Лек против низок крвен притисок ?

Член од
5 мај 2008
Мислења
104
Поени од реакции
4
Кажете некој лек за нискиот крвен притисок???
јас знам дека треба црно вино да се пија многу али за друг не знам , па ако знаете не е лошо да споделиме :D
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Форникација.
 
Член од
18 јуни 2008
Мислења
22
Поени од реакции
1
кафиња, кокакола .. па идеме на скари.. прасиња итн.. кога ќе си го покачиш холестеролот и притисокот ќе ти рипне... :vozbud: треба само да уживаш .. со горенаведеното..:cheeky1:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Да, а можиш како што прави дедо ми... Секоја вечер пола литар јогурт+ во него надробена пола киска магдонос, добро измешан, и го пиеш.
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
епа нема лек за тоа, тоа е моментална состојба, а чаре ти се склекови,кисела вода,кока кола,кафиња:)))...
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
104
Поени од реакции
4
Да, а можиш како што прави дедо ми... Секоја вечер пола литар јогурт+ во него надробена пола киска магдонос, добро измешан, и го пиеш.
Грешка си !!! Ова е за висок крвен притисок .:wink:
 

MaryJane

It's alive!
Член од
11 јуни 2008
Мислења
369
Поени од реакции
33
brat ja imam nizok pritisok i do pred nekoe vreme tuku se strupoluvav nasekade:nesvest:
resenieto ti e onie raboti so ti gi spomnaa pogore,ama najefikasno svativ deka e jadenje 50gr cokolada na den(ako si meraklija mozes i poveke)toa ti go preporacuvam posebno pred nekoja pogolema pijanka oti znaes deka alkoholot go snizuva krvniot pritisok,
pozdrav
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Пред јадење:​


Рецепт:​
-[FONT=&quot] [/FONT]350 грама лук стар, да се излупи и да се истолчи во дрвен аван;
-[FONT=&quot] [/FONT]400 мл алкохол 96 %;
Лукот се размешува со алкохолот, и се става во фрижидер 12 дена.
-[FONT=&quot] [/FONT]После се процедува и станува течност.

Начин на употреба:
1 ден – 1 капка сабалје, 2 капки на ручек и 3 капки на вечера;
2 ден - сабалје 4 капки, 5 капки на ручек и 6 капки на вечера;
3 ден – 7 капки сабалје, 8 капки на ручек, 9 капки на вечера;
4 ден – 10 капки сабалје, 11 капки на ручек ,12капки на вечера;
5 ден – 13 капки сабалје, 14 капки на ручек, 15капки на вечера:
После пет дена обратно...
1 ден – 15капки,14капки,13 капки
2 ден – 12 капки,11 капки,10 капки
3 ден – 9 капки,8 капки,7 капки
4 ден – 6 капки,5 капки,4 капки
5 ден – 3 капки,2 капки,1 капки

Лекот се става во пумпица за очи.
Лекот се употребува само еднаш во 5 години.


Овој лек го имам превземено од стари луѓе кои долги години имаат ваков проблем и тоа им помогнало. Само знам дека лекот неверојатно СМРДИ, но сепак помага.
П.С: Треба строго да се почитува упатството.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Пред јадење:​


Рецепт:​
-350 грама лук стар, да се излупи и да се истолчи во дрвен аван;
-400 мл алкохол 96 %;
Лукот се размешува со алкохолот, и се става во фрижидер 12 дена.
-После се процедува и станува течност.

Начин на употреба:
1 ден – 1 капка сабалје, 2 капки на ручек и 3 капки на вечера;
2 ден - сабалје 4 капки, 5 капки на ручек и 6 капки на вечера;
3 ден – 7 капки сабалје, 8 капки на ручек, 9 капки на вечера;
4 ден – 10 капки сабалје, 11 капки на ручек ,12капки на вечера;
5 ден – 13 капки сабалје, 14 капки на ручек, 15капки на вечера:
После пет дена обратно...
1 ден – 15капки,14капки,13 капки
2 ден – 12 капки,11 капки,10 капки
3 ден – 9 капки,8 капки,7 капки
4 ден – 6 капки,5 капки,4 капки
5 ден – 3 капки,2 капки,1 капки

Лекот се става во пумпица за очи.
Лекот се употребува само еднаш во 5 години.


Овој лек го имам превземено од стари луѓе кои долги години имаат ваков проблем и тоа им помогнало. Само знам дека лекот неверојатно СМРДИ, но сепак помага.
П.С: Треба строго да се почитува упатството.
Момак ова е за снижување на притиско, проблемот е што човекот веќе има низок притисок, ти да не сакаш да го умреш со лук и алкохол?

Абе лек за низок притисок ти е повеќе секс, помалку алкохол, помалку лук, повеќе кафе и течности, а да и практицирање поекстремни спортови.
 
C

Cool Hand Luke

Гостин
Почни од причината, зошто низок притисок, да не си апатичен, депресивен можеби?... Прво со тоа расчисти, после фискултури, кафиња...
Еклер, тоа да не е и лек против опаѓање на коса? :)
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
Лекот на Еклер е за прочистување на организмот,го намалува холестеролот и мастите и се исфрлаат сите отрови од телото.Нешто како еликсир,многу добар лек,а бидејќи е многу смрди се препорачува капките да се стават во чаша млеко или јогурт.
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Кажете некој лек за нискиот крвен притисок???
јас знам дека треба црно вино да се пија многу али за друг не знам , па ако знаете не е лошо да споделиме :D
Нема лек за низок крвен притисок - едноставно таков ти е. Во секој случај, поздраво е него да имаш висок.

Јас имам низок крвен притисок, на граница со нарколепсија. Дома немам гајле, си дремуцкам, ама на работа/школо ми е многу тешко, понекогаш знам да се изгубам :( Како се справувам: јадам веднаш кога ќе станам, понатака избегнувам големи оброци, јадам повеќе пати по малку, ко ќе се собере цел ден џвакам уствари. :) Ако осетам дека забегувам, пијам кафе, ама никако на гладен стомак. Цело време се налевам со вода. Цедевита, лимунада и други витамински пијалоци ми ги отвараат очите и ме враќаат во живот. Ми помага и ладење на лактот од внатрешната страна со вода.
 

MaryJane

It's alive!
Член од
11 јуни 2008
Мислења
369
Поени од реакции
33
abe vi kazav braka,samo blago mu e majkata,gnetete po edna milka ili nestle ili pa Made in Macedonia po edna sintagma i si nemate gajle(e sega mozi da vi se podrasipa zabcinjata ama sega to e :))
pozdrav
 

Kajgana Shop

На врв Bottom