Лубрикант

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.733
Поени од реакции
7.545
Колку да биде кажано, не користете лубриканти базирани на масти(oil based lube) доколку користите кондоми. Ги кородираат истите.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Кај има лубрикант по НОРМАЛНА цена ?
Пријателе,јас имам еден познаник,дистрибутер на овие и слични
производи од позната светска компанија-водечка во таа гранка.
Тој ќе ви донесе на вашата доставена адреса,повеќе мостри и од
Лубриканот,па и на лице место може да се презентира,тоа оставете му го нему,тој ќе го направи тоа стручно и тоа ви е гратис,оди во пакет.
Вие само посматрајте и препуште те се на уживањето. За два артикли
следува и две гратис презентации и дополнителен попуст од 5%.
АЈ НЕКА Е СО АРНО.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.719
Поени од реакции
9.829
Пријателе,јас имам еден познаник,дистрибутер на овие и слични
производи од позната светска компанија-водечка во таа гранка.
Тој ќе ви донесе на вашата доставена адреса,повеќе мостри и од
Лубриканот,па и на лице место може да се презентира,тоа оставете му го нему,тој ќе го направи тоа стручно и тоа ви е гратис,оди во пакет.
Вие само посматрајте и препуште те се на уживањето. За два артикли
следува и две гратис презентации и дополнителен попуст од 5%.
АЈ НЕКА Е СО АРНО.
Анчо ти е легенда бе :pos:
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
а бе подобро ќе ја лижеш таквата ем ќе ја задоволиш и ем ќе биде подмачкана ко цилиндер :D зошто да фрлаш 200-300 денари кога со тие пари ќе купиш букет рози и бајадера од краш:D
 
V

Vollstandig

Гостин
Си реков за мене отворена е темава.

П.с. во Аптека се продаваат во тубичина по 600 денари одприлика :)
Абе аман 600 денари, да не даваат на кило во канти за сирење?:)Толку скапи лубриканти и фрлање пари,едино чупето ако има ептен тесен чмар шо ни гасови не можи да испушта:))
 

bungee

Jedi Master
Член од
2 декември 2005
Мислења
75
Поени од реакции
67
Пријателе дурекс лубриканти има малечки пакувања по пристојни цени околу 200 се. Секаде ги има, на бензински, тинекс, веро...
 
Член од
8 јуни 2012
Мислења
1
Поени од реакции
1
you can get many types of lubricants to enjoy the love making from various online stores and pharmacies.
 
F

FARANG

Гостин
Ova se nenormalni ceni be... Pa golema tuba KY ne treba da e poveke od 200-300 den. Hm, FIRE and ICE (ednonamenski) u thailand gi plakam po 10 den.

Lol kolku kostaat drugi raboti vo mkd? Interesno nikogas nemam razgledano obicno stalno nosam se sto mi treba so mene da ne gubav vreme a i bas neznam kade sto bi imalo vo SK ali ako se vakvi cenite ova e derenje epten :(
 
Член од
20 декември 2015
Мислења
122
Поени од реакции
40
salo,svinsko.najmnogu se isplakja :duel:[DOUBLEPOST=1450719951][/DOUBLEPOST]kako vikaat,toa ko ke dojt ne prasuvat.nemat tuka vreme.
 

banne1

попај
Член од
24 април 2012
Мислења
139
Поени од реакции
68
Каде има сега така подостапни лубриканти, или нешто слично што би завршило работа? Најдов у ДМ 310 денари дурекс 50мл што ми е малце скапичко
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.530
Поени од реакции
34.792
Каде има сега така подостапни лубриканти, или нешто слично што би завршило работа? Најдов у ДМ 310 денари дурекс 50мл што ми е малце скапичко
Нешто слично што би завршило работа - вазелин.

Оff - Ќе си се зачлениш во здружението на граѓани Еднаквост - ЕГАЛ, Владата им кешираше 20.000 лубриканти, па ќе ти дадат гага лубрикант, без мирис, без боја и без вкус (ова според спецификацијата):icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom