саат).
Телефон(за добра ноќ).
Книга.
На спиење.

Толку:)
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Kako vi izgleda eden obicen den dodeka ste na raspust?

Pretpostavuvam nesto kako ova ...

Stanuvanje vo 2 casot, rasonuvanje do 3. Dorucek vo 3:30, vo 4 i se javuvate na nekoja drugarka i zboruvate po telefon/msn edno 2 saata. Koga ke dojde 6 casot ke zemate da citate nekoja kniga i povtorno ke si legnete da odmorite nekade do ... 9 casot. Togas rucate i izleguvate, odite na kafe ili slicno, se do 11 casot koga se vrakate doma i rabotite nesto...

Blisku sum?
ne bas
stanuvam kaj 4-5 popladne... vo zavisnost od prethodnata nok kolku bila burna... dorucekot najcesto go preskoknuvam... kratka proverka na msn/forum/hi5 i slicni stvari.. javuvanje na tel ili sms do nekoja drugarka za na kafe... palam rolerkite izlagam.. popat jadam nesto... na kafe analiza na izminatite nekolku casa koi se nemame videno.. sonovi poraki telefonski javuvanja od xy personi... se vrakam doma.. vo zavisnost od denot ili izlagam ili imam nekogo na spienje/lezenje do ranite utrinski casovi.. gledanje nekoe filmce... msn/forum/hi5 i slicni stvari i legnuvanje

I KOMU TRI SAATA... O DETE STO TI E... mrazam mn da se shminkam i lickam taka da vo NAJLOSH SLUCAJ NAMNOGU POLA SAAT
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Na kolku godini imavte prv sex ?
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
На онолку кога сакавме и мислевме дека сме спремни.

наредно прашање..:vozbud:
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Kako vi izgleda eden obicen den dodeka ste na raspust?

Pretpostavuvam nesto kako ova ...

Stanuvanje vo 2 casot, rasonuvanje do 3. Dorucek vo 3:30, vo 4 i se javuvate na nekoja drugarka i zboruvate po telefon/msn edno 2 saata. Koga ke dojde 6 casot ke zemate da citate nekoja kniga i povtorno ke si legnete da odmorite nekade do ... 9 casot. Togas rucate i izleguvate, odite na kafe ili slicno, se do 11 casot koga se vrakate doma i rabotite nesto...

Blisku sum?
Sta se meni ti4e ne..
Stanuvam nakaj 2 toa da..
Se rasonuvam do 5 zaso 2 mi e ustvari rano za stanuenje.. Ama me budat toa vreme :D
Togas doruckuvam t.e. rucam zs retko doruckuem..
Sednuem na net do 8 negde
Se spremam za iskacanje
Okolu 9 i neso iskacam
Se vrakam rano nasabajle obicno ili ako e dosadno okolu 1
Veceram [vo slucaj nakaj 1 da se vratam inace doruckuvam ako e pokasno :pos2:]
Listam nekoja kniga po malce
Sednuem na net i se ostavam tamu
Koa ke se razdeni SPIJAM
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Dali bi spiele so drugar goli vo ist krevet ama da ne se cepnete kako dokaz za vaseto drugarstvo ?
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Ne kako dokaz za drugarstvo ili nesto, tuku zaso taka mi teknalo, ako mi e drugar, drugar mi e i kraj.. ZNAM deka nema da se cepneme ako si se soblecam od cista mira vise.. Ako ne e nekoj so mi e ko brat onaka ne bi.. Ustvari ne bi go naprajla ova i onaka zs e glupo za mene, Ke spijam kako sto sakam da spijam, Dokazhuvanje NE TREBA
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Dali bi spiele so drugar goli vo ist krevet ama da ne se cepnete kako dokaz za vaseto drugarstvo ?
SWEDEN зашто прашуваш нешто кога го знаеш одговорот или можеби имаш другарки со кои би можел да го провериш вашето другарство?
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
SWEDEN зашто прашуваш нешто кога го знаеш одговорот или можеби имаш другарки со кои би можел да го провериш вашето другарство?
Ne we... On nema drugarki.. Ima 38mica pa se mu se ebacici [sto normalno mora da gi plaka zs mn mu bil golem] :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2:
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
Ne we... On nema drugarki.. Ima 38mica pa se mu se ebacici [sto normalno mora da gi plaka zs mn mu bil golem] :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2:

...ova sea mi izglea na rabotana, drugarka mi beshe tazna i vlazna, pa morav da ja utesham i da ne zgresham...abe curi...verujte deka nema drugarstvo megu mashko i zensko...mozebi ima na pochetokot ali na kraj biva belja sekako...ili ti ke pobarash od nejze da te uteshi ili ona od tebe...i tuka prekinuva drugarstvoto i preoga vo edna duga kategorija...aj sea da ne kazam si znaete vie sto imate drugarchinja...:pos2:...inache prashanje...


...ako vi kaze drugarot, deka "vi go ima merakot"...dali ke mu napraite keif...ili ako vie mu kazete deka "mu go imate merakot "(ako ve odbie) ke mu se nalutite "smrtno"...??? e toa sea kazite...aj ama iskreno i nemojte, ja so drugar nema shansa takva rabota...:nenene:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
...ako vi kaze drugarot, deka "vi go ima merakot"...dali ke mu napraite keif...ili ako vie mu kazete deka "mu go imate merakot "(ako ve odbie) ke mu se nalutite "smrtno"...??? e toa sea kazite...aj ama iskreno i nemojte, ja so drugar nema shansa takva rabota...:nenene:
Ако САМО едниот се желба за повеќе од другарство...ќе биде непријатно..
Мене ми се имаат лутено во такви ситуации зашто сум одбила,а јас не сум се нашла во таква,ама сигурно би ми било непријатно и крајно понижувачки да продолжам со исто темпо да се дружам со него...иако се приметува дали и он ми фрлил мерак,барем јас би приметила,и ако видам дека нема абер боље ќе си ќутам...:)
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Што ве прави нервозни ? кај една машка особа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom