Летате ли гулаби?

Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Колку и да не ми е до секс, ако е партнерката етен нешто попалена, ке го сторам тоа.-Па кај кого да се обрати ако не кај мене?:) Не треба човек себично да гледа на нештата. Башка, балканци сме, ќе ти извадат 1000 муабети после:pos:
 
Член од
27 декември 2005
Мислења
34
Поени од реакции
0
Ако некому не му е до секс во одредени ситуации ( а тоа се случува секому од ХХХ причини) нема потреба тоа да се каже, партнерот треба да го разбере, а уште помалку пак да се побара на друга страна ( ако тоа да речеме не се случува постојано ОК ).
Секс од должност, признавам само на едно место: Јавна Куќа!
Само таму должноста се плаќа.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Mandrak напиша:
Колку и да не ми е до секс, ако е партнерката етен нешто попалена, ке го сторам тоа.-Па кај кого да се обрати ако не кај мене?:)Не треба човек себично да гледа на нештата.
Ете што ми беше муабетот.

Прочитав некои имаа пишано нешто демек ако не сакам, нема да има. Без врска муабет. Зошто да нема ако е попален/а партнерот/ката? Би се чувствувал лошо ако знаеш дека ти се обраќа тебе ако и треба секс? Па самото тоа ако ми побара би ме попалило, па нема да е со чувство на должност.
Не велам дека не треба да се има разбирање доколку ете од икс причини немаш расположение за секс, но себично е тоа да не му се дадеш на партнерот секогаш кога баш и не ти се сака.
 

SpaceMan

Dead Like Me
Член од
8 декември 2005
Мислења
102
Поени од реакции
1
Голем дел од машките ретко кажува НЕ кога стануе збор за секс,па макар и два пати на ден да е, најчесто жените се тие кои што многу пати викаат Не само затоа што ги боли глава или незнам шо.Чест на исклучоците(риспект за Наташа:) )
 
Член од
19 декември 2005
Мислења
14
Поени од реакции
0
Normalno vo edna vrska e prisuten i seksot no samo ako dvajcata partneri to a go sakaat, inace seksot vo edna vrska ne treba da pretstavuva dolznost tuku nesto ubavo i zadovolstvo koe te ispolnuva.

LET THE METAL FLOW
the moto of CHUCK SHOULDINER- DEATH
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
nema teoretski sansi ako ne mi se saka da imam samo za da ja zadovolam partnerkata...gluposti....i so sea ona ke stenka nenormalno a ja ke si ja cukam glavata i ke spijam.....nema sansi
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Mandrak напиша:
Колку и да не ми е до секс, ако е партнерката етен нешто попалена, ке го сторам тоа.-Па кај кого да се обрати ако не кај мене?:) Не треба човек себично да гледа на нештата. Башка, балканци сме, ќе ти извадат 1000 муабети после:pos:
Ќе си шетне по комшилук...да разбие монотонија :wink:
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
sagaqua напиша:
Ќе си шетне по комшилук...да разбие монотонија :wink:
Ако сака да си шета, широко врата отворена. Ни исполнување на должност во тој случај не ќе ја спречи.:icon_lol:
-Тоа го препорачуваш ако некој не си ја врши должноста?
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Ne bi go narekla jas toa seks od dolznost.Takvo nessto ne priznavam i ne prifacam. No koga mojot partner saka seks,a mene me boli glava,samo malku treba da se potrudi i da me motivira,glavobolkata ja snemuva smesta.:)
Mi se slucilo da imam seks so partnerot i koga ne sum sakala.A ne sum sakala zatoa sto ne sum bila predizvikana. Ako znam jas da go predizvikam,koga sum jas napalena,togas i on ke nauci da me napali,pa da sakam da seksame.I se e ok.
Sme razgovarale na temata i sme odgovorile na prasanjeto ZOSTO eden od nas saka a drugiot ne. Od togas nemame problem. Predigrata e najvazniot moment vo seksot.Ako ja nema,nema seks,ili ke ima ama, nekoi ke go narecat, seks od dolznost. E,a toa ne cini.Vodi nadvor od vrskata.
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Има секаков секс па мора да има и од должност,така е со одговорните личности а неодговорните све што им дојде до рака да не заборавиле нешто по пат :)
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Boogie напиша:
Има секаков секс па мора да има и од должност,така е со одговорните личности а неодговорните све што им дојде до рака да не заборавиле нешто по пат :)
Sto bese ova?:icon_eek: :raz:
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Како не е јасно па мора да има секс должност но тоа е за оние одговорните кои си ги исполнуваат должностите а оние кои се забравенковци и неодговорни за да не навредат некој дека ги забравиле мора да поминат се од ред и така никој не е запоставен нели
ЈАСНО ИЛИ ...
 

Anchi

UNTOUCHABLE
Член од
18 декември 2005
Мислења
349
Поени од реакции
0
Boogie напиша:
Има секаков секс па мора да има и од должност,така е со одговорните личности а неодговорните све што им дојде до рака да не заборавиле нешто по пат :)
abe kumanovac be..c.c..c....

daj da ne si ja tupime glaata..doizjasni se.Vidis deka nikoj nisto ne ukapira:)
[edit] a i posle drugiot post..mislam deka ne ni e jasno..ama aj...:pos:
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
ТИ НЕШТО СИ МИ МНОГУ РАДОЗНАЛА А НЕ РАЗБИРАШ ШТО Е ПРОБЛЕМОТ СЕГА ЈАС НЕ РАЗБИРАМ А?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom