Легализација на инцест

  • Креатор на темата NikolaMKD91
  • Време на започнување
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Aј уште еднаш.
Не станува збор што е за мене ОК.
Не можам и не смеам да забранам се што не ми е ОК.
Не значи дека морам да се согласувам со сите, или сите да живеат по мои критериуми.

СЕКОЈ ИМА ПРАВО НА СВОЈ ИЗБОР.

Сакаш уште еднаш?
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
--- надополнето: 10 ноември 2012 во 20:51 ---

Дали е нормално да изедеш 6 хамбургери дневно? Не е. Зошто нема закон против јадење повеќе од 6 хамбургери?
Дали е нормално двајца мужи да си го даваат? Не е. Зошто хомосексуалноста не е забранета?

Си ги побркал демократските лончиња.

Демократијата не е дали нешто е нормално, туку дали се прекршени нечии права. Какви права тебе ти се прекршуваат ако брат и сестра у Мамутчево се ебат у плевна?
Абе види сега ако гледаме така ти ко што велиш и цигарите се штетни по здравјето(а скоро сите пушат ко Турци), алкохолот е па дан’бетер од цигарите(а многумина го шљокаат), коцката е уби-боже ствар(а многумина се коцкаат/кладат/обложуваат), за дрогата но-комент тоа е веќе самоубиство... и хамбургерите се штетни да и маснотиите(мрсна храна/месо) и шеќерот(слатките) се штетни, па и воздухот е презагаден и водата што ја пиеме којзнае каква е, а и храната што ја јадеме денеска е 70% вештачка !
Да се согласувам дека постојат куп штетни работи кои се сепак легални и се сметаат за нормални ............ но овдека збориме за инцест т.е. за качување врз мајка, баба, тетка, сестра, братучедка... за качување на таткото врз својата родена ќерка... што е крајно ужасна и ненормална работа и не ова не го кажувам од религиски аспект(не сум воопшто религиозен) !
Викаш сум ги помешал демократските лончиња, фала што ми кажа моментално пијам млеко така да сигурно и чашата сум ја помешал со на некој друг ! :icon_mrgr:
А за тоа болдираното ме изнасмеа ..................... :D
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Да кажеш зошто
Затоа што ти е баба, еб*те беља.

Aј уште еднаш.
Не станува збор што е за мене ОК.
Не можам и не смеам да забранам се што не ми е ОК.
Не значи дека морам да се согласувам со сите, или сите да живеат по мои критериуми.

СЕКОЈ ИМА ПРАВО НА СВОЈ ИЗБОР.

Сакаш уште еднаш?
Еве, продолжуваш со лицемерието и двојните аршини.
За каков избор ми збориш? Зошто избор? Зошто избор дали да го одржиш контактот со нив? Па нели тоа е нивно право, НЕЛИ ТОА ЗА ТЕБЕ Е ОК?

И за крај, кога ќе ти биде ок, не само кај комшијата, туку и кај тебе дома маж ти, керка ти и син ти да се плеснат во тројка тогаш дојди на темава да продаваш квази либерализам. А не сега да продаваш лицемерие и двојни аршини.
Пријатно.
 
Член од
22 февруари 2011
Мислења
150
Поени од реакции
106
Затоа што ти е баба, еб*те беља.
Тоа не е аргумент, а ти се помалку ми личиш на умен.

Па што кој курац ако е баба ако бабата и внукот сакаат да си го дадат?!? Некој сака баби. Некој сака дебели, некој штикли или влакна на брадавиците. Мене не ме занима. Не ми прави никаков проблем и нема зошто да го забранувам.

За кој ли мој ти го забрануваш? Која круна тебе ти се рони ако они се плескаат?
--- надополнето: 10 ноември 2012 во 21:34 ---
Абе види сега ако гледаме така ти ко што велиш и цигарите се штетни по здравјето(а скоро сите пушат ко Турци), алкохолот е па дан’бетер од цигарите(а многумина го шљокаат), коцката е уби-боже ствар(а многумина се коцкаат/кладат/обложуваат), за дрогата но-комент тоа е веќе самоубиство... и хамбургерите се штетни да и маснотиите(мрсна храна/месо) и шеќерот(слатките) се штетни, па и воздухот е презагаден и водата што ја пиеме којзнае каква е, а и храната што ја јадеме денеска е 70% вештачка !
Да се согласувам дека постојат куп штетни работи кои се сепак легални и се сметаат за нормални ............ но овдека збориме за инцест т.е. за качување врз мајка, баба, тетка, сестра, братучедка... за качување на таткото врз својата родена ќерка... што е крајно ужасна и ненормална работа и не ова не го кажувам од религиски аспект(не сум воопшто религиозен) !
Викаш сум ги помешал демократските лончиња, фала што ми кажа моментално пијам млеко така да сигурно и чашата сум ја помешал со на некој друг ! :icon_mrgr:
А за тоа болдираното ме изнасмеа ..................... :D
Во овој пост единствено читам „што е крајно ужасна и ненормална работа“.

Зошто и како е тоа ужасна работа?
Ужасно е да черечиш деца, да јадеш луѓе, да мачиш животни... каков е тој ужас кога брат и сестра се е*ат? Што е толку ужасно?
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Тоа не е аргумент, а ти се помалку ми личиш на умен.

Па што кој курац ако е баба ако бабата и внукот сакаат да си го дадат?!? Некој сака баби. Некој сака дебели, некој штикли или влакна на брадавиците. Мене не ме занима. Не ми прави никаков проблем и нема зошто да го забранувам.

За кој ли мој ти го забрануваш? Која круна тебе ти се рони ако они се плескаат?
Добро бе паметњаковичу.
Еве си доаѓаш некој ден од работа и што да видиш, керка ти и син ти се плескаат на креветот. Или син ти и жена ти, или пак прават тројка заедно сите тројца.
И ти како ке реагираш на тоа, "Браво, ве подржувам, штом тоа ве прави среќни. Продолжете како да ме нема."?
Нема ич да ми биде ќејф.
И? Сега?
И ти си ист лицемер со двојни аршини како пума, и за тебе важи истото.
Еве, продолжуваш со лицемерието и двојните аршини.
За каков избор ми збориш? Зошто избор? Зошто избор дали да го одржиш контактот со нив? Па нели тоа е нивно право, НЕЛИ ТОА ЗА ТЕБЕ Е ОК?

И за крај, кога ќе ти биде ок, не само кај комшијата, туку и кај тебе дома маж ти, керка ти и син ти да се плеснат во тројка тогаш дојди на темава да продаваш квази либерализам. А не сега да продаваш лицемерие и двојни аршини.
Пријатно.
каков е тој ужас кога брат и сестра се е*ат? Што е толку ужасно?
Да, да, дефинитивно е потврдено:

Ти си болен човек
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Во овој пост единствено читам „што е крајно ужасна и ненормална работа“.

Зошто и како е тоа ужасна работа?
Ужасно е да черечиш деца, да јадеш луѓе, да мачиш животни... каков е тој ужас кога брат и сестра се е*ат? Што е толку ужасно?
Ужасно е сето тоа што си го набројал и черечењето деца и јадењето луѓе и мачењето на животни... исто како и инцестот .......... како може да е нормално внукот да си ја шиба баба му, синот да си ја шиба биолошката му мајка, братот да си ја шиба родената му сестра, таткото да си ја шиба родената му ќерка, братучедот да си ја шиба братучедка му... сето тоа е ужас !
 
Член од
3 јули 2010
Мислења
1.230
Поени од реакции
1.863
Отворам темата, читам воведни неколку страници, читам последни 3-4 страници....OH SNAP the Puma is back from US of A... чао пријатно темо.

Да не биде офтопик постот, против легализација сум.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Отворам темата, читам воведни неколку страници, читам последни 3-4 страници....OH SNAP the Puma is back from US of A... чао пријатно темо.

Да не биде офтопик постот, против легализација сум.
Оти бе избега од Пумата .............
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Затоа што ти е баба, еб*те беља.
Aми коа си глуп, глуп си, за тоа ни АПА чаре не нашла.
--- надополнето: 10 ноември 2012 во 21:49 ---
Ужасно е сето тоа што си го набројал и черечењето деца и јадењето луѓе и мачењето на животни... исто како и инцестот .......... како може да е нормално внукот да си ја шиба баба му, синот да си ја шиба биолошката му мајка, братот да си ја шиба родената му сестра, таткото да си ја шиба родената му ќерка, братучедот да си ја шиба братучедка му... сето тоа е ужас !
Јок, не е нормално.
Ама подобро да ги ,,пазиме,, (оти не можеме да ги спречиме), него да мижиме :)
 
Член од
22 февруари 2011
Мислења
150
Поени од реакции
106
Ужасно е сето тоа што си го набројал и черечењето деца и јадењето луѓе и мачењето на животни... исто како и инцестот .......... како може да е нормално внукот да си ја шиба баба му, синот да си ја шиба биолошката му мајка, братот да си ја шиба родената му сестра, таткото да си ја шиба родената му ќерка, братучедот да си ја шиба братучедка му... сето тоа е ужас !
Добро бе, на шпански ли пишувам, бе!?

Никој не рече дека е природно. Никој не рече дека е убаво или привлечно. Три дена ве прашувам едно просто прашање и три дена мрчите и вреѓате, а никој од вас ниту еднаш не кажа ништо друго освен „ужасно е“.

Како е тоа ужасно? Што е ужасот во тоа? Земале и се изебале. И? Што кој ку*ац ако се изебале? Страдал ли некој? Криза ли економска се десила? Се распадна ли општеството!?!?!

Само да се забранувало - за резон нема потреба. За објаснувања уште помалку.

Данке Дојчланд.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Добро бе, на шпански ли пишувам, бе!?

Никој не рече дека е природно. Никој не рече дека е убаво или привлечно. Три дена ве прашувам едно просто прашање и три дена мрчите и вреѓате, а никој од вас ниту еднаш не кажа ништо друго освен „ужасно е“.

Како е тоа ужасно? Што е ужасот во тоа? Земале и се изебале. И? Што кој ку*ац ако се изебале? Страдал ли некој? Криза ли економска се десила? Се распадна ли општествената кохезија!?!?!

сАМО ДА СЕ ЗАБРАНУВАЛО
Че те/ве казнит дедо госпо ............... така да си знаиш ! ахха
П.С. Шала на страна но навистина не ми е јасно од која причина ги браниш инцестоидите .......... ај барем да бидеш неутрален ОК ама ти некако ми делуваш во постовите твои како да ги браниш ! Јас на пр. сум реален ............. сум против инцестот т.е. против неговата легализација, а што се однесува до хомосексуалството сум неутрален ......... инаку сум хетеросексуалец и не никогаш до сега не ми скокнал алатот ниту на машки, ниту пак на мајка, баба, сестра, братучедка...
 
Член од
22 февруари 2011
Мислења
150
Поени од реакции
106
Че те/ве казнит дедо госпо ............... така да си знаиш ! ахха
Нема дедо, а и да имаше, сигурно немаше да се замара со братот и сестрата у Мамутчево. Пола Африка му умира од глад.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Aми коа си глуп, глуп си, за тоа ни АПА чаре не нашла.
--- надополнето: 10 ноември 2012 во 21:49 ---


Јок, не е нормално.
Ама подобро да ги ,,пазиме,, (оти не можеме да ги спречиме), него да мижиме :)
Ne ti e logikava vo red. Znam na shto celish, ama ne ti e vo red logikava.

Zatoa shto, kako shto vikash, ne mozheme da gi sprecheme ama zatoa mozheme da gi kaznime. Ako nekoj saka da se ebe so kerka mu, ili nekoja so sinot, ili brat i sestra, neka si go drzhat toa vo sebe ne mora da ni kazhat, se ebat - ok, keep that to yourself. Nema nikakva osnova da si barat toa da se legalizira, i da stane javno.

E sega, ima sluchaevi kade shto ke se razbere deka brat/sestra/tatko/majka imat odnosi, primer majkata ke gi nacheka soprugot so kerkata, e sega, ne mozhe zatoa shto toa bilo legalno da nema nikakva kazna. Za ova mora zatvor, dvajcata. Mora. Ne e ova komshijata mi ja ebal zhenata pa deka jas taka mislam da gi zatvorat i taka treba, zborime za tatko i kjerka...

Jas sfakam toa shto sakash, liberalna, moderna, bev amerika, ova ona.. ama ne preteruvaj da mu ebam...

Daj da se vidime nekade... pijachka, sex.. who knows, maybe marriage :D
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Нема дедо, а и да имаше, сигурно немаше да се замара со братот и сестрата у Мамутчево. Пола Африка му умира од глад.
Тоа беше шала само ...................... не сум воопшто религиозен и ова што го кажувам против инцестот нема благе везе со религијата .............. ниту пак сум хард-кор конзервативец .................... по повеќето прашања сум либерален, е сега по некои болни работи како оваа на пр. на што се однесува темава сум категорично против !
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Да бе, да.
Ти па знаеш што се случува зад затворени врати, па во затвор ќе ги праќаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom