Сексот како оружје

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.767
Поени од реакции
11.832
Ајде наши драги дами, колкупати неделава сте го искористиле сексот како оружје? Или само најавата дека би можело да има секс како средство за уцена да го добиете она што сте го наумиле?
Како прво, целата тема е со идеја како жените се „лесни“ или неспособни па го користат телото за да добијат било што материјално - што и да е тоа материјалното...
Потоа се малку поправа идејата како тоа го прават и мажите демек :)

П.С. Сексот е орудие за создавање живот... тоа што за некој задоволството при секс е врвот на нивното искуство - е друга тема за која не зборувам :)
Затоа и жени и мажи кои со секс мислат дека преку секс би добиле што и да е што не можат на друг начин - е нивни проблем.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.002
Поени од реакции
15.328
Сексот е орудие за создавање живот...
Многу библиско од тебе да го сведеш сексот на прокреација, амин.

тоа што за некој задоволството при секс е врвот на нивното искуство - е друга тема за која не зборувам
Воглавно проблем на тестостерон-водени индивидуи илимити мажи, и јас нема да ги коментирам

Затоа и жени и мажи кои со секс мислат дека преку секс би добиле што и да е што не можат на друг начин - е нивни проблем
Мадам де Помпадур е станата највлијателната жена на политичката сцена своевремено затоашто ја користи машката слабост во сопствена корист, и не верувам дека и било проблем искрено.
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.459
Мадам де Помпадур е станата највлијателната жена на политичката сцена своевремено затоашто ја користи машката слабост во сопствена корист, и не верувам дека и било проблем искрено.
Само Мадам Помпадур на таков начин се вивнала до висините до кои сакала?
 
Член од
30 октомври 2022
Мислења
444
Поени од реакции
1.270
Ајде наши драги дами, колкупати неделава сте го искористиле сексот како оружје? Или само најавата дека би можело да има секс како средство за уцена да го добиете она што сте го наумиле?
Дадената бројка да се помножи по 100 за да се стигне блиску до реалноста.
Ова не е тема за помали од 18 години, на пример @Goyathlayyy остани си настрана у ќошето таму диркај си се додека гледаш инстаграмуши, вчури си од пејотето ова е муабет за возрасни.
Сексот е најмоќното женско оружје.Абе станови,коли,спа центри се добиваат преку секс а ти се осуди да им поставиш вакво прашање?Има да те распнат!:D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.314
Поени од реакции
40.108
моментално момите сексот го користат како уцена, оружје е пре јак збор. Тоа го води човештвото кон пропаѓање, зборам за западната цивилизација. Демографските бројки кажуваат се. И може да се деси во некоја иднина, многу од овие права што ги уживаат сега жените да им се укинат поради нивното калаштурисување. Али тешко е тоа вероватно, бар во оваа реалност во која живееме моментално. Така да повеќе веројатно е да пропаднеме како цивилизација.
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.767
Поени од реакции
11.832
@Хептаграм XI ti se divam, ja i koga prezentiram Dzizs kompleks ne uspevam da zvucam poarogantno od tebe.

Krouli ne prael seks medzik u toa orgiite na posedot?

:coffee:
Ти се правиш површно и насилно, кој знае како во твојот ум изгледа сето тоа...
Собрано од секаде сешто и сега силуваш по форумов со комплекси, та факман, та Исус, та жена ти дома или комшии... Насилно и глупо. Тоа е поголема ароганција од моето, ама ајде нека ти биде...

Треба уметност за овие нешта, не дрдорење

П.С. гледаш ароганција? Нормално дека гледаш :coffee::LOL:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.528
Поени од реакции
33.722
моментално момите сексот го користат како уцена, оружје е пре јак збор. Тоа го води човештвото кон пропаѓање, зборам за западната цивилизација. Демографските бројки кажуваат се. И може да се деси во некоја иднина, многу од овие права што ги уживаат сега жените да им се укинат поради нивното калаштурисување. Али тешко е тоа вероватно, бар во оваа реалност во која живееме моментално. Така да повеќе веројатно е да пропаднеме како цивилизација.
Ne propagame kako civilizacija ako zenite ne ucenuvaat za sex, bas naprotiv sme nastanale kako civilizacija i napreduvame kako civilizacija oti ne ucenuvaat za sex!

Kako im bilo koga gi pustale po divec na minusni temperaturi kade predatori toa cekaat samo za da dobieme sex? Vidi naokolu tebe i razmisli sekoe nesto od koj e smisleno i zosto? Sme go pokorile svetot za sex! Ke pokorime i drugi planeti. Sledna zakana za civilizacijata ke bide povtorno eliminirana ako ni ja zagrozi sansata za sex a toa ke ne propelira vo ponatamosno razvivanje kako civilizacija!

Na sindzirot na ishrana e zenata. Se drugo e istorija.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.314
Поени од реакции
40.108
Ne propagame kako civilizacija ako zenite ne ucenuvaat za sex, bas naprotiv sme nastanale kako civilizacija i napreduvame kako civilizacija oti ne ucenuvaat za sex!

Kako im bilo koga gi pustale po divec na minusni temperaturi kade predatori toa cekaat samo za da dobieme sex? Vidi naokolu tebe i razmisli sekoe nesto od koj e smisleno i zosto? Sme go pokorile svetot za sex! Ke pokorime i drugi planeti. Sledna zakana za civilizacijata ke bide povtorno eliminirana ako ni ja zagrozi sansata za sex a toa ke ne propelira vo ponatamosno razvivanje kako civilizacija!

Na sindzirot na ishrana e zenata. Se drugo e istorija.
не знам Вот, бројкиве идат у црвено за секоја држава на западната хемисфера кога е у прашање демографија. Кога немаш демографија или увезуваш црнци да работат или економијата се намалува. И работава од година во година ќе се влошува у тој поглед. Државите ќе неможат да го одржат тој стандард ако нема економија која ќе ја води државата. А за тоа треба луѓе и деца.

Сега или ќе направат деца од вештачка матка ко у другата тема што збореа, или некој мора да ги убеди жените да бидат помалце себични у тој поглед и да раѓаат деца. Како и да е, нешто ќе мора да се направи, инаку џабе имаш стручњаци кога немаш луѓе што можат едноставни работи да прават како продавачи, месари, земјоделци, итн.

Темиве за ливадарки и слично не се случајни, у френдс на фб имам дузина ливадарки. Тоа се плодни жени што ставаат кључ на врата у дуќанот кој едино би го отворил некој милионер, или нешто слично. Нивниот мајндсет е само да се продадат најскупо што можат, или никако. И не можеш да ми речеш дека ова е напредок некаков кога сексот не треба да е уцена. Ниедно живо битие не уценува за секс кога ќе му дојдат плодни денови освен жената.
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
729
Поени од реакции
1.761
Ти се правиш површно и насилно, кој знае како во твојот ум изгледа сето тоа...
Собрано од секаде сешто и сега силуваш по форумов со комплекси, та факман, та Исус, та жена ти дома или комшии... Насилно и глупо. Тоа е поголема ароганција од моето, ама ајде нека ти биде...

Треба уметност за овие нешта, не дрдорење

П.С. гледаш ароганција? Нормално дека гледаш :coffee::LOL:
Hepta mozda tebe ti e glupo ali za 3.76 god. mojte metodi kje dadat rezultat, na Ron kje mu se javat site ovie od Fb, kje se napravi redica plodni zeni da go molat da mu rodat dete i so toa on kje ja spasi civilizacijata.

Togash kje prajme muabet sho ti postigna so tvojto dugogodishno drdorenje za Krouli, mene ne me ubedi deka e karma sho Ron ne ebe.

:coffee: :love:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom