МРТВ - Македонска радио телевизија

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.905
Поени од реакции
7.573
aј бре нека го сменат веб сајтот ,уште им е со старото лого

а гледам и на собранискиот канал смениле лого само што им е многу лошо ептен големо и раширено
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Дали вечерва Фринџ за прв пат ќе биде емитувана на МТВ или сум испуштил некоја епизода ? :)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837

Македонската телевизија успеа да ги обезбеди тв правата и за новата сезона на АБА Јадранската кошаркарска лига во која за првпат свој претставник ќе има и Македонија.
Љубителите на кошарката во нашата земја ќе можат да ги следат натпреварите од регионалната лига на програмите на националниот сервис и тоа започнувајќи од саботното деби на МЗТ Скопје на гостувањето кај Цибона, па и сите останати натпревари кои ќе ги игра нашиот шампион во АБА лигата.
Претходно, МТВ ги обезбеди правата за пренесување и на натпреварите од ракометната Лига на шампиони што значи дека ќе бидат пренесувани натпреварите на Металург, но и дел од останатите најинтересни натпревари и фајналфор завршницата во Келн.
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.482
Поени од реакции
2.351
Кога ќе биде репризата на Фринџ? Јас мислев дека од 10:30 ќе почне, и се зафркнав.:(
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Абе дечки, можно ли е ова? Нема турци на МТВ или јас лошо гледам?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.905
Поени од реакции
7.573
Во 17:40 почнува контакната емисија на Тања Бумбарката "Ова е Македонија"
Taa емисија не е на Тања туку има уште една водителка , премиерно почна да се емитува во Понеделникот
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.808
Поени од реакции
15.899
Taa емисија не е на Тања туку има уште една водителка , премиерно почна да се емитува во Понеделникот
Па сеа беше на телевизија „Ова е Македонија“ .. како тоа премиерно ќе оди во понеделник?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom