Летате ли гулаби?

Anchi

UNTOUCHABLE
Член од
18 декември 2005
Мислења
349
Поени од реакции
0
Boogie напиша:
ТИ НЕШТО СИ МИ МНОГУ РАДОЗНАЛА А НЕ РАЗБИРАШ ШТО Е ПРОБЛЕМОТ СЕГА ЈАС НЕ РАЗБИРАМ А?
abe toj sto sam si ja radoznala e drug problem..nego kako ochekues ljudi da te razberev sto zboris kd ni sam ne veruju deka se razbiras:pos: Aj od pochetak sve..am pol`ka...zbor po zbor.A tema e ..."sex od dolznost":)
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
ДОБРО ЕВЕ
ДОЛЖНОСТ - СЕКС Е ЗА ОНИЕ ОДГОВОРНИ ЛУЃЕ КОИ МОЖАТ ДА ОДГОВОРАТ НА СЕКОЈА ДОЛЖНОСТ И НОРМАЛНО ДА ЈА ИСПОЛНАТ

А ЗА ОНИЕ НЕОДГОВОРНИ НЕМОЖЕ ДА Е СЕКСОТ - ДОЛЖНОСТ ПОРАДИ ТОА ШТО НЕ МОЖАТ ДА СТИГНАТ ДА СИ ЈА ИЗВРШАТ ЗАДАШАТА СЕКОГАШ ПА МОРА ДА СЕКСААТ СЕ ОД ОКОЛУ ЗА ДА НЕ СЕ НАВРЕДИ НЕКОЈ ДЕКА Е ЗАПОСТАВЕН ИЛИ ЗАБОРАВЕН


А ТИ ЗНАЕШ ЛИ ШТО ИМ СЕ ПРАВИ НА РАДОЗНАЛИТЕ
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
ја го разбрав дека треба да има сех од должност...ама поради што и зошто...ама баш ништо...:icon_lol:


се изјансив јас...но не свакам една работа...тие што викаат дека мора да има...па за сех се потребни двајца...не е работата сега тој сака јас не, па ај да морам да му задоволам потреби ако не ми е дојдено до тоа...па и тој најочигледно има некој сенс кога може да помине кога не... јас досега немам промашено...па колку и да ми се сака ако гледам дека партерот е зафатен со нешто друго или не му е баш сега моментот...ке помине така...не е тој должен мајку му да ми задоволува потреби у секој момент кога мене ке ми дојде... па иако сме во брак...:hump:

Boogie напиша:
А ТИ ЗНАЕШ ЛИ ШТО ИМ СЕ ПРАВИ НА РАДОЗНАЛИТЕ
јас знам ...:pos:...па и нема да и дојде лошо...
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Allita напиша:
ја го разбрав дека треба да има сех од должност...ама поради што и зошто...ама баш ништо...:icon_lol:


се изјансив јас...но не свакам една работа...тие што викаат дека мора да има...па за сех се потребни двајца...не е работата сега тој сака јас не, па ај да морам да му задоволам потреби ако не ми е дојдено до тоа...па и тој најочигледно има некој сенс кога може да помине кога не... јас досега немам промашено...па колку и да ми се сака ако гледам дека партерот е зафатен со нешто друго или не му е баш сега моментот...ке помине така...не е тој должен мајку му да ми задоволува потреби у секој момент кога мене ке ми дојде... па иако сме во брак...:hump:
Е видиш тука се разликуваат мажите и жените секој маж освен ако не е аљко сака неговата жена да е најзадоволна па си става обврска т.с. должност за него да ја исполни обврската освен како што кажав ако не е човек кој не го бива со обврски па секса се како му дојде.Разликата е уствари во докажување на разликата а по тоа се различни машкото и женското нели сепак и не размислуваме сите исто:pos::pos::pos:
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Boogie напиша:
Е видиш тука се разликуваат мажите и жените секој маж освен ако не е аљко сака неговата жена да е најзадоволна па си става обврска т.с. должност за него да ја исполни обврската освен како што кажав ако не е човек кој не го бива со обврски па секса се како му дојде.Разликата е уствари во докажување на разликата а по тоа се различни машкото и женското нели сепак и не размислуваме сите исто:pos::pos::pos:
е секој маж сака да е жена му задоволна или најзадоволна...ама тие што си ставаат обврска се плашат да не рипне типката у друг кревет затоа ги задоволуваат кога ке им се присака....јас немам такви стравови бтњ...и мажот ми исто така...на сила убавина не бива...како што кажав пред тоа....го почитувам тоа и тој исто така...тоа е исто како да си ставиш за обврска секој ден да и ги миеш чиниите на женати или да правиш ручек секој ден...за да ја направиш најсрекна и најзадоволна за недај боже да де најде некој друг и да те остави...:pos: а дека по таа работа се разликуваме мажите и жените тука си ја утнал работата....дефинитивно...:baeh:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Ako se plasis,znaci vo vrskata nesto ne e OK.Ili pak smetas oti seksualniot zivot ne e dobar ili ne ja zadovoluvas partnerkata.Seksot e potreba i zadovolstvo,a ne izmacuvanje zaradi drugiot.Ako tolku mi se saka ke masturbiram i gotovo.Toa ke bide samo praznenje a ne seks so emocii ako e vo prasanje seks od obvrska.Isto kako da platis kurva.
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Колку често и дали воопшто ви се случува да `летате гулаби` за време на сексот со вашиот постојан партнер/ка??? Не значи дека не се сакате повеќе,но ете,не ви е до секс.Од на вас познати причини влегувате во секс иако не ви е до тоа?
Да? Зошто? Како го доживувате чинот,а себе? А партнерот/ката??
 
Член од
21 март 2006
Мислења
60
Поени од реакции
1
Ne mi se slucilo ili barem ne mi teknuva bas sega :)
No bi vlegla vo takva situacija bez razmisluvanje.Zosto?Od ednostavna pricina sto go pocituvam i razbiram svojot partner i koga toj bi imal potrebi sto momentalno ne bi se ednacele so moite(sto ne bi se slucilo,no sepak...)bi go storila toa.Se somnevam deka "bi letala gulabi" za vreme na...zasto ednostavno ne mi e vozmozno,me razbiras? :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.181
Поени од реакции
34.395
Се има случено, ама само еднаш. :wink:
Бај д веј, не сум знаел дека се вика „летање гулаби”.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
bibika напиша:
Ne bi go narekla jas toa seks od dolznost.Takvo nessto ne priznavam i ne prifacam. No koga mojot partner saka seks,a mene me boli glava,samo malku treba da se potrudi i da me motivira,glavobolkata ja snemuva smesta.:)
Mi se slucilo da imam seks so partnerot i koga ne sum sakala.A ne sum sakala zatoa sto ne sum bila predizvikana. Ako znam jas da go predizvikam,koga sum jas napalena,togas i on ke nauci da me napali,pa da sakam da seksame.I se e ok.
Sme razgovarale na temata i sme odgovorile na prasanjeto ZOSTO eden od nas saka a drugiot ne. Od togas nemame problem. Predigrata e najvazniot moment vo seksot.Ako ja nema,nema seks,ili ke ima ama, nekoi ke go narecat, seks od dolznost. E,a toa ne cini.Vodi nadvor od vrskata.
Морав да ја цитирам Бибика и покрај зеленото ... постов ме одзема и не смее да остане само назад каде што беше ...:aplauz:
Значи да, секс од должност неможе да се има ако се познавате доволно и ако во моменти кога не ви е до секс партнерот знае да направи да ви е. Во спротивно, за жената би било болно, а мажот како за додатен ефект покрај вас би се мачел со користење фантазии за да се оспособи (најверојатно) ... така да не гледам уживање во летање гулаби туку само измачување за непопалениот. Од такви измачувања ништо чудно се помали да се наредните желби за секс, за конечно еден ден и скроз да исчезнат ... по некоја логика, барем мене така ми доаѓа муабетов:kajg:
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
ако не сум расположен нема да имам sex
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
FortunE напиша:
Дали сте имале ваков секс? Што подразбирам под ова? Во врска сте, па нормално и сексот е присутен, но некогаш немате баш расположение за него, па дали прифаќате само затоа што сака партнерот/партнерката? Дали сметате дека ви е должност да го/ја задоволите?
НЕ...
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Јаков, се изморив читајќи да ти кажам право. Друг пат толку големи постови - НЕ!
:icon_lol:
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
ако не и се сака - нема
ако не ми се сака а на неа многу и се сака и мене ми се буди желба да ми се сака.

ако ни се сака и тоа како има!!! :)
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Никогаш! Тоа за мене е задоволство а не обврска.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom