Личните сајтови можат да бидат опасни?

Член од
22 ноември 2008
Мислења
415
Поени од реакции
11
Брат, понекогаш претерано го корисиш знаков.

Него, манијаците ќе ги има безразлика дали хормонски потресените девојки ставаат полуразголени фотки oд нив на нет.
Што, ако нема слики ке нема манијаци?
Меh.
Манијаците ке си ја вршат потребата безразлика од поставените или не слики.
Leave hi5 alone !!1!!! :tapp:



:)
Никој не рече дека нема да има манијаци ако нема такви сајтови, ама факт е дека опасноста е поголема ако ставаш некои провокативни фотки на нив, а некои старци се палат на тебе:uvo:
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.614
Поени од реакции
33.980
ани4 златна колку си грешка.
Чекај да видам дали сме на иста фрекфенција.
*се замислувам женско* Велиш, ако ставам полуразголена фотка некој старец will hunt me down?
Друго е да го маваат на тебе. Тоа е реалност, тоа е твојот факт.
Но никој нема да те силува ако имаш профил на ваквите страни. Мислам може да си силувана, не викам не, ама не ради тоа што си закачила 2/3 фотки. :)
Излезете од тие холивудски крими серијали со преголема доза на имагинација. :smir:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Isti kurac e, so hi5 i bez hi5.
Pa dobro, mozda i go pokacuva brojot za par procenti, no vo osnova ovozmozuva samo polesno biranje na zrtvite.
Manijakot sepak ke si najde materijal, bez razlika dali devojkata ke bide od takov sajt.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Имам профил на хајфајв па што, фала богу немам провокативни слики, а некој штом сака да се рекламира со секакви слики, знае дека тоа ќе го видат многу луѓе, така да, не е проблемот во сајтовите туку во оние кои си ги креираат профилите. Никој нив не ги терал да ставаат било какви слики, за да би ги препознале на улица. За опасноста имате право, но само во случаи кога има оправдана причина за тоа. А за лични податоци или мсн, секој си одлучува дали ќе даде така да, секој со својот памет!!!!:pipi:
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.400
Поени од реакции
5.953
Проблемот не можеме да го бараме во hi5 и сличните сајтови, точно дека делумно има некое влијание, но не е страшно до тој степен.
Ако некој сака да си ги оствари фантазиите може и без интернет да го стори тоа, не мора да ја види девојката во провокативни пози, може да ја види и на улица па да ја следи.
А девојчињата што ставаат слики „си го бараат со боринче“ така што не ги оправдувам воопшто, не знам каков исход очекуваат после безбројните коментари и приватните пораки со крајно перверзна содржина па не можам да ги ставам во категорија „жртви“.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
415
Поени од реакции
11
ани4 златна колку си грешка.
Чекај да видам дали сме на иста фрекфенција.
*се замислувам женско* Велиш, ако ставам полуразголена фотка некој старец will hunt me down?
Друго е да го маваат на тебе. Тоа е реалност, тоа е твојот факт.
Но никој нема да те силува ако имаш профил на ваквите страни. Мислам може да си силувана, не викам не, ама не ради тоа што си закачила 2/3 фотки. :)
Излезете од тие холивудски крими серијали со преголема доза на имагинација. :smir:
Wot златен, читај-> http://education.zdnet.com/?p=34
Знам дека имаш bad English, ама потруди се :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom