Ливадарки

Член од
17 септември 2022
Мислења
859
Поени од реакции
2.113
ja mislam vie prajte pari za da na 55 ste poprivlecni za 20 godishni shugar dedi zedni curici iako se bunite na forumo zashto sakaat zenite debel bankov racun...

sho e povrzano so temata....

1000007080.jpg
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.527
Поени од реакции
2.534
Абе не мора да чекате до 55 години за да клецнете нешто, утрото не ви е ветено, иднината не ви е сигурна, подобро денес што можете да уживате уживајте, не чекајте да остарите дедовци да станете за да имате односи со жена млада или стара сеедно. Боже боже :pos:
Автоматски споено мислење:

A be stara debela I osamena zhena e toa.
Ili ti ili onaa ocajna, ama najvetojatno I dvete ste stari, debeli I grdi.
:oftopik:
Битно ли ти е тебе тоа дали сме дебели или слаби.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.586
Поени од реакции
9.999
Koj saka stara kokoska koga moze mlado pile?
Најубава супа е од стара кока со младо морковче :D
Абе не мора да чекате до 55 години за да клецнете нешто, утрото не ви е ветено, иднината не ви е сигурна, подобро денес што можете да уживате уживајте, не чекајте да остарите дедовци да станете за да имате односи со жена млада или стара сеедно. Боже боже :pos:
Автоматски споено мислење:

:oftopik:
Битно ли ти е тебе тоа дали сме дебели или слаби.
Овде никој ништо не клеца, затоа висат на форумов :pos::pos::pos:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.324
Поени од реакции
22.137
Овде никој ништо не клеца, затоа висат на форумов :pos::pos::pos:
A vie dvete kako so kisnite na forumot 24/7 izgleda ve imaat rastureno od ebanje :sneaky:
Автоматски споено мислење:

Најубава супа е од стара кока со младо морковче :D
Kako da ne bila, tuku osven supa, taka da se vari pet sati za da mozi da se dzvaka, za nisto drugo i ne ja biva stara kokoska. Lavot vo zoloska ne ja jadi ako ne mu ja svarat, ke ja vrti glata i gladen ke sedi i pak nema da ja proba.
Tolku okolu supite i starite kokoski kako nezamenlv del od istite.
Istoto vazi i za drugite "stari kokoski " ;)
 
Последно уредено:
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.586
Поени од реакции
9.999
A vie dvete kako so kisnite na forumot 24/7 izgleda ve imaat rastureno od ebanje :sneaky:
Автоматски споено мислење:


Kako da ne bila, tuku osven supa, taka da se vari pet sati za da mozi da se dzvaka, za nisto drugo i ne ja biva stara kokoska. Lavot vo zoloska ne ja jadi ako ne mu ja svarat, ke ja vrti glata i gladen ke sedi i pak nema da ja proba.
Tolku okolu supite i starite kokoski kako nezamenlv del od istite.
Istoto vazi i za drugite "stari kokoski " ;)
Да бе Владе, затоа сега одмараме .....а за супата не си во право :pos:помрсна и здрава супа, амин.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.527
Поени од реакции
2.534
A vie dvete kako so kisnite na forumot 24/7 izgleda ve imaat rastureno od ebanje :sneaky:
Автоматски споено мислење:


Kako da ne bila, tuku osven supa, taka da se vari pet sati za da mozi da se dzvaka, za nisto drugo i ne ja biva stara kokoska. Lavot vo zoloska ne ja jadi ako ne mu ja svarat, ke ja vrti glata i gladen ke sedi i pak nema da ja proba.
Tolku okolu supite i starite kokoski kako nezamenlv del od istite.
Istoto vazi i za drugite "stari kokoski " ;)
Не знаев оти со лавот си пријател, многу да ми го поздравиш,чепкаат маживе не дека не,сега на жешково колку се може.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.534
Поени од реакции
7.083
Да бе Владе, затоа сега одмараме .....а за супата не си во право :pos:помрсна и здрава супа, амин.
Abe za mrsna da! Ama za zdrava toa malce morgen. Zabite da ti padnat od dzhvakanje. :D Ili pak so rakija da ja varish!;)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.959
Поени од реакции
36.739
Abe za mrsna da! Ama za zdrava toa malce morgen. Zabite da ti padnat od dzhvakanje. :D Ili pak so rakija da ja varish!;)
ааааааа во денешно време не знам колку се здрави тие супички од млади пилиња, со разни хормони и габички, бубачки и пицајзлички, а за ХПВ вирус да не зборуваме ептен здрава СУпичка! :ROFLMAO:
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.534
Поени од реакции
7.083
ааааааа во денешно време не знам колку се здрави тие супички од млади пилиња, со разни хормони и габички, бубачки и пицајзлички, а за ХПВ вирус да не зборуваме ептен здрава СУпичка! :ROFLMAO:
Zatoa si koristam Bio Produkte :D
Zdrava organska dobro uhraneta. Abe koga che ja gotvish i komshiite da pozavidat.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.959
Поени од реакции
36.739
Zatoa si koristam Bio Produkte :D
Zdrava organska dobro uhraneta. Abe koga che ja gotvish i komshiite da pozavidat.
...блазе тебе што си живееш во заблуда, ,,био продукти" како тоа не се расипува од фабрика до твоја маса, магично стапче против бактериите?
 
Член од
22 август 2022
Мислења
464
Поени од реакции
1.623
I kazi mi kakov usoeh imaat so tie 5-6 god pomladi? Gi zadrzuvaat za brak? Ja znam moze da si fatat 5-6 god pomali normalno ali samo za avantura.. i ja sum imal postara koka 7 god od mene, ama kratok period, mesec dena, kolku da go brcnam macorot 3-4 puti, nikad nemav namera da ja zenam..
Еве ја бившата ми цимерка само што и го видов албумот со слики од одмор. Веќе баеги се во брак , без свои деца ,таа има едно од прв брак, он работеше Италија задните две години, праќаше пари, сега си спои фамилија и одат (не се од Мк). Значи жена која е зрела и знае што сака е опасна работа, а ти таа што не си ни мислел да ја земеш, верувај ни таа не мислела да ја земеш.
Богами ,не знам за ниеден оставен и браковите им се стопати подобри од другите. И деца од други мажи им прифаќаат. Имаат памет во глава и свесни се колку е тешко да се најде компатибилен партнер на денешницава за да се замарааат со феномени тетка,ливадарка и томе слична чиста мизогинија што апсолутно не дава никакви информации за тоа каква е една личност во врска. Јас лично не преферирав големи разлики и према тоа си избрав. И сум имала среќа.
А, пошто дел се утепаа блатајќи си ги сопствените жени (не на форумов, општо), вечито не чинат, наталитетот ни е во жално стање и незадржливо срљаме у прогрес да станеме малцинство. Вчера еден колега ми вика, абе луѓе опаметете се , прајте деца, многу опасен процент ви е во прашање.

А убав народ сме и мажи и жени, убава вера си имаме ,традиции, се што треба за убав семеен живот, прекрасна основа. Но , се мразиме ,од дно на душа, чувство на припадност дно веќе и купените Албанки почнаа кидавелата да ја фаќаат. Работам со луѓе од најмалку 35 националности,на кој било од нив да фатиш да му ги плукаш жените има да те стави метафорички у мешалка за бетон, а дел од нашиве ќе се изнасмеат, ќе речат види за нашиве како зборат у право сум бил.

Годините колку и да се незанемарлив фактор и реалност, имаат и релативна нота , затоа што жените во нивните 30ти не живееле со иста динамика како 20 и кусур годишните денес. Постарата можеби имала 3 а помладата 30 партнери, на пример. За репродуктивната возраст, да , годините се битен момент, но исто толку и физичка активност, начин на исхрана, животни навики што го успоруваат или забрзуваат процесот. Во тој поглед мислам дека за жал не одиме на подобро.
 
Последно уредено:
Член од
17 декември 2019
Мислења
2.124
Поени од реакции
3.686
Еве ја бившата ми цимерка само што и го видов албумот со слики од одмор. Веќе баеги се во брак , без свои деца ,таа има едно од прв брак, он работеше Италија задните две години, праќаше пари, сега си спои фамилија и одат (не се од Мк). Значи жена која е зрела и знае што сака е опасна работа, а ти таа што не си ни мислел да ја земеш, верувај ни таа не мислела да ја земеш.
Богами ,не знам за ниеден оставен и браковите им се стопати подобри од другите. И деца од други мажи им прифаќаат. Имаат памет во глава и свесни се колку е тешко да се најде компатибилен партнер на денешницава за да се замарааат со феномени тетка,ливадарка и томе слична чиста мизогинија што апсолутно не дава никакви информации за тоа каква е една личност во врска. Јас лично не преферирав големи разлики и према тоа си избрав. И сум имала среќа.
А, пошто дел се утепаа блатајќи си ги сопствените жени (не на форумов, општо), вечито не чинат, наталитетот ни е во жално стање и незадржливо срљаме у прогрес да станеме малцинство. Вчера еден колега ми вика, абе луѓе опаметете се , прајте деца, многу опасен процент ви е во прашање.

А убав народ сме и мажи и жени, убава вера си имаме ,традиции, се што треба за убав семеен живот, прекрасна основа. Но , се мразиме ,од дно на душа, чувство на припадност дно веќе и купените Албанки почнаа кидавелата да ја фаќаат. Работам со луѓе од најмалку 35 националности,на кој било од нив да фатиш да му ги плукаш жените има да те стави метафорички у мешалка за бетон, а дел од нашиве ќе се изнасмеат, ќе речат види за нашиве како зборат у право сум бил.

Годините колку и да се незанемарлив фактор и реалност, имаат и релативна нота , затоа што жените во нивните 30ти не живееле со иста динамика како 20 и кусур годишните денес. Постарата можеби имала 3 а помладата 30 партнери, на пример. За репродуктивната возраст, да , годините се битен момент, но исто толку и физичка активност, начин на исхрана, животни навики што го успоруваат или забрзуваат процесот. Во тој поглед мислам дека за жал не одиме на подобро.
Znaci zborime za devojka (zena) sto ne bila mazena i bez deca, a ne ti da mi raspravas razvedena (ostavena) i normalno nekoj maz sto isto taka bil razveden i ostaven.. Ja ti zboram za 30 godisna nemazena bez deca moma so 24/5 godisen momak, dali mislis deka ima takvi sto stapuvaat u brak??
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.527
Поени од реакции
2.534
Znaci zborime za devojka (zena) sto ne bila mazena i bez deca, a ne ti da mi raspravas razvedena (ostavena) i normalno nekoj maz sto isto taka bil razveden i ostaven.. Ja ti zboram za 30 godisna nemazena bez deca moma so 24/5 godisen momak, dali mislis deka ima takvi sto stapuvaat u brak??
Абе дечко, љубав године не броји. Какви се тие математики, љубов и математички формули се мешаат како вода и зејтин, никако!
 
Член од
22 август 2022
Мислења
464
Поени од реакции
1.623
Znaci zborime za devojka (zena) sto ne bila mazena i bez deca, a ne ti da mi raspravas razvedena (ostavena) i normalno nekoj maz sto isto taka bil razveden i ostaven.. Ja ti zboram za 30 godisna nemazena bez deca moma so 24/5 godisen momak, dali mislis deka ima takvi sto stapuvaat u brak??
Во примеров не е разведен, 8 години помал, неженет.
Има, има. Значи сѐ има. Кога човек едноставно ќе почне да си се слуша себе си и сопствените потреби и што му одговара, ќе сфати човек. Многу од друштво го прашуваа дечково, вика јас сум многу детаљист, ситници ми сметаат, а единствено нејзиниот начин на живот му одговара на мојот. За време на пандемијата, две години откако се зедоа мислам, да не те излажам, се преселија во помал град, подалеку од свекрвата, оти им праеше проблеми. И тоа бајаги е заљубен во неа, еднаш криза имаа, оваа инает, ми се утепа детено од јавување ( и од мене е помал), јас ја убедував. Значи има некои општи параметри вадени од процент, не негираме, ама не е секогаш правило постарата жена да е у незавидна положба, оставена, не гледана сериозно и така натаму.

Овде барем кадешто сум, а претпоставувам и секаде е така, ми се свиѓа што маживе си имаат многу убаво функционален компјутер у мозокот. Едино правило е они да се исполнети и задоволни, па према тоа и правила и стереотипи ќе сменат ако треба, ко Хенри шо сменил црква на кралството да се разведе од Кетрин и да ја земе Болен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom