Лингвални фиксни протези

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Oхохо, а јас пак имама проблем голем мене забите не ми се многу криви освен долните инцизиви, е се проблемот е што загризот ми е е катастрофален, имам растојание помеѓу двете вилици кога ја затварам устата, не дека секој приметува ама не мозам конец или селотејп со уста да кинам, дури стоматологот не примети до скоро(затоа и го сменив) фала ти , и ај кажи дали знаеш за ова со загризов нешто :)
Па и јас имав проблем со загризот и ми го подигна, ми стави едни ко пломби на петките и шестките и малце чудно ми беше кога гризав првите 3-4 дена ама после се навикнав и кога ми ги извади протезите, ги тргна и тие ко пломби и се си беше океј :) Се оправа и загризот ич да не се секираш :)
 

Decoturf

Базинга
Член од
30 октомври 2010
Мислења
504
Поени од реакции
74
Па и јас имав проблем со загризот и ми го подигна, ми стави едни ко пломби на петките и шестките и малце чудно ми беше кога гризав првите 3-4 дена ама после се навикнав и кога ми ги извади протезите, ги тргна и тие ко пломби и се си беше океј :) Се оправа и загризот ич да не се секираш :)
е тоа ми треба мене , само што кај мене ќе треба да го спуштат загризот, и плус имам 23 се надевам нема да биде проблем,
исто кажи ти што направи знам те следам на форумов рече долго си ги носела се испрази тој што требаше или ...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
е тоа ми треба мене , само што кај мене ќе треба да го спуштат загризот, и плус имам 23 се надевам нема да биде проблем,
исто кажи ти што направи знам те следам на форумов рече долго си ги носела се испрази тој што требаше или ...
Сите заби се исправија освен еден на долната вилица не се исправи скрос ама не се ни гледа тој, мене само горната вилица ми се гледа и при зборење и при смеење :) Инаку презадоволна сум од ефектот. А сестра ми што ги носеше тие поскапите, за една година го доби истиот ефект ко јас за 2 години од овие стандардниве, само она немаше проблем со истиот тој заб, кецовите доле и беа искривени.
 

Decoturf

Базинга
Член од
30 октомври 2010
Мислења
504
Поени од реакции
74
Сите заби се исправија освен еден на долната вилица не се исправи скрос ама не се ни гледа тој, мене само горната вилица ми се гледа и при зборење и при смеење :) Инаку презадоволна сум од ефектот. А сестра ми што ги носеше тие поскапите, за една година го доби истиот ефект ко јас за 2 години од овие стандардниве, само она немаше проблем со истиот тој заб, кецовите доле и беа искривени.
Исто и мене како на сестра ти ама не само тоа и загризот ми е проблем најголем, кога се смеам ехехе до 6 се се глеа на горна вилица па битно ми е стварно прво од медицински причини а после и од естетски, фала поздрав :)
мојот случај е слично на ова, класа 2 малоклузија, со искривени инцизиви долни
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.100
Поени од реакции
8.168
Кај има најефтино фиксни по приватнициве или секаде е по 600евра за 2 вилици?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Кај има најефтино фиксни по приватнициве или секаде е по 600евра за 2 вилици?
толку е за стандардните фиксни, само некои не ги наплаќаат контролите, некои да.
Сеоак моја препорака се Даемон протезите, поскапи се ама имаат 100% учинок.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom