МК aкорди по слух

Член од
19 ноември 2013
Мислења
15
Поени од реакции
4
Солото за 1000 Причини за Крај - Нокаут а акордите се Hm, A, Em, а пред рефрено имаше F ili Fis mol ама солото не можам да го сврзам ако го има некој да не се мачам поздрав
E|--------------------------------
B|------------5--3--2--3--2-------
G|--4/3\4--4-----------------3\4--
D|--------------------------------
A|--------------------------------
E|--------------------------------
ова го бараш?
 
Член од
27 август 2015
Мислења
4
Поени од реакции
0
Луѓе од Каролина Капка под небото може некој да ја најде?:):):)
 
Член од
15 февруари 2010
Мислења
379
Поени од реакции
476
Акорди од песната на Архангел - Радост ?
Строфи F# - E
Рефрен B
После првото соло A - E- F#

Отприлика овие 4 акорди се вртат низ цел песна[DOUBLEPOST=1445086411][/DOUBLEPOST]
Брејк - Долго чекав?
F-G-Am[DOUBLEPOST=1445087500][/DOUBLEPOST]
Луѓе од Каролина Капка под небото може некој да ја најде?:):):)
Почнува од F#m, потруди се малце ќе ги најдеш останатите.
 
Последно уредено:
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.148
Поени од реакции
365
Строфи F# - E
Рефрен B
После првото соло A - E- F#

Отприлика овие 4 акорди се вртат низ цел песна[DOUBLEPOST=1445086411][/DOUBLEPOST]

F-G-Am[DOUBLEPOST=1445087500][/DOUBLEPOST]

Почнува од F#m, потруди се малце ќе ги најдеш останатите.
Од Арханхгел други кои ги знаеш освен милион долари, харт кор, вина невина, заумна сила?
 
Член од
15 февруари 2010
Мислења
379
Поени од реакции
476
Разговор без смисол

строфи Em - C - Am6 - C
мост F#-Am (Am6-Am7) - Em7 - Em6
рефрен Em7 - Em6 - Bm (има мали модификации), пред соло Bm - Am6 - F# - Am

За солото ме мрзи, отприлика овие акорди би требало да бидат[DOUBLEPOST=1445181057][/DOUBLEPOST]Војна

интро Am7/E - Cmaj7 - D5/B (не сум 100 посто сигурен дали е точно)
строфи Am - Em - C - D
рефрен Bm - D - G - Em , после потреба да веруваш делот Bb - G - D - Dsus4
После рефрен свири барови
 
Последно уредено:
Член од
15 ноември 2013
Мислења
420
Поени од реакции
514
Девојката со точакот - Пеперминт?
 
На врв Bottom