МОРАТОРИУМ 4 - 08.05.2009

Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259

Се наближува Мораториум 4 (4-та година по ред)!
Претставува концерт на гаражни бендови од македонија со цел делумно да се одоговори на проблемот за нивното афирмирање.
Оваа година освен тоа што има 2 бендови од македонија, на концертот учестуваат Cilice (Холандија - мат метал) и Disdained (Србија - Брутален технички дет метал).
Од македонските групи учествуваат Formless Terror (Скопје) и Oblivion (Струга).

Почеток - 20.00 часот
Влез - 100 Ден

Концертот е организиран од Blue Sky младинската невладина организација.

Повеќе информации подоцна.........
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Најверојатно ќе бидам присутен на овој фестивал. Btw, малку за плакатата можеа да се потрудат, а не да ја искористат минатогодишната. :toe:
PS. Мина, ај биди љубезен и објасни ми каков е тој математички (math) метал. :smir:
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Најверојатно ќе бидам присутен на овој фестивал. Btw, малку за плакатата можеа да се потрудат, а не да ја искористат минатогодишната. :toe:
PS. Мина, ај биди љубезен и објасни ми каков е тој математички (math) метал. :smir:
Да ти кажам брату појма немам....
На мајспејсот нивни пишува дека се прогресив дет, а на плакатот од турнејата мат метал...... Што метал ова е.....појма немам и мене ме прашуваа....

А плакатот...јбг..... луѓето гледаат кои бендови располагаат, а инаки тоа си е плакат како плакат, не е толку важна работа (освен за да залепиш на ѕидови)..... така не е?

Пишувајки го постов еве најдов нешто за тоа што е мат метал :

Math Metal is a style of metal. It is characterized by meticulous, atypical time signatures, and often dissonant guitar riffs. It is also known as Tech Metal or very closely related.
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Најверојатно се мисли на Mathcore - многу многу ужасна музика.
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Најверојатно се мисли на Mathcore - многу многу ужасна музика.
да да, и имам информации дека не чинат Cilice, а другиве знам дека ќе растурат :D
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Disdained ќе бушат мозоци, тоа ти гарантирам. :vozbud:
Се надевам дека ќе можам да ги гледам барем во 2 градови. :)
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Disdained ќе бушат мозоци, тоа ти гарантирам. :vozbud:
Се надевам дека ќе можам да ги гледам барем во 2 градови. :)
зошто да не можиш...освен ако немаш паричка.... а инаку и јас сакам да ги гледам во куманово Disdained :vozbud:
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
зошто да не можиш...освен ако немаш паричка.... а инаку и јас сакам да ги гледам во куманово Disdained :vozbud:
Зашо баш Куманово? И во СК ќе свират. :helou:
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Ај да не забегуваме многу, значи овде само за фестивалот во Прилеп нека се дискутира. :)
Ајмо кајганџии, кој е за заедничко патување со воз од СК до ПП?
Ќе одиме со возот во 14.30, а ќе се враќаме во 4 и кусур сабајлето после фестивалот. Ако има заинтересирани, пишете. :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.945
Поени од реакции
6.225
После 1 мај, ќе се врши редуцирање на возните линии на МЖ. Така да, најдобро би било веќе по празниците да прашате кои возови одат, а кои не.
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
После 1 мај, ќе се врши редуцирање на возните линии на МЖ. Така да, најдобро би било веќе по празниците да прашате кои возови одат, а кои не.
Фала за информацијата, брат.
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.580
Поени од реакции
6.257
шо се однесува до плакатот има вида на плакати .. еве го и другиот плакат


позз се гледаме на Мораториум =)
 
Член од
21 август 2007
Мислења
295
Поени од реакции
8
Одамна немам видено волку лош плакат.
Али јбг едвај чекам да се распукам на Формлес Терор и Дисдаинед...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom