Летување / зимување без партнерот

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Svezo zaljubenite parovi sigurno ne se vo dilema so kogo kje odat na letuvanje/zimuvanje,ali onie so podolg staz,cesto razmisluvaat dali odmorot da go iskoristat za da se odmorat od partnerot.

Jas sum za kombinacija na ovie 2 varijanti,nekogas so deckoto/devojkata, nekogas so drustvoto.Normalno e da ni e zabavno i bez nego/nea ponekogas.So prijatelite e poinaku,so niv i slobodata e poinakva,zezancii,pienje do zori,muabeti i trista drugi raboti sto ne gi pravime so partnerot,a ne pravat srekni.Mislam deka letuvanje/zimuvanje so prijatelite ne treba da deluva loso na edna vrska,tuku naprotiv da dojde kako edno osvezuvanje i "punenje na bateriite".

Vie sto mislite ?
Na odmor bez partnerot?
Za ili Protiv ?
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Letuvanje/Zimuvanje bez partnerot.Za ili protiv?

ThA-BiTcH напиша:
Svezo zaljubenite parovi sigurno ne se vo dilema so kogo kje odat na letuvanje/zimuvanje,ali onie so podolg staz,cesto razmisluvaat dali odmorot da go iskoristat za da se odmorat od partnerot.

Jas sum za kombinacija na ovie 2 varijanti,nekogas so deckoto/devojkata, nekogas so drustvoto.Normalno e da ni e zabavno i bez nego/nea ponekogas.So prijatelite e poinaku,so niv i slobodata e poinakva,zezancii,pienje do zori,muabeti i trista drugi raboti sto ne gi pravime so partnerot,a ne pravat srekni.Mislam deka letuvanje/zimuvanje so prijatelite ne treba da deluva loso na edna vrska,tuku naprotiv da dojde kako edno osvezuvanje i "punenje na bateriite".

Vie sto mislite ?
Na odmor bez partnerot?
Za ili Protiv ?
Na 16 godini te pustaat da odish na odmor so decko ti?
Jas na tie godini za D od decko ne smeev da pomislam ne da idam na odmor so nego pa da se zamaram uste... moze u ista grupa na ekskurzija do Tetoo ili neshto slicno sme idele, ama samo ona smekanje od strana... a zamaranje... boze zacuvaj. Kaj osle vreminjata.

Odmor od decko/devojka? Ko ke dojdesh da ti treba odmor, eden most, i edna kukja preku ulica, pa ko ke ti skisne ispracaj... abe ajde.
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Letuvanje/Zimuvanje bez partnerot.Za ili protiv?

Nikade ne rekov deka jas odam na odmor so decko mi :)
Temava ja otvoriv za da vidam kako razmisluvaat drugite vo vrska so ova:)
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Letuvanje/Zimuvanje bez partnerot.Za ili protiv?

ThA-BiTcH напиша:
Jas sum za kombinacija na ovie 2 varijanti,nekogas so deckoto/devojkata, nekogas so drustvoto.Normalno e da ni e zabavno i bez nego/nea ponekogas.So prijatelite e poinaku,so niv i slobodata e poinakva,zezancii,pienje do zori,muabeti i trista drugi raboti sto ne gi pravime so partnerot,a ne pravat srekni.Mislam deka letuvanje/zimuvanje so prijatelite ne treba da deluva loso na edna vrska,tuku naprotiv da dojde kako edno osvezuvanje i "punenje na bateriite".
E kako ne rece? A ova pogore shto e? Ili ti samo mislish deka pienjeto e e neshto shto ne cini slobodni, i onie drugite raboti shto gi pravime so partnerot? Toa znaci cista pretpostavka ti e? Uh super, posto jas mislev deka piesh i sedish do zori na svoi 16 godini...

Izvini. :?
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
OBDN daj te molam ako nemas nesto pametno da napises daj molimte ne pisuvaj. Ovaa tema e razrabotuvana vo dosta spisanija i zatoa resiv da ja otvoram tuka za da vidam kako razmisluvaat lugjeto- onie so dolga vrska i onie so kratka vrska.
A za mojot zivot i za mene - toa ne e bitno. Mojot stav moze da bide bilo kakov i nikoj da ne mi zameruva za toa kako i jas da ne im zameruvam na drugite.Toa shto imam 16 godini a razmisluvam vaka ili taka toa e cisto moe pravo.
Znaci namesto da ja vrtis temata za(protiv) mene , kazi si go svojot stav-normalno ako go imas.Ako ne-ne pisuvaj. :wink:
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Jas sum za odmor so partnerot. Ne bi mozela da zamislam posle nekolku godini zaedno pominati da idam jas posebno on posebno na odmor. Normalno ideme zaedno no i so drustvo. Taka dobivash se u edno :) A za pokratkive vrski...togash mislam deka e ok ama pred se zavisi od toa shto sakaat dvajcata :wink:
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
da be deka preko cela godina sum so nega pa i na odmor so nego kako pa da ne :twisted: se znae mazot doma ostanuva kuka da cuva :mrgreen: ili po dogovor za letniot odmor ja cuvam kuka on odi na odmor , a za zimniot ja odam na odmor a toj cuva kuka :shock:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.204
Поени од реакции
34.441
Зависи. Ако си во подолга врска треба разговараш со парнерот за одморот. Ако си верувате и не планирате да „пецнете“ нешто - зошто да не?

Ама ретко кога е така... Се знае зошто се иде на одмор со друштво. Заради авантурите и запознавање на нови интересни личности. Значи тоа „полнење батерии“ во повеќето случаи значи изневерување на парнерот (или барем обид за изневерување). :wink:

Колку и да негирате, секогаш е така, со ретки исклучоци.
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Dani^^^ напиша:
Jas sum za odmor so partnerot. Ne bi mozela da zamislam posle nekolku godini zaedno pominati da idam jas posebno on posebno na odmor. Normalno ideme zaedno no i so drustvo. Taka dobivash se u edno :) A za pokratkive vrski...togash mislam deka e ok ama pred se zavisi od toa shto sakaat dvajcata :wink:
Malecko, ne se uznemiravaj. Polecka. Si go kazav jas svoeto mislenje, ama od vozbuda ne si go procitala, ili nasla megju redovi. Ne te analiziram jas tebe i tvoeto ponasanje, samo preku tebe gledam kade ni otislo opstestvoto, deka mi e cudno, jas staro vakvo magare, nemozam a da ne se iznacudam kolku e ponapredna denesnata mladina - posto jas na tvoi godini iskreno mizdupka (po stipski) igrav u maalo, ne razmisluvav na ovakvi temi... t.e. uste ne razmisluvam; ali ajt.
Da ti kazam direktno - ko vekje imash partner, nema tuka sloboda, disam, gutam, izduvuvam zaedno so nego... koja e poentata da si so nekoj ako ti treba sloboda? A i sto e sloboda ako ne odnosot so nego?

p.s. Shto spisanija citash shto obrabotuvata ovakvi temi?
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Апсолутно. Зошто тогаш дечкото/девојката би барал да оди без партнерот/партнерката на одмор? Мислам дека е јасна причината поради која луѓе сакаат да одат на одмор сами (со друштво).
При разговор на вакви теми со вашиот партнер/партнерка, гледајќи го/ја во очи, можете да дознаете многу за него/неа и за вашата врска во иднина 8)
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Nema vrska deka e cisto za izneveruvanje. Od kade vi toa? Epa aj za lanec vrzete se. Da bidam u seriozna vrska i fraerot da mi kaze nemozesh da idesh do Grcija samo so drugarkite zatoa shto se plasam da ne me izneveris... znaesh so dobija? Kopito.... ako ti nemash doverba u mene na toj osnov, i za lanec vrzi me ako sakash dzabe ti, sekogash ke se somnevash.

Jas bi odela na provod samo so nego, ako mi e samo eden na leto, sto retko e slucaj, megjutoa da odbijam da odam sama so drustvo za da gospodinot ne se oseti ova ona... epa aj i u wc ojte da mocate zaedno, da ne posumlja deka se samozadovoluvash. Ajt -- zivot na se uci. :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.204
Поени од реакции
34.441
Реков дека немора секогаш да е така, ама идење на одмор сам е добра шанса за неверство, па дури иако не си планирал! :wink:
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Acid напиша:
Реков дека немора секогаш да е така, ама идење на одмор сам е добра шанса за неверство, па дури иако не си планирал! :wink:
Ne rekov deka rece de, samo kazav pa somnezot vo istoto vo shto moze da rezultira. Ima vrska dali zborime za partner od 1 mesec ili 2 godini, zavisi od odnosot i vrskata... ama jas po default sum malu po seriozna pa taka... ;)
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Колку мои другарки изневерувале на одмор, колку мои другари а и јас сме сретнале и сме се „дружеле“ со „верни“ девојки на такви одмори ... па па па :pos: :pos: :pos: :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom