МЕ ВАДИ ОД ПАТИКИ !

Член од
20 декември 2005
Мислења
179
Поени од реакции
1
Nikogas nisto ne me nerviralo kaj moite roditeli zosto znam deka bile vo pravo duri i sega mi falat sovetite na majka mi no za zal pocina pred 6god(6 veka za mene) a inace kako proagat godinive najgolemata nervoza od koja mi se kreva kosata e sto tatko mi od pregolema zastitnicka nasoka pocna niz se da gleda pesimizam
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Ме нервира мајками коа ќе ми влезе у соба и коа ќе ме види на компјутер со коментар: „Испит спремаш?Епа да те остаам на раат....”(цинично)
АААААААААААААААААААААААААААА
Знам дека е во право ама, сепак...
 

.....

Човекот...
Член од
5 јануари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
12
Најмногу ме нервира то шо кога ке се карам со нив и сакам да му објјаснам дека не се во право ми велат дека многу сум бил агресивен и суп праел кавги. Е тогаш ми скока нервата 500!!!!
 
S

Sith_Lord

Гостин
Замарање парт ту:

- Шо закључуеш соба бе, ко мрднат некој?
- Види си ги алиштата, све у црно, ко терорист си.
- Следниот пат да си купиш некоја посветла боја пошто не ти давам пак пари.
- Ја не влегувам у таа кочина додека не зачистиш- на ти усисивач.
- Ај стани од кауч малце ја да полежам (превод, да спијам 5 саата и за тоа време никој не смее да припари во дневна)
- Ај изнеси ја мачката да не ја дигнам на клоци!!!
- Затвори вратите промаја е (а од промаја П нема...)
- Изгаси телевизорот- грми, ќе прегори (а баш ќе загледам некој филм)
............
Кога ќе ми текнат уште некои ќе ја надополнам листата :)

Sith


 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Па...не ми трубат многу со некои чести фрази,али сепак:
1. Ме нервираат највеќе кога се неправедни.
Примери:
- Јас сум била крива шо сум купила супа со ѕвезди,место со обично фиде и зато била ретка супата. (а таа му дотури уште 3 чаши вода,ебате беља ебате,па јас не ни јадам супа.)
- Газот ќе ми станел ко папуџиско тезѓе од седење пред компјутер.(А јас само е-меил седнав да си проверам.)
- Книга не сум имала отворено цел распуст. (А јас сите лектири ги прочитав.)
- Сум се понашала ко пензионер,во прва година гимназија.(А тие петките на школо дедо Милисав ги заслужи,а???!!)
- Колку сме биле егоисти,само на себе сме мислеле и на своите потреби,никој дома рака не ставал( да исчисти се мисли).(а 10000 години купатило нема изрибано,усисивач нема пуштено,нема ништо испеглано,оти се јас правам!!)
2. Од патики ме вади ко ќе го изрибам цело купатило,ќе светни се, и ќе влези да се искапи и влакната од решетката не стигнала да си ги собери оти многу и било ладно и не и текнало на тоа, или ги извадила од решетката ги оставила на работ од кадата(уште погадно).
- Ту да му се сневиди,прави што ќе правиш,остави чисто зад себе!
3. Ме нервира ко ќе ги најдам на татко ми чорапите зад врата или в чевли кај него. Е тогаш одам и под перница му ги ставам.
- Е такви мити глупости од патики ме корнат. :lut:
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
1. Стани од компјутер.
2. Среди си ја собата.
3. Оди до продавница.
4. Крени ги пантолоните, спушти ја маицата ќе имаш проблеми ко ќе остариш.
5. Врати се порано.
6. Убо да си поминиш, и со ум.
7. Попушти му на брат ти, помал е.
8. Е кога се врати вчера не те сетив ???


Аххх се изнервирав!!
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
JeCILaDy напиша:
8. Е кога се врати вчера не те сетив ???
Добра си бато,мене на времето,ме чекаа да се вратам,и тоа двајцата,дур не се вратев,сон не ми ги фаќаше.Тогаш се љутев 600,ама сега се :pos2::pos2::pos2: од смеење.ПА сега види ти колку си среќна:duel:
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
uste me cekaat..deka vo 'opasno maalo' ziveeme..pffff obicen den 11 i 30 doma...'utre si na rabota' (honorarno:P)..petok,sabota 1 i 30 i ako zaspie ke si nameste alarm vo 1 i 15 da zvoni...osven ako ne odam na avata (disko edno de) e togas sum do 3!! :D
se karav nogo so nih za toa do kolku da izlevam..ama mi pukna film...i kazah nema vekje..so ke si trosam zivci...neka terat use malce posle oci nema da mi vidat koga si idam koga izlevam :)
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
секое влегување на мајка ми у соба и мрчење колку ја растурам собата, па не за џабе е моја, шо сакам ке и праам :))))
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Гижо напиша:
секое влегување на мајка ми у соба и мрчење колку ја растурам собата, па не за џабе е моја, шо сакам ке и праам :))))
Леееј ова ко ке го слушнам одма се вадам од патики :)
 

Lucifer

Devil in a females body
Член од
7 мај 2006
Мислења
300
Поени од реакции
1
1.Obleci papuci!
2.Divtar eden,ela da te bacam,ne mi se trgaj ma,lele!Glej go brat ti kako se gali!
3.Sredi ova pandemoniumov!(se misli na mojata soba,ama tipkata-majka mi-go znae samo toj zbor)
4.Trebase ti da bides masko a brat ti zensko,na so licis vidiiiiii see!
5.So si ma ti cela u crno,u Butel da ne rabotis!Aj bar ke kopas tamu malce,cel den da se lezelo!
6.Izbrisi toa crnoto od ocite!
7.Kreni pantalonite,vidi kakva si ko torbes,obleci si nesto tesnicko, da ti se ocrta gazeto,obleci suknja vidi kakvi nodzinja imas,daj sredi se da ti se vidi telceto,bidi zenstvena malku!Mori nema decko da si fatis vakva!(majka mi isklucivo)
7.Dosta gi meris to ulicite,zemi uci,ako ne, na 20 god ke gi metis!
8.Stani od kompjuter(ili telefon seedno)
9.Daj be zabrisi nesto niz doma,podzacisti,ko ke te daeme za snaa ke te vratat!
10.Abe ti si nervno obolena!So si ma tolku depresivna,agresivna strpi se malku,nervozo edna,lele ko da patis od psihosomatcki poremetuvanja,pa toa sekoj den da te boli glava!Od so si losa,ma!
11.I so sea,so?Ova e muzika,eee vo nase vreme ja da vidis so sum slusala a ne so e ova so smrt so gluposti,kolenje,auu grozno!Namali malku,mi ja podu glavata!
12.So e ova volku kasno,pa sea demonite izlagaat!(u 3saat)Ustvari pa posedi malku i onaka ke si se druzite!(Vampir sum bila zoso trojkite mi bile vampirski)
13.Lele!Ke viknam popovi da ti prskaat so temjan u soba,da ti gi izbrkaat losite duhovi!
14.Ne mi se ponasaj taka oti ke ti zeam toa gitarata i ke ti ja napikam kaj so ne treba!Ne me glej ko jare!
15.Emi,zlato,aman slusaj ja mama,dosta pies,ne e zdravo,baska na tatko ti benzin mu trosis,so e toa!(kao on me sobiral ako sum se nacukala a NEMA VEZE)
E toa me korne od patiki,a ima use mnogu eve ke si dojdat sea od rabota pa ke me potsetat pa ke pisam!
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
кое насиље ти го прави мајка ти :))))
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Не седи на промаја.
Легни си на време утре си на работа,ко ја да не знам.
Цела кутија цигари си испушилаааааа,џабе кречевме.
Аман веќе тој телефон.Ќе го одјавам у пошта...

Пошто сум најстара овде,имам најголем репертоар,ама ај не денес.:)
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Коа бабами ке ми каже не седи на промаја мноооогу се нервирам....зашо НЕМА НИГДЕ ПРОМАЈА !!!!!!!

Зашо не те осетив коа си дое.....(сум дошол у 3-4 и како да ме осети коа од 11-12 спие..ова мајками најчесто)

Доста седиш дома искочи малце....... и следниот ден мене цел ден ме нема дома и коа ете ти го телефонот....кај си ти цел ден????...никако не им одговара :):):)

Братми ке ми ја земе Антената од соба и ке си уклучи филм на ДВД и јас ке доам дома и ке си легнам и коа гледам антена немаааааа.......и после ме мрзи да станувам да си ја вратам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom