МВР во ХАОС

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Имаше една поговорка со кучиња и каравани...
И уште една со магаре и зајак...
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Vsusnost NAJSMESNO mi e partiskoto objasnuvanje: ama i tie kako pravea...
Znaci politickata borba se sveduva na toa da se simne Murto za da javne Kurto.....koj ebe narod, drzava , napredok na drzavata i slicno :)!!!!!
Dal se narekuva nesto: 100 cekori kon propasta ili kako bea toa prikaznite na BC , Bucko i Mac Kraduli?????....se isti k.......im doaga na toa kmetovite makedonski....
 

nacional

непобедлив
Член од
3 октомври 2007
Мислења
135
Поени од реакции
2
ОВаа тема ама нема никакава врска со Бихачка, ако се согласуваш арно ако не не мешај баби и жаби. Шо праеле Чокре и фрчко се знае и затоа се сега у аут.

А богами како шо сега се распиштолиле некои структури во МВР, така ане било ни во време на Ранковиќ
море а вие шо праевте, да не бевете поарни случајно шо се жалите сега знае Никола како треба
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
jas mislam deka vo posledno vreme policijava i premnogu si dozvoluva ako veke se pravi mokna neka bide mokna na celata teritorija .posleden primer e vcerasniot miting vednas upotrebuvaat sila bez da bidat isprovocirani za toa a potoa koga nekoj ke im vrati kako koki togas boli i odma frcat prijavite znaci koga mavas dobro e ama koga te mavaat ne cini epa drugari kaj go ima toa vie da tepate bez pricina a nekoj da vi cuti.sto ne otidoa kaj skender beg da se postavat so toa stitovite koga albancive pukaa tuku sega odi makedoncite obnosno vtorata ebana stranka vo ovaa drzava ocigledno tie udri i zosto zatoa sto navodno koki bil od sdsm a ima li toa vrska so prricinata za protestot a toa bese da ne zaboravime MAKEDONIJA
А што мајкаму бара коки пред грчка амбасада? Што не отиде кај Скендербег ако е толку голем маж.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
А што мајкаму бара коки пред грчка амбасада? Што не отиде кај Скендербег ако е толку голем маж.
Што зар и Коки бил пред Грчка,аман бе зар толку ниско паднал,ебаго?
 
Член од
22 мај 2007
Мислења
558
Поени од реакции
4
I zatoa zatoa sto SDSM pravele gluposti zatoa i ovie sega imaat pravo na toa, i taka do vecnosta se dodeka eden den me nema ni mene ni tebe nitu nieden makedonec, ali sve e dobro koga e vo sluzba na partijata.
DA ZIVEE PARTIJA, pa koja i da e
 
Член од
28 февруари 2008
Мислења
219
Поени од реакции
2
А што мајкаму бара коки пред грчка амбасада? Што не отиде кај Скендербег ако е толку голем маж.
a bre jas ne go branam koki me zabole za nego ama zboram za princip na ramnopravnost ako apsis tamu apsi i kaj onie sto pukaat ovie barem mavaa samo so kamenja a go pametis li tetovo i gostivar so sto pukaa i frlaa tie
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
море а вие шо праевте, да не бевете поарни случајно шо се жалите сега знае Никола како треба
Nacional имам само две прашања за тебе и те молам искрено да ми одговориш:
1.Дали некогаш си пробал да размислуваш? и
2.Зошто не?:kesa:
 
Член од
22 мај 2007
Мислења
558
Поени од реакции
4
море а вие шо праевте, да не бевете поарни случајно шо се жалите сега знае Никола како треба
POZNATOTO MAKEDONSKO PRASANJE ,,A VIE POARNI DA NE BEVTE,,

Kako Sekspirova drama sme, samo sto ovde nemame monolog nego dijalog koj ja upropastuva ovaa zemja, najgolemoto alibi nekogas videno na ovoj svet,a nie ke si rikame po plostadi i ulici :tapp:
 

nacional

непобедлив
Член од
3 октомври 2007
Мислења
135
Поени од реакции
2
Nacional имам само две прашања за тебе и те молам искрено да ми одговориш:
1.Дали некогаш си пробал да размислуваш? и
2.Зошто не?:kesa:
море шо ти е прашањето, ако незнаеш да ми одговориш не туку се јавувај како магаре е**ти тоа смотанио
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
море шо ти е прашањето, ако незнаеш да ми одговориш не туку се јавувај како магаре е**ти тоа смотанио

Не ми одговори, ама не е ни неопходно...Не можеш да ги разбереш прашањата, може ти се тешки...Не е страшно, тоа понекогаш и на паметни луѓе им се случува:pos2:
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Полицијата 16 месеци не може да го најде Ламбе Арнаудов


Шеснаесет месеци откако по него беше распишана потерница, Ламбе Арнаудов успешно се крие од полицијата. Поранешниот прв човек на „Електростопанство на Македонија“ (ЕСМ), кој поради проневера на еден милион евра е правосилно осуден на четиригодишна затворска казна, како да пропаднал во земја. Полицијата продолжува со убедувањата дека не може да го најде поранешниот висок партиски функционер на ВМРО-ДПМНЕ, иако „Утрински весник“ веќе неколку пати пишуваше за тврдењата на граѓаните на Охрид и на Скопје, според кои, Арнаудов слободно се шета по улиците на овие два града и дека поседува стан во зградата во која живее и премиерот Груевски.

„Министерството за внатрешни работи постапува по предметот. Го бараме Арнаудов и дома, но не можеме да го најдеме“, велат во МВР. Пред неколку месеци, полицијата побара помош од граѓаните.

„Ако некој го види Арнаудов, нека ни сигнализира веднаш“, беше одговорот на МВР по тврдењата на граѓаните дека редовно имаат средби со ексдиректорот на ЕСМ.

Во неговата сегашна партија ВМРО-НП потврдуваат дека Арнаудов се' уште е нивен член но, како што велат, и тие не го виделе долго време.

„Тој е целосно повлечен од политиката, иако формално се' уште е наш член“, велат од ВМРО-НП, дополнувајќи дека одамна не го виделе ниту чуле својот сопартиец.

Ламбе Арнаудов најпрво беше осуден на две години затвор, бидејќи правел штетни договори на сметка на фирмата, оштетувајќи ја за милион евра. Но, Апелациониот суд двојно му ја зголеми казната. Додека првостепената пресуда чекаше да стане правосилна, тој беше на слобода. Откако неговите адвокати ги потрошија сите можности за одложување на казната, Арнаудов требаше да се појави во скопскиот затвор „Идризово“ уште на 30 ноември 2006 година. Миле Младеновски, директор на најголемиот затвор во земјава, потврдува дека Арнаудов требало да се пресели во „Идризово“ уште пред две години. Како што вели, не може да знае кога Арнаудов ќе биде донесен во затворот, бидејќи имало стотици неспроведени пресуди.


Кон почетокот на јануари 2007 година, откако стана јасно дека Арнаудов не планира сам да се појави во „Идризово“, Основниот суд Скопје 1 против него распиша потерница, која не е реализирана до денеска. Додека полицијата го бара, жителите на улицата „Бихаќска“ во населбата Пржино во Скопје тврдеа дека Арнаудов често пати доаѓал во својот стан во зградата во која живее и премиерот Груевски, поради што објектот е под постојан полициски надзор. Охриѓани, пак, тврдат дека Арнаудов речиси секое попладне одел да се помоли во црквата „Свети Јован“.

На Ламбе Арнаудов му е одземен пасошот и тој само преку илегални патишта може да ја напушти земјава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom