Ливадари и ливадарки

Член од
17 септември 2022
Мислења
727
Поени од реакции
1.747
Ako trgnam jas po tvojata logika togas da ti otvorime tema za zoofili ako ne pak, za da ne lutas vaka po temite, da se podpriberis.
P.s jas da ne se macis so vlakna gluposti, ti vaka mi vrakjas. Znaci nemas ni blagodaram ccccc.
Apropo muabetot od preeska ti si ustvari gej u mashkiot princip, desnicar... i te nervira nekoj zenstven gej... levicar... livadar.... ali ziveesh u malo zatucani mesto pa prodavash hejt kon homichite za da ne te osetat.
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.459
Од газ ли го извади процентов за мажите што не биле свиѓани? :D
И по муабетов и јас сум инцел. :pos:
Не од газ, не знам каков е редот кај тебе дома, кога ќе се рече “од аналите“ кај мене дома не се мисли на “анално“. Има и сериозни студии и мајтапење на Тиндер и анкети на социјалните мрежи, може ти комотно ќе дисквалификуваш една-две такви мајтап анкети но мнозинството такви разбројувања на извадок од популацијата кога ти даваат слични резултати се формира слика за тренд којашто е тешко да се дисквалификува. И озбилни анкети и мајтап.
Жените се првите вонцели (ако има таков збор- го живее доброволниот наместо наметниот целибат на инцелот којшто е involuntary celibate), така да исправен ти е заклучокот- ти и многу други жени по рефлекс се определувате за доброволен целибат. Во село од 100 мажи и сто жени, 90 мажи се невидливи за сите 100 жени кога се работи за сексуална привлечност.
Автоматски споено мислење:

Каде ова во Сан Франциско? Балкан си е уште традиционален и не е точно кај нас дека 90% се непривлечни. Ни на запад не е точно. Овие се приказни за деца. Нормално дека секоја женска е охрабрувана да го посакува најдоброто. Истото важи и за мажите. Но многу често атрактивни женски паѓаат за не толку привлечни мажи и обратно.
Секаде низ светот. И Сан Франциско и Шутка. Само што Шутка никој не ги седнал момите стасани за женење да ги тргне од телефон и да ги опита колкумина од дадена група мажи ги смета за привлечни. Ем што се 90% непривлечни, ем се невидливи. Само ти напред со Дизни прикаските за деца “еден човек и една жена“, “не си ја нашол вистинската“ итн. Помина тој воз.
Автоматски споено мислење:

Ќе ти кажам кај е проблемот со жените....во колективна потсвест кај нив они се грешници.
А јас да ти кажам за жените и нивниот вкоренет комплекс на повисока вредност, скоро без исклучок, ќе ме наречеш женомрзец. Такви его паради имаше и тука на форум, најочигледно и пред сите, не може да се порекне.
 
Последно уредено:
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.122
Поени од реакции
9.744
Член од
30 октомври 2022
Мислења
444
Поени од реакции
1.270
Ливадарките се голема фрустрација за многу слободни мажи.Арно ама ливадарка ти е жена која предходно имала богат сексуален живот,па сега и е преку глава од секс .И така се до 40ста година ,моментот кога сваќа дека удрила во зидот тоест се помалку мажи се интересираат за неа.И да не се лажиме и мажте кога би имале можност да менуваат жени на свои 20 години истото би го правеле.Ево на Владе кога би му се понудила Ливадарка не би ја одбил па макар имала 20сет ротфалери
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.459
Хааа...само ова ми привлече внимание.
Ај потсети не, барем да стане малку забавно овде, оти ја отековте без везе.:)
А без везе сега ама за тебе. Еве ти ги другарките Асесо и Емкица, и препрочитајте се на темата за Вештачката Утроба како се избламиравте колективно. Неискоренлив комплекс на повисока вредност.
Па еве не ми е логично бицепсот да има предност, пред способноста за размислување, расудување и решавање проблеми. Башка ако жената ги исполнува истите должности и перформанси што се бараат од неа како и своите колеги мажи, не гледам причина зошто не би била во тие редови. Па не сме од стакло бре мажиња. :D

Без разлика колку една жена е ''добра'' вие секогаш ќе ја гледате како "товар" во тој ваш тестостеронски свет.
Кои се тие професии каде ги туркаат жените, а не се уклопуваат?
Автоматски споено мислење:

Toa e eden od postulatite na hristijanstvoto.
Sekoj sto zivee vo zapadno-hristijansko opstestvo znae deka promiskuitetnosta e degenericka rabota.
Пошто си се заинтересирала за христијанството и постулатите, врати се назад на тие постулати па читни ги пак. Светот не се врти околу рипките.
А за промискуитетноста на жителите во западно-христијанскиот свет, ете на инстаграмушите не им светнало до сега дека тоа што го прават е дегенеричка работа.
 
Последно уредено:

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.479
Поени од реакции
28.759
Пошто си се заинтересирала за христијанството и постулатите, врати се назад на тие постулати па читни ги пак. Светот не се врти околу рипките.
А за промискуитетноста на жителите во западно-христијанскиот свет, ете на инстаграмушите не им светнало до сега дека тоа што го прават е дегенеричка работа.
Ne samo sto sum zainteresirana, jas sum.
Iskoristi si go sovetot sam, navistina procitaj istorija, biografii, gledaj dokumentarci, namesto da si go trosis zivotot na likovi od americka javnost i americki politicari, za koi primetuvas na nikoj ovde ne mu e gajle niti pa znae koi se.
Veke ako si terminalno onlajn, barem zjapaj vo nesto sto e interesno za muabet, ili nekoj skill, prestani da gledas americki influenseri i redpil komentatori, pred da se razocaras koga ke doznaes i tie kolku se degenerici, duri nekoi i poveke od insta influenserki.
 
Член од
28 јуни 2009
Мислења
283
Поени од реакции
261
Секаде низ светот. И Сан Франциско и Шутка. Само што Шутка никој не ги седнал момите стасани за женење да ги тргне од телефон и да ги опита колкумина од дадена група мажи ги смета за привлечни. Ем што се 90% непривлечни, ем се невидливи. Само ти напред со Дизни прикаските за деца “еден човек и една жена“, “не си ја нашол вистинската“ итн. Помина тој воз.
Ама аргументов ти е од Тиндер. Очигледно кога ќе немаш пристап до други аспекти од една особа ќе биде најбитно изгледот. Плус пропорциите на Тиндер се 80% машки 20% женски и во такви случаеви нормално дека женските повеќе прибирливи и плус имаат општествен притисок да одат за напривлечниот. Цури константно одат со погрди машки. Констатно. Имам живеено во многу држави.

Ситуацијата е исто кога ти со другари збориш за Анџелина Џоли. Ауу да ја имав ќе се пофалев. Балкан е многу полесно одколку на запад. Излагај надвор почесто.
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.459
Сексот е најмоќното женско оружје.Абе станови,коли,спа центри се добиваат преку секс а ти се осуди да им поставиш вакво прашање?Има да те распнат!:D
Еве ги, идат. Ама на друга тема. Во првиот бран ги пратија нивните машки регрути, не им помина. Сега јуришаат војсководкињите. (y)
 
Член од
28 јуни 2009
Мислења
283
Поени од реакции
261
Еве ги, идат. Ама на друга тема. Во првиот бран ги пратија нивните машки регрути, не им помина. Сега јуришаат војсководкињите. (y)
Страден за пичица ко дејтинг тактика не бидује. Ќе си седнеш сам на себе ќе поработаш прво.
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.459
Страден за пичица ко дејтинг тактика не бидује. Ќе си седнеш сам на себе ќе поработаш прво.
Дамите првин. Првин ти. Зрел кандидат си.
Автоматски споено мислење:

Ne samo sto sum zainteresirana, jas sum.
Исус Христос. Христијанство. Светото Тројство. Отецот, Синот и Светиот Дух. Десетте Заповеди. Ако си христијанка, каде виде ти во сево ова “биди принцот на бел коњ и освојувај ѝ ја рипката секој ден иначе срам те било”?!
Интересно како веднаш се скри зад религијата.
 
Последно уредено:

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.479
Поени од реакции
28.759
Исус Христос. Христијанство. Светото Тројство. Отецот, Синот и Светиот Дух. Десетте Заповеди. Ако си христијанка, каде виде ти во сево ова “биди принцот на бел коњ и освојувај ѝ ја рипката секој ден иначе срам те било”?!
Интересно како веднаш се скри зад религијата.
Mi preporaca da sum citala za hristijanstvoto demek so potcenuvanje, mislis deka ne sum citnala nisto, vajda posto sum zena i sum nepismena.
E pa, bidejki sum citala, i samata Biblija propagira monogamija, toa ne e nikakva moderna izmislica.
Te citirav za toa prvicno.

Nejse, beznadezno e.
Likovite kako tebe se plasat voopsto da bidat so zena, da ostvarat vrska, da se vljubat, bidejki vo toj moment znaes deka so sram ke gledas na tvoive postovi tuka, od koga ke si go izbrizes akauntot.
Ne si popameten od mazite i zenite koi napravile 50 godisnina od brak i go slavat so svoite deca i vnuci.
 
Последно уредено:
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.459
Mi preporaca da sum citala za hristijanstvoto demek so potcenuvanje, mislis deka ne sum citnala nisto, vajda posto sum zena i sum nepismena.
E pa, bidejki sum citala, i samata Biblija propagira monogamija, toa ne e nikakva moderna izmislica.
Te citirav za toa prvicno.

Nejse, beznadezno e.
Likovite kako tebe se plasat voopsto da bidat so zena, da ostvarat vrska, da se vljubat, bidejki vo toj moment znaes deka so sram ke gledas na tvoive postovi tuka, od koga ke si go izbrizes akauntot.
Ne si popameten od mazite i zenite koi napravile 50 godisnina od brak i go slavat so svoite deca i vnuci.
За тебе Библијата и христијанството стануваат интересни само кога ќе се спомне жена и нејзината контрола врз мажот (брак). А прва спомна основни постулати на христијанството. Е откако ти набројав неколку од самиот врв (Исус Христос, Светото Тројство, Десетте Заповеди, никаде ништо и никогаш околу жените нема таму зашто -повторно- светот не се врти околу рипките) ти удри еден јуриш врз моралната висорамнина и фати да се криеш зад Библијата, љубовта, врски, семејство- Книгата не смее да ти служи да се криеш зад неа, за љубовта и љубовните врски има метрички тони статистика и факти како контратежа на топлиот прдеж што Дизни им го продава на луѓето како прирачник за љубов и врски. Моногамијата повторно, е производ на модерното доба и важи само за мажите. За жените не важи. Вие сте во модерното доба вон секој морален параграф.
И на крај, ич не ми чуе што некому не му се допаѓа дека сум слободен човек без јамка на шија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom