Легализација на инцест

  • Креатор на темата NikolaMKD91
  • Време на започнување

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Не ми одговори. Рече само дека мистично го знаеш IQ-то на мистични луѓе кои мистично владеат со светот. Пак ќе ти речам, одговори ми кои се, како знаеш колку IQ имаат и како успеале да дојдат на власт со <50 IQ. И зошто не си ти на власт?
Да природно е. Се што се случува во природата е природно. Хомо Сапиенс е дел од природата и како таков неговите постапки се природни.
Оф бе, се фатил тој за ајкуто.

Добро, барем ми одговори. Значи за тебе да се плескаш со мајкати е нормално и природно.
Ок, нема што да дискутираме повеќе.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Оф бе, се фатил тој за ајкуто.

Добро, барем ми одговори. Значи за тебе да се плескаш со мајкати е нормално и природно.
Ок, нема што да дискутираме повеќе.
Аха, значи испадна дека немале <50 IQ. А има ли луѓе на власт? Тие ли се виновни за инцестот? Знаеш ли уствари шо е инцест?
На крај ќе испадне дека уствари врска немаш со темава и глумиш лудило иако соочен со фактот дека аргументацијата ти е крш. Како и сите други на темава.

Ја па на форумов барам сериозни дебатери...
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Аха, значи испадна дека немале <50 IQ. А има ли луѓе на власт? Тие ли се виновни за инцестот? Знаеш ли уствари шо е инцест?
На крај ќе испадне дека уствари врска немаш со темава и глумиш лудило иако соочен со фактот дека аргументацијата ти е крш. Како и сите други на темава.

Ја па на форумов барам сериозни дебатери...
Добро, кој дел од хипербола не ти е јасен?

А дека е мал коефициентот, мал е, еве како доказ за тоа ти го приложувам новото барање на министерот за ангажирање на лица кои се членови на МЕНСА, за да се зголеми коефициентот.
И самите се свесни дека имаат мал IQ.
 
A

AnFem

Гостин
Не ми се верува колку ја затупевте на темава!
Не ми се верува колку успешно преку медиуми ви ги дираат мозоците!
Способност за критичко размислување и за донесување на одлуки со сопстева глава- 0. Срцки!
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Пишав 10 поста на темава може и више прочитај малце...
Аха, и во сите ти ги потенцирав невалидните поенти. Пак ќе повторам, сакати деца не е валиден аргумент тука бидејќи сосем е возможно инцестот да не произведе деца.
Единствено се нарушуваат општествените норми кои се такви низ целата човечка историја баш поради проблемот со контрацепција.
Пак ќе ти повторам, ја не ја поддржувам идејата. Само ти посочувам кои и се маните во случајот.
 
W

Werther

Гостин
Аха, и во сите ти ги потенцирав невалидните поенти. Пак ќе повторам, сакати деца не е валиден аргумент тука бидејќи сосем е возможно инцестот да не произведе деца.
Единствено се нарушуваат општествените норми кои се такви низ целата човечка историја баш поради проблемот со контрацепција.
Пак ќе ти повторам, ја не ја поддржувам идејата. Само ти посочувам кои и се маните во случајот.
Ама можно е да не произведе деца,значи можно е,инаку во инцестот се зголемува можноста за било какви генетски последици/нарушувања...
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Ама можно е да не произведе деца,значи можно е,инаку во инцестот се зголемува можноста за било какви генетски последици/нарушувања...
Тоа е сосем точно, али ко што ти реков. Не мора да имаат деца. Други се импликациите на инцестот денес. Не децата.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Деца со деформитет. Родоскрнавење. Гадно и умоболно.
Да го пикаш на таа што те доела. Или таа на која си и мењал пелени.

Бегај бе. гансно, гадно, болно.
Кај се накотивте толку у двегодини што ме немаше на форум. Вибам гадојте.
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Тоа е сосем точно, али ко што ти реков. Не мора да имаат деца. Други се импликациите на инцестот денес. Не децата.
Кои други последици има?

Еве јас една ќе кажам - дали ова ќе им дозволи на луѓе да не бидат обвинувани за силување во фамилијарен круг?
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Кои други последици има?

Еве јас една ќе кажам - дали ова ќе им дозволи на луѓе да не бидат обвинувани за силување во фамилијарен круг?
Сега ќе то се одговори дека е на доброволна основа, полнолетни, па што сакаат можат да прават, иако е гадно, гнасно и болноумно.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Кои други последици има?

Еве јас една ќе кажам - дали ова ќе им дозволи на луѓе да не бидат обвинувани за силување во фамилијарен круг?
Последиците се од општествен карактер. Јавна осуда, исмевање и слично. Веќе еднаш ја објаснив аверзијата кај луѓето према инцестот.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Последиците се од општествен карактер. Јавна осуда, исмевање и слично.
Декриминализација или легализација не ти помага тука.
Ќе те исмеваат и вака и онака. само место затвор, може некој ербап ќе те реши у некое сокаче.
Не разбирате ли дека не може се што на ум, то на друм?
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Декриминализација или легализација не ти помага тука.
Ќе те исмеваат и вака и онака. само место затвор, може некој ербап ќе те реши у некое сокаче.
Не разбирате ли дека не може се што на ум, то на друм?
Аха, и како е ова вина на инцесташите?
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
У право бил Гарфилд, да оправдуваш инцест само за да си ја оправдаш хомосекусалноста и квази либералноста, да не излезеш хипокрит на форум, стварно е болна работа.
Читаме вакви хардкор либерални сфаќања, ама ако вратиме со хардкор конзерватизам.. не било 18ти век, поминало времето за клади.
Читаме штом некој не ја прифаќа хомосексуалноста одма е заќоравен со кратки видици и све тоа. И фино генерализирање. Обожавам генерализирања. Генерализирањата се забавни.
Затоа, сите педери се сидаши. Нели?
НЕЛИ?
?!
Не мора. Можам да ја оправдувам хомосексуалноста, и да критикувам колку е бедна бисексуалноста или трансексуалците итн., за инцест и друго да не ни спомнувам. Не, давам подршка за декриминилазацијата од други причини. И нема да се повторувам, имаш еден куп мои постови на темава каде сум објаснил зошто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom