Ливадарки

Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Многу мажи во последно време се очајни.Од друга страна на жените, мажите и сексот им се ептен достапни па веќе им здосадило.За ваквата ситуација си носат кривица и самите мажи.Најпросечна жена или девојка само со малку поголемо деколте,тоест расцицлена на социјални мрежи добива по 500 лајкови.И нормално егото плафон,а мажите во тежок очај.Инаку сум разговарал со жена над 40год немажена која не беше ливадарка туку екс старлета која чува куче.На прашањето зошто е соло ми одговори дека на кучето не морела да му ги перит гаштите.Имат логика.:toe:
 
Последно уредено:
Член од
9 април 2019
Мислења
12
Поени од реакции
31
Има ли нешто што жените го прават а не ви пречи?
Какви лудаци собрани на едно место, страшно.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
Kakva vrska ima korvus sto ja spomnuvas sekoj vtor post?
Ti gi ima manato klocite ili sto e fintata, imam propusteno nesto?
Daj ajde prvo toa da go resime, posto malce e bezveze celo vreme nekoj da go spomnuvas a da nemas ni madinja da ja oznacis.
Taka da ajde so red.
I mene mi e somnitelen, od usta ne ja izvadi Korvus...sigurno Ima nekoja taktika koja preku tebe ke ja realizira, no za sto?
Premnogu e umen za vakvi krivi drini.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Kakva vrska ima korvus sto ja spomnuvas sekoj vtor post?
Ti gi ima manato klocite ili sto e fintata, imam propusteno nesto?
Daj ajde prvo toa da go resime, posto malce e bezveze celo vreme nekoj da go spomnuvas a da nemas ni madinja da ja oznacis.
Taka da ajde so red.
Немој така Владе, ја означив, си прати она како се глупираме и мудро молчи. Туку 10 пати објаснив до сега али ај на одмор си, не си фокусиран, ко ќе можеш врати се прочитај си повнимателно, али у кратки црти ако те напрајме способен за Корвус, има цело Битолско да го ебеш без проблем.

Туку мора да ти кажам дека ти со тоа Зоки употреби пософистицинар начин на комуникација природен за женцкиот јазик. Владе, Зоки, тоа се тинејџерчиња шо уште немаат ебено, ти знаеш оти ја сум Зоран ама ми викаш намерно Зоки. Е ти ова случајно го постигна пошто со другарите евидентно така се викате, ако успееме да го вежбаш смислено да го употребуваш ти си чекор поблиску до цицките. Али тоа е за новата тема, извини.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.195
Немој така Владе, ја означив, си прати она како се глупираме и мудро молчи. Туку 10 пати објаснив до сега али ај на одмор си, не си фокусиран, ко ќе можеш врати се прочитај си повнимателно, али у кратки црти ако те напрајме способен за Корвус, има цело Битолско да го ебеш без проблем.

Туку мора да ти кажам дека ти со тоа Зоки употреби пософистицинар начин на комуникација природен за женцкиот јазик. Владе, Зоки, тоа се тинејџерчиња шо уште немаат ебено, ти знаеш оти ја сум Зоран ама ми викаш намерно Зоки. Е ти ова случајно го постигна пошто со другарите евидентно така се викате, ако успееме да го вежбаш смислено да го употребуваш ти си чекор поблиску до цицките. Али тоа е за новата тема, извини.
Si procitav dovolno Zoki, ne se sekiraj. I Zoki mu se vika na deca da, no i na vozrasni lica so precki vo razvojot. Zatoa Zoki, izvini ali daleku si ti od Zoran, Zoran za tebe e nedostizen stadium na psihicki razvoj :toe: .
Neznam kako da ti kazam a da ne me sfatis pogresno, no ti be decko skroz, ama skroz si odlepen. Mislam skroz, bez majtap.
Sto iskreno me klava vo nekoja moralna dilema okolu toa kako da te tretiram pri ponatamosnata komunikacija.
Автоматски споено мислење:

I mene mi e somnitelen, od usta ne ja izvadi Korvus...sigurno Ima nekoja taktika koja preku tebe ke ja realizira, no za sto?
Premnogu e umen za vakvi krivi drini.
Koj be Zoki pameten. Daj ne me smej, nego cavkata so se konec mu ima izbegano samo izgleda nikoj mu nema kazano, a sam ocigledno ne se sekjava. Ti sto si mislis, budalite rogovi imaat, pa po toa ke gi poznaes. Ne be, ete vaka se poznavaat.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Si procitav dovolno Zoki, ne se sekiraj. I Zoki mu se vika na deca da, no i na vozrasni lica so precki vo razvojot. Zatoa Zoki, izvini ali daleku si ti od Zoran, Zoran za tebe e nedostizen stadium na psihicki razvoj :toe: .
Neznam kako da ti kazam a da ne me sfatis pogresno, no ti be decko skroz, ama skroz si odlepen. Mislam skroz, bez majtap.
Sto iskreno me klava vo nekoja moralna dilema okolu toa kako da te tretiram pri ponatamosnata komunikacija.
Ова ти е сега примитивна техника, добар обид за твист е али ипак е начин да избегаш од ситуацијата со - ти си луд, нема шо да разговарам со тебе. Цицките сакаат да видат дека ќе се справиш, не да бегаш. И на волците ли утре така ќе им кажеш?

Ајде Владе, пробај подобро.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
Si procitav dovolno Zoki, ne se sekiraj. I Zoki mu se vika na deca da, no i na vozrasni lica so precki vo razvojot. Zatoa Zoki, izvini ali daleku si ti od Zoran, Zoran za tebe e nedostizen stadium na psihicki razvoj :toe: .
Neznam kako da ti kazam a da ne me sfatis pogresno, no ti be decko skroz, ama skroz si odlepen. Mislam skroz, bez majtap.
Sto iskreno me klava vo nekoja moralna dilema okolu toa kako da te tretiram pri ponatamosnata komunikacija.
Автоматски споено мислење:


Koj be Zoki pameten. Daj ne me smej, nego cavkata so se konec mu ima izbegano samo izgleda nikoj mu nema kazano, a sam ocigledno ne se sekjava. Ti sto si mislis, budalite rogovi imaat, pa po toa ke gi poznaes. Ne be, ete vaka se poznavaat.
Не би рекла така, голем умник и шегаџија е.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.195
Ова ти е сега примитивна техника, добар обид за твист е али ипак е начин да избегаш од ситуацијата со - ти си луд, нема шо да разговарам со тебе. Цицките сакаат да видат дека ќе се справиш, не да бегаш. И на волците ли утре така ќе им кажеш?

Ајде Владе, пробај подобро.
Od koja situacija be Zoki, vo koj film si vlezen?
Ne gledas deka se vozdrzam i sum krajno trpeliv so tebe , a ti kazav i zosto.
Edno e da se zaebavas so nekoj so normalen psihicki razvoj, a drugo e tebe da te remetam. Ednoto e interesno, ova so tebe bi bilo zalno. Vo najmala raka neeticki.
Iskreno ne mi e jasno zosto uste nekoj dozvoluva da virees na forumot i ne ti gi skrati makite pa te ostavaat po neznam kolku dupli akaunti da pravis. Izgleda i niv zal mu pagja za tebe pa kao ajde greoticka e, neka se radva.
P.s za pafnat pafnat si, no ete tuka sum, si razgovarame, ne mi si na ignor ako toa te plasi.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Od koja situacija be Zoki, vo koj film si vlezen?
Ne gledas deka se vozdrzam i sum krajno trpeliv so tebe , a ti kazav i zosto.
Edno e da se zaebavas so nekoj so normalen psihicki razvoj, a drugo e tebe da te remetam. Ednoto e interesno, ova so tebe bi bilo zalno. Vo najmala raka neeticki.
Iskreno ne mi e jasno zosto uste nekoj dozvoluva da virees na forumot i ne ti gi skrati makite pa te ostavaat po neznam kolku dupli akaunti da pravis. Izgleda i niv zal mu pagja za tebe pa kao ajde greoticka e, neka se radva.
P.s za pafnat pafnat si, no ete tuka sum, si razgovarame, ne mi si na ignor ako toa te plasi.
Во ред Владе, доколку сакаш да го тераш наративот - овај е луд или ретард - ајде да играме така.
Ако ја и ти досега бар се разбравме во кои ситуации се користи Зоки, ајде да го аплицираме и на Владе.
Со Зоки ти ме атакуваш, со Владе сам се дефинираш или ко неебитис или ретард, а си можел од 2009 наваму за некоја нова година да побараш да ти го сменат бар во Владо.

И сега ја те напаѓам ко у шах директно со - ја мислам дека си и двете пошто си на одмор и место да уживаш ти со мене се оправаш.

Зошто си сеуште Владе?

Внимавај како ќе вратиш, цицките читаат.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.195
Во ред Владе, доколку сакаш да го тераш наративот - овај е луд или ретард - ајде да играме така.
Ако ја и ти досега бар се разбравме во кои ситуации се користи Зоки, ајде да го аплицираме и на Владе.
Со Зоки ти ме атакуваш, со Владе сам се дефинираш или ко неебитис или ретард, а си можел од 2009 наваму за некоја нова година да побараш да ти го сменат бар во Владо.

И сега ја те напаѓам ко у шах директно со - ја мислам дека си и двете пошто си на одмор и место да уживаш ти со мене се оправаш.

Зошто си сеуште Владе?
Ne go teram natamu, toa e fakt.
Oti Vlade, neznam, taka na kumot mu teknalo valjda.
A i zosto bi go menuval, pa uste i na 5 min pred nova godina. Ti taka pravis? Site slavat, se druzat, ti kisnis na laptop ili mobilen i cekas da dojde nova godina za da smenis nik. Si pomislil za moment kolku treba da ti e zivotot promasen za toa da go pravis :cautious: . Ne e za djabe toj termin daden, imalo pricina za toa.
P.s ne se sekiraj se vrativ.
P.s.s kur me boli ti sto mislis :toe:.
A se opravam posto ocigledno moderatorot ne si ja brka rabotata, a ne deka goram od zelba.
Ajde da recam cisto od kurtoazija.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Ne go teram natamu, toa e fakt.
Oti Vlade, neznam, taka na kumot mu teknalo valjda.
A i zosto bi go menuval, pa uste i na 5 min pred nova godina. Ti taka pravis? Site slavat, se druzat, ti kisnis na laptop ili mobilen i cekas da dojde nova godina za da smenis nik. Si pomislil za moment kolku treba da ti e zivotot promasen za toa da go pravis :cautious: . Ne e za djabe toj termin daden, imalo pricina za toa.
P.s ne se sekiraj se vrativ.
P.s.s kur me boli ti sto mislis :toe:.
Ја разочара публиката со ова и пошто гледам дека се укопуваш и не смалуваш отпор сега ќе ти понудам излез:

Владе, твојава тема не ми се допаѓа, доколку сакаш да се изгубам од неа и го прекинеме ова имаш две опции.

1. Побарај да ти ја фрлат во канта.

или

2. Во уводниот пост направи ја следнава корекција

Ja otvoram temata posto ne najdov soodvetna za ovaa moja zabeleska. Ako ima slicna moderatorot slobodno neka ja premesti.
Imeno od dosegasnoto moe iskustvo zabelezav eden sablon na ponasanje kaj zeni od 30+ godini koe e povrzano so nabavka na kuce.
Zabelezav deka zensko na 30+ godini na koe ne i odi ljubovniot zivot, nema maz, ebac redoven ili bilo kakov, nema deca itn itn obicno nabavuvaat kuce i celo vnimanie i energija, majcinstvo mu go posvetuvaat nemu. Toa stanuva centar na nivniot svet i gubat sekakov interes za MENE. Bukvalno.



Што ќе се деси понатаму Владе?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.195
Ја разочара публиката со ова и пошто гледам дека се укопуваш и не смалуваш отпор сега ќе ти понудам излез:

Владе, твојава тема не ми се допаѓа, доколку сакаш да се изгубам од неа и го прекинеме ова имаш две опции.

1. Побарај да ти ја фрлат во канта.

или

2. Во уводниот пост направи ја следнава корекција



Што ќе се деси понатаму Владе?
Zoki me zabole mene dali ti se dopagja nesto ili ne.
I greska si, ima i treta opcija samo ete nejkam da dojdi do toa.
A sto ke se desi potamu?
Pa najverojatno ako prodolzis so offtopik ke te banirat :toe:
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Zoki me zabole mene dali ti se dopagja nesto ili ne.
A sto ke se desi potamu?
Pa najverojatno ako prodolzis so offtopik ke te banirat :toe:
Во ред Владе, продолжуваме, значи ти единствен излез од ова гледаш во помош од администрацијата. зато си неебитис.

Инаку знам дека ќе ме но обично со мојот бан иде и фрлање на темата шо сум ја усрал у канта. :sneaky:

Ме пријави ли веќе или чекаш некое другарче да го направи тоа за тебе?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.195
Во ред Владе, продолжуваме, значи ти единствен излез од ова гледаш во помош од администрацијата. зато си неебитис.

Инаку знам дека ќе ме но обично со мојот бан иде и фрлање на темата шо сум ја усрал у канта. :sneaky:

Ме пријави ли веќе или чекаш некое другарче да го направи тоа за тебе?
Zoki oddamna ne mi si interesen, no sega pocnuvas i naporen da mi stanvas.
So cel um mislis deka nemam popametna rabota pa ke se zamaram so pacienti ko tebe , koj mi se bukvalno ama nikakov kur faktor vo zivotot.
Ajde soberi dva i dva :cautious: .

Инаку знам дека ќе ме но обично со мојот бан иде и фрлање на темата шо сум ја усрал у канта. :sneaky:
Dobro e vaka koga sam si priznavas sto ti e celta, epten mi olesnuvas (y).
Posto ete si bil po sahot, ovoj potez kako se vikase vo sahovskiot zargon. Sam se matira ili kako?
Nemam ni potreba da te prijavam posle ova, a za drugite dali mu imas skurceno, neznam valjda ke ti stigni poraka ako e toa slucaj. Si ja znaes procedurata, ne ti e prv pat :sneaky: .
Inaku okolu temata iskreno cisto se somnevam, ke gi nadzivee site Zocinja na forumot, segasni i idni , toa ti go garantiram :toe:.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Zoki oddamna ne mi si interesen, no sega pocnuvas i naporen da mi stanvas.
So cel um mislis deka nemam popametna rabota pa ke se zamaram so pacienti ko tebe , koj mi se bukvalno ama nikakov kur faktor vo zivotot.
Ajde soberi dva i dva :cautious: .


Dobro e vaka koga sam si priznavas sto ti e celta, epten mi olesnuvas (y).
Posto ete si bil po sahot, ovoj potez kako se vikase vo sahovskiot zargon. Sam se matira ili kako?
Nemam ni potreba da te prijavam posle ova, a za drugite dali mu imas skurceno, neznam valjda ke ti stigni poraka ako e toa slucaj. Si ja znaes procedurata, ne ti e prv pat :sneaky: .
Inaku okolu temata iskreno cisto se somnevam, ke gi nadzivee site Zocinja na forumot, segasni i idni , toa ti go garantiram :toe:.
Владе многу не пратиш, целта е да ти отиде темата у канта за да ти се разочараш од форумот, фатиш штрафцигерот, конструираш перпетум мобилето, земеш нобеловата и од паричната награда ми дадеш 50% оти ја да не бев....

Ус пат можда ќе научиш и да ебнеш па да не отвараш дебилни теми.

Се читаме утре.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom