МК aкорди по слух

Член од
29 август 2008
Мислења
152
Поени од реакции
5
De4ki, Gromovi na Dusa od Tose bas probav da ja sviram i na gitara i na sintisajzer...se sovpadjat od C-DUR dobra e, no spored mene, probajte ke zabelezite deka originalot Tose ja pee malku povisoko. Dokolku mozete ke moze li da gi najdete originalnite akordi od Gromovi na Dusa? Od kade sto ja pee Tose?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
152
Поени од реакции
5
I BTW, dokolku moze akordite od onaa pesnana na Tose - Oj devoj4e ili kako se vika Tetovsko Jabol4e nesto taka.
I tablatura od pesnata Bezdusna na ohridskiot bend Bloom (dokolku ne ja znaete na Youtube ja ima Bloom - Bezdusna ili SOulless probajte).
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Громови на душа....

C G
Magla pak me pokriva
Am
Mirisa na nevolja
Em G
Nocva sum ti taka sam
F
Ulici nakisnati
C
Prozorci rasplakani
Am G
Kade li si bar da znam?

Od nebo nek se spustaat
I gromovi na dusa
Samo da ti slusnam glas
Priznavam pred svetot
Ce go minam vekot
Da te najdam radi nas

C
Ne mozam
Am
Od tebe da ozdravam
F
Seta ljubov dur sum ziv
G
Na tebe ja potrosiv

Svetot moj
Minus tebe vo nego
Ona sto ce ostane
Malku e

Od nebo nek se spustaat
I gromovi na dusa
Samo da ti slusnam glas
Priznavam pred svetot
Ce go minam vekot
Da te najdam radi nas

Ne mozam
Od tebe da ozdravam
Seta ljubov dur sum ziv
Na tebe ja potrosiv
Svetot moj
Minus tebe vo nego
Ona sto ce ostane
Malku e

Ne mozam
Od tebe da ozdravam
Seta ljubov dur sum ziv
Na tebe ja potrosiv

Ne mozam
Od tebe da ozdravam
Seta ljubov dur sum ziv
Na tebe ja potrosiv
Svetot moj
Minus tebe vo nego
Ona sto ce ostane
Malku e

Од Ц-дур е, може ти се причинило нешто малце али по мене тоа е чист Ц-дур....

А за оваа втората , прати ми ја на ПП пошо моментално неам ништо од него па може и да се потрудам да ја фатам...
 
Член од
29 август 2008
Мислења
152
Поени од реакции
5

Eve link od Bloom - Bezdusna na koja barav tablaturata. A Marko mozes li da go skines soloto od Gromovi na Dusa i da mi go postiras ovde?? I da mi kazes INTROTO toa na sintisajzer sto e za Gromovi na DUsa koi akordi gi sviri?
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Деновиве сум Busy , али после понеделник можеш да очекуваш...
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Прати ми ја песната на ПП, кога ќе имам време ќе ја скинам.
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Nekoj da mi fati nesto od Toni Kitanovski ako moze:D BTW Zako tema....ke postiram nesto vo skoro vreme...ama me nerviraat ovie nasive pesni-90% od niv e onaa sranje komercijalna sema C/Am/F/G/C Am/F/C/G bla bla...ae pozz

In Flames We Trust!! pozz
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Tip-Moj Sovet-Ne e tolku vazno pesnite od koj tonalitet se...ednostavno samo fatete ja akordskata sema i dovolno e....tonalitet kako sto znaete bi zavisel od vokalot pred se...
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
41
Поени од реакции
1
De4ki, Gromovi na Dusa od Tose bas probav da ja sviram i na gitara i na sintisajzer...se sovpadjat od C-DUR dobra e, no spored mene, probajte ke zabelezite deka originalot Tose ja pee malku povisoko. Dokolku mozete ke moze li da gi najdete originalnite akordi od Gromovi na Dusa? Od kade sto ja pee Tose?
bratce ili ne ti e nastimana gitarata kako so treba ili tose ja pee za polustepen gore ili dole .... ako e za polustepen gore togaj e cis-dur , a ako e dole togaj h-dur odnosno ces-dur :D
 
D

Daftie

Гостин
Ај ако може некој да ми ја скине од Јова Радевска - Јас сум овде.
Ако има кандидат нека каже да му ја пратам по ПП :)
 

samantha

who's tha boss?
Член од
16 октомври 2007
Мислења
196
Поени од реакции
1
Ме примрзе да скролам низ ова страниве плс. ако некој ги знае табс. од Пушти коси ветар да ги носи-Зијан фала ептен ептен ептен
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Ме примрзе да скролам низ ова страниве плс. ако некој ги знае табс. од Пушти коси ветар да ги носи-Зијан фала ептен ептен ептен
Скролај! Зошто некој друг би ти ги пишувал, ако несакаш ти за себе си да се потрудиш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom