Ливадари и ливадарки

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.195
Поени од реакции
21.896
.значи можно е, затоа и пишувам, ама се разбира све во свое време!
Da de mozno e, ali ne za random Trpana tuku za nekoja so plava krv so bankarska smetka kolku nekoja pomala drzava.
Tuku koe e toa se vo svoe vreme, cisto da razgranicime. Koja bremenost statisticki ke pomini najnormalno, onaka kako majka priroda sto zamislila. Na koja vozrast zena ke zatrudni najlesno i so najmalce komplikacii.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.748
Поени од реакции
36.421
Da de mozno e, ali ne za random Trpana tuku za nekoja so plava krv so bankarska smetka kolku nekoja pomala drzava.
Tuku koe e toa se vo svoe vreme, cisto da razgranicime. Koja bremenost statisticki ke pomini najnormalno, onaka kako majka priroda sto zamislila. Na koja vozrast zena ke zatrudni najlesno i so najmalce komplikacii.
... технички, онака општо репродуктивно од почеток на менструалниот циклус во пубертетот до менопауза на крајот на менструалниот циклус (12- 51 година), индивидуално кај секого е различно, во глобала се смета од 20- до 30 години на жената, односно идеален период на жената е со наполнети 30 години кога не само телото туку и психата во пакет ја прави жената спремна за потомство!
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.195
Поени од реакции
21.896
... технички, онака општо репродуктивно од почеток на менструалниот циклус во пубертетот до менопауза на крајот на менструалниот циклус (12- 51 година), индивидуално кај секого е различно, во глобала се смета од 20- до 30 години на жената, односно идеален период на жената е со наполнети 30 години кога не само телото туку и психата во пакет ја прави жената спремна за потомство!
Tehnicki da, prakticno vekje posle 30ta situacijata stanuva kriticna kaj zenite, posebno ako nemaat pred toa rodeno, taka da batalite tie muabeti nekoja tamu neznam kade rodila na neznam kolku i da go kazuvate toa kako fakt. Ne e toa fakt, isklucok e :toe:
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
2.056
Поени од реакции
3.595
Темава стана легализиран говор на омраза, тим мизогинија вс тим мизандрија. Начин на живот ја прави и жената плодна колку што е и машката сперма на 22 годишен каква што била на 60 годишен пред 20 години. А ова со младиве мажи кај мене во околина веќе почна. Намерно си почнаа веќе по 3, 5 години помали да бркаат, не само за приплод, туку си вика сакам силен маж да трча, да створи дом, не ќе мењам пелени на некој чиишто пари други ги јаделе и авантури си имале. Ова се нивни зборови од кои ми се гади ама that's the way it is. Ние старомодни сме и и двајцата не сакаме да чуваме животни дома. Си имаме дежурни улични другари на кои им оставаме канче вода и храна на жештините на крај на сокакот. Блиску сме со возраст, идеологии, убедувања и со финансии. Колку помалку разлика, во што било, толку подобро.

А за медицинава колку е отидена напред минатата недела се смеев имаше на вести се породила 53 годишна жена од некое село, ќерка ѝ била на работа, па 13 годишната внука дошла да ѝ помага со бебето.
I kazi mi kakov usoeh imaat so tie 5-6 god pomladi? Gi zadrzuvaat za brak? Ja znam moze da si fatat 5-6 god pomali normalno ali samo za avantura.. i ja sum imal postara koka 7 god od mene, ama kratok period, mesec dena, kolku da go brcnam macorot 3-4 puti, nikad nemav namera da ja zenam..
 
Член од
27 октомври 2017
Мислења
556
Поени од реакции
822
Mlado mevce pilesko meko vkusno e najubavo. Mozda.od stara kokoska.se.pravi pasteta pa koskite vo supa se frlaat
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
991
Поени од реакции
3.976
Неможе 40,50 годишњаци да прават деца на 10% млади жени од 20 -30 години, бидејќи тие женички ќе си одат со дечки на нивна возраст, нема логика.
Чекај, значи покрај тоа што си против наука сега си и против Библија

Сите ликови во Светото Писмо имаат повеќе години но земаат млади моми што значи Бог преку тоа дава сигнали како да се постапува, нема нешто по Библиско од тоа зрел искусен 60 годишен маж да земе енергична и плодна млада девојка.

И да те надополнам 30 годишна не се рачуна за млада жена
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.485
Поени од реакции
40.379
Тоа мора да се некои сексистички конструкции од минатото. Сега живееме во 2024 кај што пикот на младоста е 40.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.546
Поени од реакции
28.968
Чекај, значи покрај тоа што си против наука сега си и против Библија

Сите ликови во Светото Писмо имаат повеќе години но земаат млади моми што значи Бог преку тоа дава сигнали како да се постапува, нема нешто по Библиско од тоа зрел искусен 60 годишен маж да земе енергична и плодна млада девојка.

И да те надополнам 30 годишна не се рачуна за млада жена
Lele da protiv svetoto pismo sea :pos: :pos: :pos:
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.434
Поени од реакции
2.420
Чекај, значи покрај тоа што си против наука сега си и против Библија

Сите ликови во Светото Писмо имаат повеќе години но земаат млади моми што значи Бог преку тоа дава сигнали како да се постапува, нема нешто по Библиско од тоа зрел искусен 60 годишен маж да земе енергична и плодна млада девојка.

И да те надополнам 30 годишна не се рачуна за млада жена
Абе немам јас ништо против, само велам дека логично е да нема доволно жени млади за оплодување за стариве мажи, заш младиве жени си одат со нивни врсници млади мажи, а ако стариве мажи оплодуваат млади жени, младиве мажи што ќе праваат? Ќе треба со стари баби да одат. :icon_lol:
 
Член од
27 октомври 2017
Мислења
556
Поени од реакции
822
Абе немам јас ништо против, само велам дека логично е да нема доволно жени млади за оплодување за стариве мажи, заш младиве жени си одат со нивни врсници млади мажи, а ако стариве мажи оплодуваат млади жени, младиве мажи што ќе праваат? Ќе треба со стари баби да одат. :icon_lol:
Ete ti sansa ocajna
 

Kajgana Shop

На врв Bottom