Ловџиски приказни (демек вистинити)

Brainmachine

Прокрастинатор
Член од
30 април 2006
Мислења
137
Поени од реакции
7
Си одам јас со чичко ми на лов и тој ме прашува: „Ги зеде ли патроните?“ и јас: „:tapp: Ееееееееј!!! Ај у пм ги заборавив..“ Гледам чичо нема куршуми во пушка. Јас имам само еден. Кога ни доаѓа една дива свиња, веднаш кон нас трча. Јас му велам на чичо Стој! Нишанам со пушката и браааам!!! Право на дивата свиња меѓу очи. Полека одиме кон неа, па и м`снавме уште една со кундакот... што е сигурно. сигурно е. Ја дигаме свињата, ко`а под неа - зајак. Како што паѓала оваа дивата свиња, паднала врз зајко и него го утепала. Чичо ми вели трк до џипот. Јас трчам, трчам, трчам и гледам јато еребици. Си велам, ех да си ја имав пушката наполнета па да утепам некоја. Така како што трчав и гледав во еребиците се сопнав и паднав со главата врз еден камен. Се онесвестив. Се будам и гледам во ранецот 2 еребици, демек како што сум паѓал сум заробил 2 во него. И така беше тој (просечен) ловчиски ден кога со еден патрон отепав дива свиња, зајак и две еребици lol.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
ја читам темава
трепкам
и се прашувам за колку време ке ја најдам во канта
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
А кога се освести, препотен ли беше??
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Си одам јас со чичко ми на лов и тој ме прашува: „Ги зеде ли патроните?“ и јас: „:tapp: Ееееееееј!!! Ај у пм ги заборавив..“ Гледам чичо нема куршуми во пушка. Јас имам само еден. Кога ни доаѓа една дива свиња, веднаш кон нас трча. Јас му велам на чичо Стој! Нишанам со пушката и браааам!!! Право на дивата свиња меѓу очи. Полека одиме кон неа, па и м`снавме уште една со кундакот... што е сигурно. сигурно е. Ја дигаме свињата, ко`а под неа - зајак. Како што паѓала оваа дивата свиња, паднала врз зајко и него го утепала. Чичо ми вели трк до џипот. Јас трчам, трчам, трчам и гледам јато еребици. Си велам, ех да си ја имав пушката наполнета па да утепам некоја. Така како што трчав и гледав во еребиците се сопнав и паднав со главата врз еден камен. Се онесвестив. Се будам и гледам во ранецот 2 еребици, демек како што сум паѓал сум заробил 2 во него. И така беше тој (просечен) ловчиски ден кога со еден патрон отепав дива свиња, зајак и две еребици lol.

И, И:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Ова да не го сањаше случајно?
 

MaryJane

It's alive!
Член од
11 јуни 2008
Мислења
369
Поени од реакции
33
Си одам јас со чичко ми на лов и тој ме прашува: „Ги зеде ли патроните?“ и јас: „:tapp: Ееееееееј!!! Ај у пм ги заборавив..“ Гледам чичо нема куршуми во пушка. Јас имам само еден. Кога ни доаѓа една дива свиња, веднаш кон нас трча. Јас му велам на чичо Стој! Нишанам со пушката и браааам!!! Право на дивата свиња меѓу очи. Полека одиме кон неа, па и м`снавме уште една со кундакот... што е сигурно. сигурно е. Ја дигаме свињата, ко`а под неа - зајак. Како што паѓала оваа дивата свиња, паднала врз зајко и него го утепала. Чичо ми вели трк до џипот. Јас трчам, трчам, трчам и гледам јато еребици. Си велам, ех да си ја имав пушката наполнета па да утепам некоја. Така како што трчав и гледав во еребиците се сопнав и паднав со главата врз еден камен. Се онесвестив. Се будам и гледам во ранецот 2 еребици, демек како што сум паѓал сум заробил 2 во него. И така беше тој (просечен) ловчиски ден кога со еден патрон отепав дива свиња, зајак и две еребици lol.
ostaj so kazuva drugive stvarno e jako,ova ti e ko vo onaj srpskion film Zona Zamfirova mislam deka bese,toj Kalco kaldzijata,lovdzija ce bidi i samo vakvi raboti ce izmisluva:pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: bravo:vozbud: :vozbud: :vozbud:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Јок, тоа е Ивкова слава...Калчо кујунџија.:smir:
 

MaryJane

It's alive!
Член од
11 јуни 2008
Мислења
369
Поени од реакции
33
e da kalco kujundzija
kod kalca nema laganje:pos2:
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Ве молам прекрстете ја темава во приказните на Агора.
поинтересно ќе биде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom