Ливадари и ливадарки

Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.126
Поени од реакции
15.950
A so pak vie ko mazi, se trigerirate na se so e pisano vo mnozina za mazi?
Taa kakva e, takva e, pisala so pisala, vie ako ne ste tepaci, ubijci I siluvaci, so ve vrega toa nejzino mislenje?

Eve, sekoj den ovde citam pisano kako zenite bile kurvi, gold digeri, livadarki, feministki, drn drn, pa bog da cuva ako zemam da se raspravam I da gi branam zenite od sekakvi mislenja.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.629
Поени од реакции
8.513
A so pak vie ko mazi, se trigerirate na se so e pisano vo mnozina za mazi?
Taa kakva e, takva e, pisala so pisala, vie ako ne ste tepaci, ubijci I siluvaci, so ve vrega toa nejzino mislenje?

Eve, sekoj den ovde citam pisano kako zenite bile kurvi, gold digeri, livadarki, feministki, drn drn, pa bog da cuva ako zemam da se raspravam I da gi branam zenite od sekakvi mislenja.
А зошто би го вреѓало некој мислењето дека е тепач, убиец и силувач ако е стварно тоа така?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.721
Поени од реакции
38.961
феминизмот е болест, секоја жена која ќе се зарази со тоа после не може да ужива во секс и не може да гради саглам фамилија. Пошто таа наука и ја разјадува психата и прави нормални женски работи да ги гледа како нешто неисправно.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.974
Поени од реакции
35.639
феминизмот е болест, секоја жена која ќе се зарази со тоа после не може да ужива во секс и не може да гради саглам фамилија. Пошто таа наука и ја разјадува психата и прави нормални женски работи да ги гледа како нешто неисправно.
Јас би рекол повеќе дека е тренд, или прикритие за немање таленти или што да понудат на маркетот.

Се зборува нонстоп за некои помали права во однос на мажот, а и во многу потешки времиња од моменталното историјата изобилува со милион жени успешни на разни полиња.

Сега е ин да се биде феминист, али дури и дефиницијата за феминизам е испревртена. Феминизам е да ги користиш сите правни/социјални механизми да се бориш за правата на жената и за нејзиниот статус во општеството, нешто што се дешава во Иран моментално. Ема Вотсон е прав пример за феминистка, го користи своето влијание за да помага на жени во Африка да се образуваат, и да стекнат разни вештини за да имаат некоја професија.

Фросе од Скопје не е феминистка, ливадарка е шо по цел ден хејта по мажи оти најверојатно се погодил некој шо не и дал кур и сега сите се криви.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.680
Поени од реакции
4.799
феминизмот е болест, секоја жена која ќе се зарази со тоа после не може да ужива во секс и не може да гради саглам фамилија. Пошто таа наука и ја разјадува психата и прави нормални женски работи да ги гледа како нешто неисправно.
Ќе ужива у лезбејки секс и ќе се прашува дали можеби треба да се префли на жени.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.460
Поени од реакции
9.376
Јас би рекол повеќе дека е тренд, или прикритие за немање таленти или што да понудат на маркетот.

Се зборува нонстоп за некои помали права во однос на мажот, а и во многу потешки времиња од моменталното историјата изобилува со милион жени успешни на разни полиња.

Сега е ин да се биде феминист, али дури и дефиницијата за феминизам е испревртена. Феминизам е да ги користиш сите правни/социјални механизми да се бориш за правата на жената и за нејзиниот статус во општеството, нешто што се дешава во Иран моментално. Ема Вотсон е прав пример за феминистка, го користи своето влијание за да помага на жени во Африка да се образуваат, и да стекнат разни вештини за да имаат некоја професија.

Фросе од Скопје не е феминистка, ливадарка е шо по цел ден хејта по мажи оти најверојатно се погодил некој шо не и дал кур и сега сите се криви.
Јас ко да те следам со репликиве за Фросето извини.

Кај нас, како кај вас не се става толку револт на некој што те изневерил или оставил, не остава такви трауми тоа на нас, посебно ако е само некоја врска да не е брак со деца, тогаш не знам како би се реагирало, ама вие многу повеќе трауматично и драматично ја доживувате корпата на една жена не па да ве остави или па не дај боже изневери. И после тоа мислите дека сите се исти, пачаври, ливадарки, лажги и таму се најлошо што кажувате, па вреѓате и напаѓате жени...

Кај скоро сите постари жени, револтот е не зошто некој ја оставил, па се осветува на цел машки род, па и на останати, него е револтирана зошто времето поминува, а таа не може да си најде маж спрема себеси, како што таа се гледа убава, паметна, способна, интелект, градска фаца, мангуп, забавна и посакувана и сега од толку многу карактеристики што ги поседува за кои секој ропак живот ќе даде за еден ден со неа, како може да не се најде еден нормален (таа под нормален си замислува ваљда принц на Азија којзнае што е нормално за неа, ама нормален маж за неа е се само не нормален) и со сите тие драми и глупирања сака да му покаже на таму тој принцот ало гледаш умираат по мене а тебе те нема да дојдеш да го продолжеме семето на паметни, убави и градски фаци. Дури и декани ми пишуваат, а јас уште го немам најдено тој што ќе ми биде на мое рамниште. Значи принцот и од декан повеќе треба да е. Е тоа е проблемот.

Никоја жена повеќе од една недела не тагува за корпа или оставање, слушајте ме и никоја после тоа не го мрази цел машки род. Барем не нормална жена.
 
Член од
20 мај 2023
Мислења
512
Поени од реакции
2.257
Никоја жена повеќе од една недела не тагува за корпа или оставање, слушајте ме и никоја после тоа не го мрази цел машки род. Барем не нормална жена.
Многу индивидуална работа е тоа тагувањето. Нема да тагуваш повеќе од една недела само ако ептен ти бил одвратен ликот или си била со него ко од дома да те терале со сила.
Да си у врска долго време (години) нема да ти биде сеедно кога ќе те остави. Може нема да го мразиш цел машки род, ама па и ќе си потагуваш така малце повеќе, посебно ако си емотивец по природа.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.153
Поени од реакции
28.921
Заеби декани мекани, ќе си бараш бизнисмен, овие декани да ги бивало за нешто немало да висат по партии или од дедо столчето да го наследат.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.974
Поени од реакции
35.639
Никоја жена повеќе од една недела не тагува за корпа или оставање, слушајте ме и никоја после тоа не го мрази цел машки род. Барем не нормална жена.
Види сега едно е корпа да се пушташ на некој/а и да не е возвратено, друго е врска од неколку години. Второто остава траги и кај мажите и кај жените. Кој кажува дека не е така или немал долга врска, или лаже, друго нема.

Фросе конкретно ти е збирштина од повеќе наталожени фрустрации и јадови, не само љубовни. Најверојатно има и Господов комплекс или и како да го викаа тоа срањето кога си убеден дека си над сите и заслужуваш да имаш се што ќе посакаш, а немаш доволно квалитети да го реализираш.
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
393
Поени од реакции
1.242
И го имам закачено на Фросето одамна,се мава како луда опседната е од добар секс,јас само еднаш имав прилика,ме имаше препорачано и кај нејзини другарки ама сите ги одјебав дека тогаш си фатив девојка.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.508
Поени од реакции
33.670
вие многу повеќе трауматично и драматично ја доживувате корпата на една жена не па да ве остави или па не дај боже изневери. И после тоа мислите дека сите се исти, пачаври, ливадарки, лажги и таму се најлошо што кажувате, па вреѓате и напаѓате жени...
Не е тоа многу точно, не може мажите трауматично и драматично да доживуват корпи а во исто време да добиват во викенд-два колку една просечна девојка во живот. Просек девојка добила толку ретко пати што вивидно се сеќава и ги памети, може да збори за тоа, додека просечно машко ќе си пробува безброј пати кај иста aко треба - да не збориме за други и другиот ден да заборави, што се коси твојата логика. Ако просечно девојче е одбивано како просечно машко ќе нема самодоверба да отиде до маалска продавница додека не се изцементира у лице и накинџори до непрепознавање. Тие што мразат жени не се корпосани туку воопшто не пробуваат со предрасуди дека оваа е само по пари, од корист, неверна, лажга. Ова е единствена традиција каде жените освен некогаш за да не изгубат лице ќе напишат дека треба да е рамноправно но чекаат машкото да преземе прв чекор и води бидејќи нивното его во оваа доба е далеку покршливо наспроти популарното дека е впрочем машкото его. Егото кај машкото иде до израз при изневерување и не поради емоции туку најчесто дека изгубиле “посед” па што ќе каже градот сега за нивната репутација.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.460
Поени од реакции
9.376
Не е тоа многу точно, не може мажите трауматично и драматично да доживуват корпи а во исто време да добиват во викенд-два колку една просечна девојка во живот. Просек девојка добила толку ретко пати што вивидно се сеќава и ги памети, може да збори за тоа, додека просечно машко ќе си пробува безброј пати кај иста aко треба - да не збориме за други и другиот ден да заборави, што се коси твојата логика. Ако просечно девојче е одбивано како просечно машко ќе нема самодоверба да отиде до маалска продавница додека не се изцементира у лице и накинџори до непрепознавање. Тие што мразат жени не се корпосани туку воопшто не пробуваат со предрасуди дека оваа е само по пари, од корист, неверна, лажга. Ова е единствена традиција каде жените освен некогаш за да не изгубат лице ќе напишат дека треба да е рамноправно но чекаат машкото да преземе прв чекор и води бидејќи нивното его во оваа доба е далеку покршливо наспроти популарното дека е впрочем машкото его. Егото кај машкото иде до израз при изневерување и не поради емоции туку најчесто дека изгубиле “посед” па што ќе каже градот сега за нивната репутација.
Во голем дел не зборев за обичните девојки него за такви ко Фросина што плукаат по се машко, а не мора да значи дека е така зошто ја одбил или оставил некој.

А за тоа дека помалку драматично ги сфаќаме корпите и оставањето, кажав не брак и озбилни врски, него за обична корпа или несериозна кратка врска. Вас само да ве одбие некоја (поголемиот дел од вас) одма станува курветина, кокошка, глупача..
Или убава девојка што не може секој да ја има, батали ја оваа сите ја имаат поминато. Тоа е стандард муабет кога ќе помине некоја убава и згодна женска.
Распаднати бракови и врски секако дека оставаат трауми кај двајцата, ама генерално мислам дека женските многу подобро поднесуваат неуспех на љубовно поле. И многу подостоинствено.
 

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
324
Поени од реакции
998
Абе нема грешка помалце драматични сте биле, не ми се пишува веќе на форумов со лични искуства зошто не вреди ради идиоти како @Ron Burgundy ама ако почнам да набројувам колку ситуации сум имал со бивши кај што биле драма квинс за ич ништо, камоли за раскид, косава би ми побелела.
Не само што се драма квинс него сте и злопамтила, не ми текнува бољи збор, дури и да сте криви и сами да сте иницијатори за раскид или нешто, увек машкото ќе е криво, оваков, онаков, увек ќе има драма и глупи муабети.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.721
Поени од реакции
38.961
Абе нема грешка помалце драматични сте биле, не ми се пишува веќе на форумов со лични искуства зошто не вреди ради идиоти како @Ron Burgundy ама ако почнам да набројувам колку ситуации сум имал со бивши кај што биле драма квинс за ич ништо, камоли за раскид, косава би ми побелела.
Не само што се драма квинс него сте и злопамтила, не ми текнува бољи збор, дури и да сте криви и сами да сте иницијатори за раскид или нешто, увек машкото ќе е криво, оваков, онаков, увек ќе има драма и глупи муабети.
Кажи не се срами, нема ништо да биде малце ќе се позафркаваме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom