Лига на шампиони 2011/12

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.698
Те молам кажи ми дека не ме зезаш :icon_lol:
Не бе па ти, кога сум се зезал јас :icon_mrgr:
Нема да се делат, туку имаат некоја наградна игра со нубски прашања, само незнам како иде тоа, и делат карти на среќните добитници :icon_lol:
--- надополнето: 19 февруари 2012 во 19:45 ---
хихихихихихихихихихихи, КПК!!!!!!! браво за полуфиналето во КПК!!!!:pos: и пак изгубивте со 20 гола разлика!!!! :pos: нека, нека, битно се радувате!
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Така ееееееееееееееееееееееееееееееее:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
3 ноември 2007
Мислења
189
Поени од реакции
58
На секој успех на наш клуб треба да се радуваме и да се гордееме, независно дали е тоа Вардар или Металург, сите успеси се успеси и за Македонија. Свајќам ривалитет, но тоа треба да биде само на натпреварите кои ги засегаат двата клуба. Не можам да сватам зошто би се радувал ако Вардар загуби на европски натпревар ако сум навивач на Металур, или обратно. За СЕХА или Домашното првенство е оправдано и логичко тоа ривалство, секој загубен натпревар е предност за противникот.
Пред некое време имаше вест за тоа како Баерн М. ја спасил Борусија од пропаст, а сега Борусија освојува титули и е пред Баерн. Убаво би било ако и нашите клубови во кој и да е спорт така си помагаат.
Пред 1-2 години ако не се лажам имаше ситуација кога 2та најдобри ракометни клубови во Босна си позајмуваа играчи за европските натпревари. Тогаш Босна мислам играше со некој наш клуб(нз кој беше точно).

Пред 5-6 години се сеќавам имаше ситуација во фудбалот кога Вардар и Цементарница и одстапија играчи на Победа за Европските натпревари за да се прикаже во подобро светло, штета што тоа не продолжи и во другите спортови во иднина. Сигурно дека ќе имаше повеќе успеси.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Не дека јас ги мразам Вардар, подеднакво навивам за сите наши екипи, но има голем број на хејтери на темиве за ракомет, посебно вардарците кои го користат фактот што нема многу пирати тука и ги понижуваат успесите на Металурзите, тоа ми смета.

Инаку дајте линк од тоа за нова македонија за картите за дуелот со ХСВ.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.698
Инаку дајте линк од тоа за нова македонија за картите за дуелот со ХСВ.
Незнам за линк, али имам дома викенд издание од Нова Македонија, и на цела страна пишува ОД ПОНЕДЕЛНИК СО НОВА МАКЕДОНИЈА ДО КАРТИ ЗА МЕТАЛУРГ-ХАМБУРГ.
Од тоа што знам, досега мислам дека имаа некое наградно прашање па се одговараше, па влечеа. Не сум сигурен пошто не ме заинтересирало ама неможеш да го утнеш, пошто на насловна страна пишува со големи букви.
Нека каже некој поупатен...
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
"една желба имаш во срце врежана,длабоко во душа сакаш да си Комита" :)

нешто сериозно не е во ред ако по победа на вашиот тим првата работа која ќе ти текне да ја пишеш е цицај вардар

Браво за Металург,добра афирмација за мак ракометот,се најубаво понатаму во ЛШ.
 
M

Mario Gómez

Гостин
"една желба имаш во срце врежана,длабоко во душа сакаш да си Комита" :)

нешто сериозно не е во ред ако по победа на вашиот тим првата работа која ќе ти текне да ја пишеш е цицај вардар

Браво за Металург,добра афирмација за мак ракометот,се најубаво понатаму во ЛШ.
Како шо напишав погоре немам ништо против Вардар, подеднакво навивам за било која македонска екипа, и не напишав цицај Вардар, туку "вардарци", за кои знам дека потајно се надевате дека ќе изгубат Металург, и посебно за некој 2-3 тројца што цинично хејтаа на темава, да не барам постови.
 
P

PewDiePie

Гостин
Вардарци добро е бе вардарци,ја серете темава да му ебам матер !

Никој не бара од вас да навивате за Металург ама имајте почит за успехот што го прават за земјава.

Кога игра ф.к. Вардар за пласман во л.ш. на лето сите ќе навиваме заедно за што поголем успех. Многу тимови и многу квалитет имаме па уште да се делиме.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Не знам како може да коментира кога ниту е од Автокоманда, а не е ни од Скопје....
Прво немаш право да пишуваш од кај сум кога нема везе со глупата поента која сакаш да ја постигнеш, ако е толку битно да се каже, живеам во автокоманда, и сум бил на појше натпревари на Металург отколку ти што си ги глеал Вардар на телевизија годинава, ми се кења од вакви некои коа ќе се избацат ванаби олд скул интернет комити, само двајца тука ги признавам како вистински комити.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Прво немаш право да пишуваш од кај сум кога нема везе со глупата поента која сакаш да ја постигнеш, ако е толку битно да се каже, живеам во автокоманда, и сум бил на појше натпревари на Металург отколку ти што си ги глеал Вардар на телевизија годинава, ми се кења од вакви некои коа ќе се избацат ванаби олд скул интернет комити, само двајца тука ги признавам како вистински комити.
Дали се двајца или тројца ти сигурно не си отј да кажуваш колку не има и продолжете да си терате муабет за ракомет не мешајте комити
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Зашто треба да си од Скопје за да коментираш за Металург и Вардар?:facepalm:
Не беше тоа коментирање, иди прочитај пак ќе видиш. Може да си од зимбабве и да коментираш за некој натпревар од узбекистан.
--- надополнето: 19 февруари 2012 во 22:16 ---
Прво немаш право да пишуваш од кај сум кога нема везе со глупата поента која сакаш да ја постигнеш, ако е толку битно да се каже, живеам во автокоманда, и сум бил на појше натпревари на Металург отколку ти што си ги глеал Вардар на телевизија годинава, ми се кења од вакви некои коа ќе се избацат ванаби олд скул интернет комити, само двајца тука ги признавам како вистински комити.
Ниту сум во комити, ниту сум гледал повеќе од 20-30 натпревари на Вардар во животот.
Ако привремено престојуваш во Америка на ворк енд травел, тоа не те прави Американец, освен ако сакаш така да се чувстуваш, тоа е веќе друго.
Друго, поентата е дека после ЕП во кошарка сите одеднаш станаа експерти за кошарка и за клупската кошарка, после успехов во ракометов сите станаа познавачи на ракометот па и најватрени фанови на Металург и си дозволуваат да кажат: цицајте вардарци.... И тоа само зашто конструктивно коментирале на темава, а Металург почна да има навивачи од 2011 година. Не пробувајте да ме разубедувате, и да ми кажувате дека некој ги омаловажува постигнувањата на Металург...

Толку од мене, има експерти од 2012та кои знаат многу за ракометот и се ватрени навивачи на Металург :)
 
M

Mario Gómez

Гостин
Па толку од тебе секако, коа незнаеш шо да кажеш освен индирекно цинично да вреѓаш, ворк енд травел, мај ес, немаш ебано право да ми кажуваш приказни од кај сум и што се чуствувам, ако сакам и у пирати ќе се приклучам и тебе ич глата да не те болит. Незначит дека ако си вистински љубител на клубот мора да си станал член и симпатизер од детство, многу глупи сфаќања имате. И ќе си земам за право што сакам да пишам за Вардар, го имам тоа право со самото членство на форумов, како може некој тука да јаде гомна за металург, червар и минчо, зашо друг да неможе да каже нешто за Вардар, да не е некое светство случајно? ( мада как шо спомнав милијарда пати немам ништо против Вардар и не замарам на нивните теми, но ме нервира континуираното омаловажување кои го прават бројните сајбер комити овде.)

И да, на друг да кажеш дека сум станал експерт за ракомент од пред еден месец.:tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom